Raziye Sultan-Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi

Raziye Sultan-Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi
 • Raziye Sultan-Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı 102
Okulun Taban Puanı 360.2009
Güncel Yüzdelik Dilimi 22.97
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 5 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Raziye Sultan-Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi Afyonkarahisar ili Bolvadin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Raziye Sultan-Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Raziye Sultan-Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Raziye Sultan-Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Raziye Sultan-Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Raziye Sultan-Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Raziye Sultan-Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 360.2009 22.97
2018 295.7782 22.13
2017 373.3871 42.26
2016 332.4732 38.88
2015 346.2455 30.63

Raziye Sultan-Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Raziye Sultan-Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Raziye Sultan-Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi'nin başarılarını, Raziye Sultan-Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi'nin fiziki olanaklarını, Raziye Sultan-Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi'nin öğretmen başarı durumunu, Raziye Sultan-Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi'nin kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Raziye Sultan-Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Raziye Sultan-Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesitercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Raziye Sultan-Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Raziye Sultan-Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

 • 3
 • Yorum

Afyon Lisesi

Afyonkarahisar Merkez

Afyon Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.