Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
Okul: (344) 215 84 40 Pan
(344) 215 84 40
Adres Necip Fazıl Mahallesi 50002. Sokak No 2/1A Onikişubat/Kahramanmaraş
MEB logo Kahramanmaraş / Onikişubat
Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi

http://tobbfenlise.meb.k12.tr/tema/index.php
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 408.2808
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi Kahramanmaraş ili Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi Taban Puanı 408.2808 -
2017 Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi Taban Puanı 489.3526 2.2500
2016 Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi Taban Puanı
483.7525 1.7300

2015/2016 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde hizmete giren Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi Kahramanmaraş ili Onikişubat ilçesinde bulunmaktadır.

Okulumuz yaklaşık 25 dönümlük bir alan üzerine kuruludur. Okulumuz 200 öğrenci kapasiteli kız ve erkek öğrenci pansiyonuna sahiptir. Pansiyonumzda 23 öğrenci kalmaktadır.

2015/2016 Eğitim Öğretim yılında sadece 9. sınıf öğrencilerimiz vardır. Yeni açılan bir okul olmasına rağmen Kahramanmarş ilimizde TEOG puanında 1. sırada (taban puan 476.907) yer almaktadır.Okulumuz eğitim-Öğretim standarları yüksek olan bir ok

VİZYON Öğrencilerimizin sahip oldukları bireysel güçlerinin farkında olmalarına yardımcı olarak bireysel güçlerini geliştiren sorumlu, özgür, üretken, katılımcı ve mutlu bireyler olmaları ve bilime katkılarıyla, sosyal sorumluluk girişimleriyle, uluslararası işbirlikleriyle, insanlığın geleceğinde söz sahibi olan mezunlarıyla saygınlık kazanmış bir kurum olmaktır.

MİSYON Öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini dikkate alarak öğrenmelerini, bilgili, becerikli, özgüvenli olmalarını, problem çözümünde bilimsel yöntemi kullanma gerekliliğini kavramalarını sağlayarak, bilimsel çalışmalara yönelen, projeler üreten, takım çalışmasına yatkın, girişimci, yaratıcı, çok yönlü düşünen, sonuç kadar sürece önem veren, kendine güvenen, yeteneklerinin bilicinde ve insani değerlere sahip olan bireyler yetiştirmek için varız. Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi
 • Öğretmen :35
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :455
 • Derslik :24
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Misafirhane :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :3
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal Öğretim
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:00 - 12:00 13:00 - 15:20
 • Isınma Doğalgaz
 • Bağlantı ADSL (16 Mbit ve üzeri)
 • Yabancı Dil 1. Yabancı Dil: İngilizce 2. Yabancı Dil: Almanca
 • Pansiyon Bilgileri 100 Kız Öğrenci + 100 Erkek Öğrenci Kapasiteli
 • Ulaşım Okulumuz merkezi bir yerde olduğu için toplu taşıma araçları ile ulaşımı oldukça kolaydır. Okulumuzun 100 metre uzağından Belediye-Halk Otobüsleri ve Dolmuşlar( Yavuz- Fatih ) ile ulaşım her dakika mevcuttur.
 • Servis Bilgisi Okulumuz merkezi bir yerde olduğu için sadece 3 adet servis aracı ile okulumuza gelen öğrenci mevcuttur.
 • Yerleşim Yeri Necip Fazıl Mahallesinde olan okulumuz Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinin kuzey batısında, okullar kampüsünün olduğu yerde, Kredi Yurtlar Kurumu İstiklal Öğrenci yurdunun güneyinde, Yatılı Bölgede bulunan yıkılan Milli Eğitim lojmanlarının olduğu yerde, yerleşim merkezi içerisindedir.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz Merkez Onikişubat ilçesinde olup, il merkezine uzaklığı 3 km ve ilçe merkezine uzaklığı 2 km. dir.
Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi Bilimde üst düzey çalışmalarda yer almak istiyorsanız adresiniz KAHRAMANMARAŞ TOBB FEN LİSESİ olmalıdır. Çünkü okulumuzda sene başında yapılan sınavlarla biyoloji, fizik ve matematik olimpiyatlarına hazırlanan özel öğrenciler yetiştirmekteyiz. Bu öğrencilerimizin olimpiyat sınavlarında Türkiye derecesi yaparak üniversite sınavlarında ek puan almalarını amaçlıyoruz. Olimpiyat öğrencilerimiz alanlarında uzman öğretmenlerimiz önderliğinde henüz 10. sınıfta iken 12. sınıf konuları dâhil olmak üzere tüm konuları tamamlamış olmaktadırlar. Ayrıca öğrencilerimiz gerek üniversitelere gerekse bilim merkezlerine götürülerek bizzat yerinde deney ve gözlemler yapmaktadır. Bu etkinlikler onların bilimsel ufuklarını açmakta ve daha kalıcı öğrenmeyi desteklemektedir. Okulumuzda öğrencilerimiz düzenli olarak dünyadaki ünlü bilim adamlarının gerçekleştirdikleri e-konferanslara canlı olarak katılabilmekte ve onlara sorular sorabilmektedir.

2016 - 2017 Eğitim Öğretim yılında İsviçre´deki kısa adı CERN olan ve yüzyılın deneyinin yapıldığı Avrupa Nükleer Araştırma merkezine gönderdiğimiz 12 öğrencimiz bu merkezde bilim insanları ile buluşarak deneysel çalışmalarda bulunmuşlardır. Bu gezimiz ulusal basında da bir devlet okulun gerçekleştirdiği önemli bir çalışma olarak yer almıştır.

Okulumuz TÜBİTAK´ın yapmış olduğu çalışmalarda etkin olarak yer almaktadır. 2017 - 2018 eğitim öğretim yılında, halen devam etmekte olan TÜBİTAK 2018 Bilim Olimpiyatlarında okulumuz kimya alanında ikinci aşamaya geçmiştir. Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi

Öğrencilerimizin meslek seçimlerini kolaylaştırabilmek ve onlara yön verebilmek amacıyla okulumuzda kariyer günleri düzenlenmektedir. Mesleğinde uzman ve tanınmış kişiler bu kariyer günlerinde okulumuzu ziyaret ederek öğrencilerimize meslek tanıtımı yapmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin psikolojik gelişimlerini desteklemek için velilerimizin de katılımıyla ülkenin önde gelen psikologları okulumuzda seminerler vermektedir. (Sinan YAĞMUR, Vehbi VAKKASOĞLU, Seyyid ŞİŞMAN, Prof. Dr. Alptekin YASIM,?)

Öğrencilerimizin üniversite sınavlarında üst düzey başarılar elde etmelerini sağlamak amacıyla profesyonel olarak yaz dönemi de dâhil olmak üzere okulumuzda hem hafta içi hem de hafta sonu olmak üzere destekleme ve yetiştirme kursları açılmaktadır. Tüm bu özverili çalışmalarımızın sonucu olarak il milli eğitim müdürlüğünün il genelinde yapmış olduğu ve bölge fen liseleri arasında yapılan deneme sınavlarında okulumuz üstün başarılar göstermiştir. Önemli fen ve Anadolu liselerinin girdiği deneme sınavında okulumuz Türkiye´de 5. olarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Bizler okul öğretmenleri ve idarecileri olarak öğrencilerimiz başarıya yönelik her adımlarında onların yanında yer almakta ve onları desteklemekteyiz.

Okulumuzda bilimsel çalışmaların yansıra sosyal aktivitelere de imkân tanınmaktadır. Okulumuzda her yıl geleneksel olarak çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir (Turnuvalar, kermes, sportif gençlik faaliyetleri vb.). Öğrencilerimizin milli ve manevi duygularını perçinlemek amacı ile Çanakkale- Bursa ve Konya illerine gezi düzenlenmiştir. Ayrıca sınıflar arası yapılan voleybol ve futbol turnuvaları ile öğrencilerimizin spor aktiviteleri desteklenmiştir.

Okul bahçemiz içerisinde okul pansiyonumuz yer almaktadır. Civar iller ve ilçelerden okulumuzda eğitim-öğretim almak isteyen öğrencilerimiz okul pansiyonumuzdan yararlanabilmektedir. Pansiyonumuzda hem kız hem erkek öğrenciler için yerimiz mevcuttur. Pansiyon öğrencilerimiz her akşam etütlere katılmakta ve okul kurslarımızdan yararlanmaktadır. Gerek pansiyonumuz gerekse okulumuz temizlik ve sağlığa uygunluk denetimlerini başarı ile geçerek beyaz bayrak almıştır.

Başarı odaklı bir okul olan TOBB FEN LİSESİ ailesinin bir parçası olarak sizleri de aramızda görmek bizlere mutluluk verecektir.

Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi'nin başarılarını, Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: Okul: (344) 215 84 40 Pan
Okulun Faxı: (344) 215 84 40
Okulun Adresi: Necip Fazıl Mahallesi 50002. Sokak No 2/1A Onikişubat/Kahramanmaraş

Bu okula 12 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Kahramanmaraş Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi taban puanı 2019 , Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi yorumları, Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi nerede?, Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi üniversite başarısı, Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi formaları, Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi adresi, Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi başarıları, Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi Kahramanmaraş, Onikişubat Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi

google+ google+ google+