Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0212 487 17 71
0212 487 17 72
Adres Başakşehir Mah. Atilla Altıkat Caddesi No.1 PK.34480 BAŞAKŞEHİR / İSTANBUL
MEB logo İstanbul / Başakşehir
Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi

http://akifinananadoluihl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu 26338
Kontenjan Sayısı 120
Taban Puanı 289.3979
Yüzdelik Dilimi 24.12
Kontenjan Türü Erkek
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar
Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulanmaktadır.

Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi İstanbul ili Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 289.3979 24.1200
2017 Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı 352.6972 -
2016 Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi Taban Puanı
209.1997 80.4800

Halkımızın eğitim sistemi içerisinde Anadolu İmam Hatip Liselerine olan ilgisinin artması, mevcut okulların ihtiyacı karşılamamasından dolayı, Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Kurumlara Ait Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliği'ne istinaden Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün Makam Onayı ile İstanbul İli Başakşehir İlçesi Başakşehir Borsa İstanbul Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Öğretim binasında, Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi adında yeni bir okul açılmıştır.

Kurucu Müdür ve Müdür Yardımcısı ile yeni açılan okulumuzun kayıt, eğitim-öğretim iş ve işlemlerinin başlamasıyla birlikte 25.08.2014 tarihinde fiili olarak okulumuz 2014-2015 eğitim öğretim yılında hazır hale gelmiştir.

Vizyon Kültürel mirası değerlendirebilen, yaşanan hayatı yorumlayabilen, çağdaş, yaratıcı, sorgulayan ve problemlere çözüm üretebilen bireyler yetiştirmektir.

Misyon Öğrencilerimizin zihninde, insana düşünceye, özgürlüğe, ahlaka ve kültürel mirasa saygıya dayanan bir din öğretimi anlayışının yayılmasına katkıda bulunmaktır.

 • Öğretim Şekli: Erkek
 • Pansiyon: Var
 • Proje Okulu: Evet
 • Açılış Tarihi: 2014-2015
 • Öğrenci Sayısı: 398
 • Servis İmkanı: Başakşehir mahallelerine ve yakın ilçelere servis imkanı öğrenci sayısına göre bulunmaktadır.
 • Derslik Sayısı: 18
 • Dil Laboratuvarı: Var
 • Kütüphane: Var
 • Uygulama Camii: Var
 • Yemekhane: Var
 • Spor Salonu: Var
 • Bina Yapım Yılı: 2018
 • Bina Sayısı: 2
 • Bina Bahçe m2: 0
 • Konferans Salonu: Var
 • Fen Laboratuvarı: Var
 • Saatler 08:30 - 15:30
 • Isınma Doğalgaz
 • Bağlantı ADSL (16 Mbit ve üzeri)
 • Ulaşım İstoç dereyolundan Başakşehir istikametine giden yol üzerindedir.
 • Yerleşim Yeri Okulumuz İstanbul´un BAŞAKŞEHİR ilçesinde, İOSB Bölgesindedir.
 • İl/İlçe Merkezine UzaklıkOkulumuz ilçe merkezine 4 km, Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´ne 5 km uzaklıktadır.
2018 yılında yapılan yeni binasına taşınmıştır 2 adet bahçesi bulunmaktadır okulumuzda kütüphane kapalı spor salonu 2 adet basketbol sahası 6 adet fen 1 adet dil laboratuvarı bulunmaktadır 1 adet camii 1 adet yurdu bulunmaktadır

NEDEN AKİF İNAN AİHL´Yİ SEÇMELİYİM?

2014 yılında kurulan okulumuz 2017-2018 eğitim- öğretim yılında Onurkent bölgesinde Kiptaş tarafından inşa edilen yeni binasında akademik ve sosyal faaliyetlerine devam edecektir. Kampüsümüzde okul pansiyonumuz, açık kapalı spor salonlarımız, 6 adet laboratuarımız, konferans salonumuz bulunmaktadır. Ayrıca mesleki uygulamaları icra edebileceğimiz müstakil camimiz de mevcuttur. Metrokent- Kayaşehir- 3. Havalimanı metro hattı durağına birkaç adım mesafede olan okulumuz ulaşım açısından da elverişli bir konumdadır. Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi

Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarılarını, Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0212 487 17 71
Okulun Faxı: 0212 487 17 72
Okulun Adresi: Başakşehir Mah. Atilla Altıkat Caddesi No.1 PK.34480 BAŞAKŞEHİR / İSTANBUL

Bu okula 14 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

İstanbul Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

İstanbul Ticaret Odası Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 353.4931 8.31
Şehit Servet Asmaz Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 297.7317 21.52
M. Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 390.8277 3.26
Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 389.4712 3.40
Pendik İTO Şehit Ahmet Aslanhan Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi Sınav 309.9683 18.00

Önemli: Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi taban puanı 2019 , Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi yüzdelik dilimi, Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi yorumları, Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi nerede?, Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi üniversite başarısı, Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi formaları, Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi adresi, Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi başarıları

google+ google+ google+