Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi

Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi
 • Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi
  Ekle
 • 20
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı 170
Okulun Taban Puanı 470.0355
Güncel Yüzdelik Dilimi 2.01
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız/Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi Kahramanmaraş ili Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

İSTATİSTİKİ BİLGİLERİ
Okulun Son Üç Yıllık Taban Puanı
Yüzdelik Dilim Bilgisi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 470.0355 2.01
2018 408.2808 1.87
2017 489.3526 2.25
2015/2016 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde hizmete giren Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi Kahramanmaraş ili Onikişubat ilçesinde bulunmaktadır.

Okulumuz yaklaşık 25 dönümlük bir alan üzerine kuruludur. Okulumuz 200 öğrenci kapasiteli kız ve erkek öğrenci pansiyonuna sahiptir. Pansiyonumzda 23 öğrenci kalmaktadır.

Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi
 • Öğretmen :43
 • Öğrenci :544
 • Derslik :23
 • Atölye-İşlik :3
 • Konferans Salonu :1
 • Fen Laboratuvarı :3
 • BT Sınıfı :1
 • Müzik Sınıfı :1
 • Kütüphane :1 Y
 • emekhane :1
 • Revir:1
 • Saatler 08:00 - 12:00 13:00 - 15:20
 • Isınma Doğalgaz
 • Bağlantı ADSL (16 Mbit ve üzeri)
 • Yabancı Dil 1. Yabancı Dil: İngilizce 2. Yabancı Dil: Almanca
 • Ulaşım Okulumuz merkezi bir yerde olduğu için toplu taşıma araçları ile ulaşımı oldukça kolaydır. Okulumuzun 100 metre uzağından Belediye-Halk Otobüsleri ve Dolmuşlar( Yavuz- Fatih ) ile ulaşım her dakika mevcuttur.
 • Servis Bilgisi Okulumuz merkezi bir yerde olduğu için sadece 3 adet servis aracı ile okulumuza gelen öğrenci mevcuttur.
 • Yerleşim Yeri Necip Fazıl Mahallesinde olan okulumuz Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinin kuzey batısında, okullar kampüsünün olduğu yerde, Kredi Yurtlar Kurumu İstiklal Öğrenci yurdunun güneyinde, Yatılı Bölgede bulunan yıkılan Milli Eğitim lojmanlarının olduğu yerde, yerleşim merkezi içerisindedir.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz Merkez Onikişubat ilçesinde olup, il merkezine uzaklığı 3 km ve ilçe merkezine uzaklığı 2 km. dir.
Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi Bilimde üst düzey çalışmalarda yer almak istiyorsanız adresiniz KAHRAMANMARAŞ TOBB FEN LİSESİ olmalıdır. Çünkü okulumuzda sene başında yapılan sınavlarla biyoloji, fizik ve matematik olimpiyatlarına hazırlanan özel öğrenciler yetiştirmekteyiz. Bu öğrencilerimizin olimpiyat sınavlarında Türkiye derecesi yaparak üniversite sınavlarında ek puan almalarını amaçlıyoruz. Olimpiyat öğrencilerimiz alanlarında uzman öğretmenlerimiz önderliğinde henüz 10. sınıfta iken 12. sınıf konuları dâhil olmak üzere tüm konuları tamamlamış olmaktadırlar. Ayrıca öğrencilerimiz gerek üniversitelere gerekse bilim merkezlerine götürülerek bizzat yerinde deney ve gözlemler yapmaktadır. Bu etkinlikler onların bilimsel ufuklarını açmakta ve daha kalıcı öğrenmeyi desteklemektedir. Okulumuzda öğrencilerimiz düzenli olarak dünyadaki ünlü bilim adamlarının gerçekleştirdikleri e-konferanslara canlı olarak katılabilmekte ve onlara sorular sorabilmektedir.

2016 - 2017 Eğitim Öğretim yılında İsviçre´deki kısa adı CERN olan ve yüzyılın deneyinin yapıldığı Avrupa Nükleer Araştırma merkezine gönderdiğimiz 12 öğrencimiz bu merkezde bilim insanları ile buluşarak deneysel çalışmalarda bulunmuşlardır. Bu gezimiz ulusal basında da bir devlet okulun gerçekleştirdiği önemli bir çalışma olarak yer almıştır.

Okulumuz TÜBİTAK´ın yapmış olduğu çalışmalarda etkin olarak yer almaktadır. 2017 - 2018 eğitim öğretim yılında, halen devam etmekte olan TÜBİTAK 2018 Bilim Olimpiyatlarında okulumuz kimya alanında ikinci aşamaya geçmiştir. Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi

Öğrencilerimizin meslek seçimlerini kolaylaştırabilmek ve onlara yön verebilmek amacıyla okulumuzda kariyer günleri düzenlenmektedir. Mesleğinde uzman ve tanınmış kişiler bu kariyer günlerinde okulumuzu ziyaret ederek öğrencilerimize meslek tanıtımı yapmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin psikolojik gelişimlerini desteklemek için velilerimizin de katılımıyla ülkenin önde gelen psikologları okulumuzda seminerler vermektedir. (Sinan YAĞMUR, Vehbi VAKKASOĞLU, Seyyid ŞİŞMAN, Prof. Dr. Alptekin YASIM,?)

Öğrencilerimizin üniversite sınavlarında üst düzey başarılar elde etmelerini sağlamak amacıyla profesyonel olarak yaz dönemi de dâhil olmak üzere okulumuzda hem hafta içi hem de hafta sonu olmak üzere destekleme ve yetiştirme kursları açılmaktadır. Tüm bu özverili çalışmalarımızın sonucu olarak il milli eğitim müdürlüğünün il genelinde yapmış olduğu ve bölge fen liseleri arasında yapılan deneme sınavlarında okulumuz üstün başarılar göstermiştir. Önemli fen ve Anadolu liselerinin girdiği deneme sınavında okulumuz Türkiye´de 5. olarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Bizler okul öğretmenleri ve idarecileri olarak öğrencilerimiz başarıya yönelik her adımlarında onların yanında yer almakta ve onları desteklemekteyiz.

Okulumuzda bilimsel çalışmaların yansıra sosyal aktivitelere de imkân tanınmaktadır. Okulumuzda her yıl geleneksel olarak çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir (Turnuvalar, kermes, sportif gençlik faaliyetleri vb.). Öğrencilerimizin milli ve manevi duygularını perçinlemek amacı ile Çanakkale- Bursa ve Konya illerine gezi düzenlenmiştir. Ayrıca sınıflar arası yapılan voleybol ve futbol turnuvaları ile öğrencilerimizin spor aktiviteleri desteklenmiştir.

Okul bahçemiz içerisinde okul pansiyonumuz yer almaktadır. Civar iller ve ilçelerden okulumuzda eğitim-öğretim almak isteyen öğrencilerimiz okul pansiyonumuzdan yararlanabilmektedir. Pansiyonumuzda hem kız hem erkek öğrenciler için yerimiz mevcuttur. Pansiyon öğrencilerimiz her akşam etütlere katılmakta ve okul kurslarımızdan yararlanmaktadır. Gerek pansiyonumuz gerekse okulumuz temizlik ve sağlığa uygunluk denetimlerini başarı ile geçerek beyaz bayrak almıştır.

Başarı odaklı bir okul olan TOBB FEN LİSESİ ailesinin bir parçası olarak sizleri de aramızda görmek bizlere mutluluk verecektir.

Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi
Adres

Necip Fazıl Mahallesi 50002. Sokak No 2/1A Onikişubat/Kahramanmaraş

Fax

(344) 215 84 40

web

http://tobbfenlise.meb.k12.tr/tema/index.php

Bu okula 20 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Hem olumlu, hem de olumsuz yönlerini belirtmeye çalışın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

 • 8
 • Yorum

Kahramanmaraş Fen Lisesi

Kahramanmaraş Onikişubat

Kahramanmaraş Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

 • 18
 • Yorum

Göksun Fen Lisesi

Kahramanmaraş Göksun

Göksun Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

 • 31
 • Yorum

Pazarcık Fen Lisesi

Kahramanmaraş Pazarcık

Pazarcık Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

 • 19
 • Yorum

Afşin Fen Lisesi

Kahramanmaraş Afşin

Afşin Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bu sayfada yer alan Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi yorumları okuayabilir, Kahramanmaraş TOBB Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız