Selçuklu Anadolu Lisesi

Ankara / Yenimahalle

Selçuklu Anadolu Lisesi
 • Selçuklu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 96
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl Ankara
İlçe Yenimahalle
Başarı Puanı (OBP) 92.2122
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Selçuklu Anadolu Lisesi Ankara ili Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Selçuklu Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Selçuklu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Selçuklu Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz Ankara ili Yenimahalle ilçesi, Batıkent semti Yeni Batı mahallesinde yer almaktadır.
        Okulumuzun inşasına 07.04.1993 yılında Mobil CO. şirketi tarafından, 12 derslik olarak 16.000 metrekarelik alanda başlatılmıştır.
04.10.1993 tarihinde Mobil şirketi yetkililerince ve Ankara Valiliğini katılımı ile 1993-94 eğitim ve öğretim yılına açılmıştır.
Okul öncelikle İlköğretim Okulu olarak düşünüldüğünden dolayı toplam sınıf sayısı 12 idi. Ancak bina, bölgenin eğitim ve öğretim ihtiyacını karşılayamadığından, 18 derslik ve 4 laboratuvarlı ek bina yapımına 1996 yılında başlanmış ve bu bina 1998-99 eğitim ve öğretim yılında hizmete girmiştir.
Okulumuz 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında Anadolu lisesine dönüştürülmüştür.
Bugün toplam 24 sınıf, Fizik, Kimya ve Biyoloji laboratuvarları, Resim-Müzik derslikleri, konferans salonu, öğrenci kantini ve kafeteryası, arşiv ve sığınak odaları, spor malzeme odaları mevcuttur.
Okul bahçemizde nizami olarak yapılmış 2 adet basketbol ve 1 adet voleybol sahaları, 350 kişilik tribünümüzle öğrencilerimizin hizmetindedir.
Çepe çevre ihate duvarı ve demir korkulukla çevrili olan okulumuzun 2 giriş ve çıkış kapısı bulunmaktadır.
Vizyon: 
Akademik ve sosyal yönde başarılı, kendini her alanda yetiştirebilen, problem çözme yetisine sahip bireyler yetiştirmek.
Misyon:
Atatürk ilke ve inkılaplarını özümsemiş, ülkesine ve insanlığa faydalı, çevreye duyarlı, milli ve evrensel değerleri önemseyen, ahlaklı, kendisiyle barışık, ayakları üzerinde durabilen bireyleri yetiştirmek için varız.
Başarılar:
2015 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2014 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız
2013 Başarı durumunu incelemek için tıklayınız

Selçuklu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Selçuklu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Yeni Batı Mahellesi 2370.Sok. No1 06370 Batıkent Yenimahalle ANKARA

Tel: 0 312 2556643

Fax: 0 312 2560057

web: http://selcuklu.meb.k12.tr

Selçuklu Anadolu Lisesi ile ilgili 96 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 431

Fethiye Kemal Mumcu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Batıkent Ş. Evliyagil Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Fatma-Hacı Hüseyin Akgül Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 139

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 45

Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Selçuklu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Selçuklu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://selcuklu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Selçuklu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Selçuklu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Selçuklu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Selçuklu Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız