Özay Gönlüm Fen Lisesi

Denizli / Tavas

Özay Gönlüm Fen Lisesi
 • Özay Gönlüm Fen Lisesi
  Ekle
 • 39
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
İli Denizli
İlçesi Tavas
Taban Puanı 348.6329
Yüzdelik Dilimi 14.49
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Özay Gönlüm Fen Lisesi bir Proje Okuludur.

Özay Gönlüm Fen Lisesi Denizli ili Tavas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Özay Gönlüm Fen Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Özay Gönlüm Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
180
2020
204
2019
120
2018
120
Özay Gönlüm Fen Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 348.6329 14.49
2020 395.3534 8.69
2019 430.5321 7.26
2018 356.8064 7.73
2017 464.6899 11.39
Özay Gönlüm Fen Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilim bilgisini yıllara göre arşivliyoruz.
 • Öğretmen :18
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :404
 • Derslik :24
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Laboratuvarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Başarılar: Okulumuz ilk mezunları 2013 Lisans yerleştirme:%90; 2014 Lisans yerleştirme:%90; 2015 Lisans yerleştirme:%86
 • Pansiyon Bilgileri: 260 YATAKLI KIZ VE 50 YATAKLI ERKEK PANSİYONLARI OKULDAN AYRI 3 BİNADAN OLUŞMAKTADIR
 • Saatler: 08:30 15:50
 • Isınma: KALORİFERLİ
 • Bağlantı: ADSL (16 Mbit ve üzeri)
 • Yabancı Dil: İNGİLİZCE
 • Yerleşim Yeri - Tavas, Denizli ilinin bir ilçesidir. Tavas ilçesi adını 24 km. yakınında bulunan Kale ilçesinin eski adı olarak bilinen Kale Davaz adından almıştır. Yıllar sonra değişime uğramış ve Tavas adını almıştır. Tavas´ın eski adı Yarengümedir.
 • Adres - Adres ORTA MAH. RECEP YAZICIOĞLU CAD. NO10 20500 TAVAS / DENİZLİ
 • Ulaşım Denizli´den her 20 dk. araba vardır.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık Okulumuz, Denizli´ye 37 km. uzaklıkta olup; ilçe merkezindedir.

Özay Gönlüm Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Özay Gönlüm Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Özay Gönlüm Fen Lisesi
Özay Gönlüm Fen Lisesi
 • Denizli
  İl
 • Tavas
  İlçe
Özay Gönlüm Fen Lisesi
Özay Gönlüm Fen Lisesi
 • Denizli
  İl
 • Tavas
  İlçe
Özay Gönlüm Fen Lisesi
Özay Gönlüm Fen Lisesi
 • Denizli
  İl
 • Tavas
  İlçe

Adres: ORTA MAH. RECEP YAZICIOĞLU CAD. NO10 20500 TAVAS / DENİZLİ

Tel: 02586134374

Fax: 02586134050

web: http://ogal.meb.k12.tr

Özay Gönlüm Fen Lisesi ile ilgili 39 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Öğrenci]

Gerçekçi bir şekilde bakarsak okula girdiğim yıl ile mezun olduğum yıl arasında dağlar var. Öğretmen kadrosu yavaş yavaş oturan bir okul ama bu tekrar bozulmayacağı anlamına gelmez.Ögretmenler ilçe olduğu için pek merkezden gelmek istemiyor. O yüzden Tavas lı öğretmenler çoğunluklu. Bu eğitim seviyesini biraz etkiliyor. Ama tabi ki hepsi kötü değiller yarı yarıya iyi.
Eğitim seviyesi ise; dersler sayısal ağırlıklı değil pek de. Sözel öğretmenler kolaylık sağlamıyor. Tüm derslere çalışmak zorundasınız işinize yarasa da yaramasa da. Bu da tamamen sayısala yönelmenizi biraz zorlaştırıyor.
Öğrenci seviyesi ise; çoğunluk çalışan öğrencilerden oluşuyor. Ama tabi gidip çalışmayan öğrenci ile arkadaş olursanız çok da bir yere gelemezsiniz. Çünkü öyle bir okul çalışmak zorundasın. %20 si okul %80 i çalışma çaba. Eksik kalan yerlerin çok oluyor ve onları toplamak zorundasın. Öğretmenler çok ilgili ama ne zman biliyor musunuz ? 12. sınıfta gelince iş işten geçince yani.
Okul idaresi ise; öğrenci ile iletişim zayıf ama yönetim kötü değil. Yani yönetilen bir okul var başıboş herkes bildiğini okumuyor. Hatta iyi bile yönetiliyor ama işte öğrenci de dinlense mükemmel olur. Giyim konusu onlar her okulda olması gerektiği gibi.Süleyman hoca iyidirr iyi :)
Tavas halkı ise ; çok da sıcaklar diyemem ama sadece alışveriş için göreceğinizden çok da sorun değil.
Sportif yönden ise; okulda pek ekipman yok halı saha yok ama öğrenciler her yıl madalya getirir. Bu arada basketbol ve voleybol sevenler için idare eder bir alan var. Ama Tavas da okula yaklaşık 10 dk yürüme mesafesinde hem halı saha hem tenis hem basketbol hem koşu alanı minik bir spor kompleksi gibi bir yer var. Orası iş görür.
Ek olarak; müzik ve resim sevenler tercih edebilir o konularda hocalar çok iyidir. İmkan da sağlanıyor. Büyük yetmeye çalışan bir kütüphane var. Güzel bir kütüphane. Laboratuvar çok da kullanılmıyor ama sanki ortaokul da çok mu kullanıldı. Zaten pek inceleyecek bir şey de olmuyor. Takmayın kafaya o kadar ders çalışın bol bol güzel yerlere rahat gidersiniz.

2021-09-21 08:16
 
0
 
0
[ÖGFL´li]

Arkadaslar merhaba bu okul hakkında yorum istiyorsanız bu yorum size faydalı olacaktır cünkü okula2019 yılında katıldım okul çok disiplinli olduğundan dolayı cok fazla eleştiriliyor ancak bence bu yanlış sadece kız pansiyonu olması nedeniyle cogunluk kız öğrenci pansiyon güzel ve temizliği iyi okulun bulunduğu yer de cok güzel yani her şey var etrafınızda ,okulda öğretmen açığı yok ve en iyi öğretmenler var ben böyle düsünüyorum ögretmenlerimin hakkını yedirmem sadece cok fazla üstümüze yükleniyorlar ders calısmamız için ama bu cok iyi bir şey bundan dolayı kötü yorumlar yapılmış ama cok gereksiz ve sacma her okulda oldugu gibi burada da çürük elma illaki var yani eğer hayalleriniz varsa ve gercekten onun için cabalıyorsanız bu okulu şiddetle tavsiye ederim unutmayın herşey sizin çalışmanıza bağlı bahanelere ve sacma yorumlara aldanmayın;)

2021-08-01 22:17
 
0
 
0
[Önemli ]

Okulun öğretmenleri ve eğitimi hakkında bilgi verirmisiniz

2021-07-09 18:09
 
0
 
0
[Busem]

Bu okulu yazmayı düşünüyorum sizce eğitimi öğretmenleri nasıl bilgi verirmisiniz okul hakkında

2021-07-09 16:51
 
0
 
0
[Cimbomlu]

Okula başladığım dönem ile bitirdiğim dönem arasında olumlu yöne çok büyük değişikler olduğunu düşünüyorum. Geldiğimde ücretli öğretmenler vardı. Sonradan hep kadrolu öğretmenler derslerimize girdi. Pandemi dönemimde canlı dersleri hep yaptık. Özellikle öğretmenlerimizin bizimle ilgisi çok iyiydi. Bu şartlarda ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Tavsiye ederim.Bahçesi dar olduğundan futbol sahası küçük.

2021-07-08 14:25
 
0
 
0
[xyzzz]

bi alttaki gibi uzun yorum yapılacak bi yer değil ama buradan çıkan bi halt olamaz denilecek bi yer de değil. öğretmenlerin anlattıkları üzerine kendinizde bir emek sarf ederseniz iyi yerlere gelirsiniz. ha çok iyi yerlere gelmek için zaten nerede olduğunuz fark etmeksizin imkanlarınız dahilinde çok emek vermeniz gerekir

2021-03-06 10:57
 
0
 
0
[Anonim]

Okulu değerlendirirken objektif olmak lazım. Yorumlara bakıyorum kimisi yerin dibine sokmuş kimisi çok iyiymiş gibi anlatmış. İşin bana göresi şöyle: Okulun kadrosu kötü değil. İşini titizlikle yapmaya çalışan öğretmenler var ancak hepsinin olaya aynı gözle baktığını düşünmüyorum. Düzenli çalışan ve en azından çaba gösteren bir öğrencinin yine de başarılı olamaması birçok etkene bağlı olsa da bu öğretmen kadrosuyla bir yere gelinmez demek sadece kötülemek olur. Okulun pansiyonu kız öğrenciler için daha geniş kapasiteye sahip olduğu için sanırım tercihlerde erkek oranı düşüyor. Pansiyon ortalama ama yine de özen gösterilmesi gereken noktaların olduğu açık. Sosyal faaliyetlere katılım oranı iyi, bu konuda öğrencilerinin de istekli olduğu ortada. Okulun fizikî yapısı dışarıdan bakıldığında iyi görünebilir ancak içinin temizliği için daha özenli olunması gerek. Bazı bakıma ihtiyacı olan lavabo kısımları için son durumda bir şey yapılmamıştı. Şimdilik pandemiye göre planlamalar yapıldığı ve en son bu şekilde olduğunu söyleyebilirim. Okulun idaresi için ilk gözlemim öğrenci ile iletişiminin zayıf olduğuydu, hâlâ aynı düşüncedeyim. Okul öğrenciler için varsa öğrencilerin fikirleri önemsenmeli. Rehberlik servisinin faydalı olmaya çalıştığını söyleyebilirim, şimdilik öğrencilerin istek ve şikâyetlerinde yardımcı olmaya çalıştığı yönünde izlenimim var. Okulda yalnızca sayısal alan eğitimi veriliyor ancak bunun için alan derslerine ağırlık verme yönünde artı bir ayrıcalık yapıldığını görmüyorum, öğrencilerin üstünde bu konuda yük olduğunu söyleyebilirim. Yönetimde ve öğrenciye bazı konularda artı hak tanımada olan sıkıntılar giderilirse okuldan çıktığında iyi yerlere gelecek potansiyeli barındıran bir öğrenci seviyesi olduğunu da düşünüyorum. Çabalayan öğrenciler var. Laboratuvar ve spor salonu açısından imkânın yeteri kadar iyi olmadığı görüşündeyim ancak bu iki günde halledilebilecek bir durum da değil, yine de öğrencilerin bu konuyu önemsediğini düşündüğüm için bir şeyler yapılması gerek.

Üniversiteye hazırlık dönemindeki öğrenciler için öğretmen kadrosunun daha destekçi bir tutum sergilemesi ve öğrencilerin alan derslerine ağırlık vermeleri için diğer derslerde öğretmenlerin biraz tolerans göstermesi gerektiği düşüncesindeyim. Son olarak gerçekten idarenin öğrenciler ile daha fazla fikir alışverişi içinde olması gerektiği kanaatindeyim. Okul oylamada 3/5 almış. Kendimce gördüğüm bu sıkıntılar giderilirse asıl o zaman yeni yeni 3/5 olacağı düşüncesindeyim.

İlla fen lisesinde okuyayım düşüncesi ile okul tercih etmeyin. Bu okul fen lisesi olmak için kendini daha yeni yeni topluyor, yeni gelecekseniz hedeflerinizden emin olun. Çok yüksekse okulda verilen eğitimin üstüne daha fazla çalışma koymanız gerekecek, ortalama bir yerde okur ortalama bir yere gelirim sorun değil diyorsanız burada da okusanız ilçenizdeki bir anadolu lisesinde de okusanız durum aynı olacak. Bu okul için beklentiniz orta olsun.

2020-12-20 16:34
 
0
 
0
[ÖGFL:)]

eger gercekten yuksek hedefı olan bır ınsan herhangıbır okula gıtse de calısarak hedefıne ulasabılır. gelıpte okulu burda kotulemeyın . ıs ogrencıde bıtıyor. ogretmen aynı ogretmen calısırsanız her sekılde yapabılırsınız..yalakalık uzerıne donen bır okul demıs bır arkadas . kesınlıkle o sekılde degıl. calısana her yer mukemmel okul . ayrıca ogrencıden ogrencıye degısır . herkes gununu gecırme derdınde degıl .problem sızın problemınız. sadece calısın basaramayacak bır sey yok . okulun yuzdelıgı bu yıl 8.69 olmus . bunun sebebı bu sekılde olumsuz yorumlar sebebıyle az secım yapılması.bence okul gayet guzeldı.ben buradan mezun oldum . ve bır hocam bana mazeret uretenler hayatta hıcbır zaman basarılı olamazlar demıstı. gercekten de oyle . sız mazeret üreten degıl calısıp cozum ureten olun . sevgıyle kalın :))

2020-11-26 16:36
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 22

Erbakır Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Aydem Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Denizli Yaşar Kımıl Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Lütfi Ege Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Mustafa Kaynak Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Durmuş Ali Çoban Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Özay Gönlüm Fen Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Özay Gönlüm Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ogal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Özay Gönlüm Fen Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Özay Gönlüm Fen Lisesi yorumları okuyabilir, Özay Gönlüm Fen Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Özay Gönlüm Fen Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız