Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi/Yerel
03522228870
03522313179
Adres ŞEHİT NAZIM BEY MAHALLESİ ŞİREMENLİ CAD ORTAOKUL SOKAK NO.1 MELİKGAZİ / KAYSERİ
MEB logo Kayseri / Melikgazi
Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

http://kadiburhaneddinmtal.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Kontenjan Sayısı 30
Taban Puanı 317.7215
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar
Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Hizmetleri Alanında eğitim vermektedir.

Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kayseri ili Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı 317.7215 -
2017 Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı 404.8032 -
2016 Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı
395.6564 21.5200

Okulumuz Sağlık Bakanlığına bağlı olarak Kayseri Sağlık Meslek Lisesi adıyla 1971-1972 Öğretim yılında bugünkü Kayseri Devlet Hastanesi poliklinikler binasında eğitim - öğretime başladı. Okulumuz açıldığı yıllardan itibaren uzun süre Hemşirelik alanında eğitim öğretim hizmeti verdi. Daha sonra okulumuz bünyesinde Çevre sağlığı, Anestezi, İlk yardım ve Laboratuar alanları açıldı. 2003 yılında bugünkü Belsin Keykubat Anadolu İmam Hatip Lisesinin bulunduğu binaya taşınan okulumuz bu binada 2005 - 2006 öğretim yılına kadar eğitim - öğretim hizmetine devam etti.

2005 yılında Milli Eğitim Bakanlığına devredilen okulumuz, bu öğretim yılında bugünkü Şehit Nazım Bey Mahellesi Şiremenli Cad okul sokaktaki binamıza taşındı. 15 Ekim 2010 tarihinde "Kayseri Kadı Burhanettin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürlüğü" adını aldı. Okulumuz halen beş alanda eğitim öğretim hizmeti vermektedir.

MEVCUT ALANLARIMIZ
 • 1. HEMŞİRELİK ALANI
 • 2. SAĞLIK HİZMETLERİ SEKRETERLİĞİ ALANI
 • 3. ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ ALANI
 • 4. ANESTEZİ VE REANİMASYON ALANI
 • 5. TIBBİ LABORATUVAR ALANI
 • 6. SAĞLIK HİZMETLERİ ALANI (2014-2015 ÖĞRETİM YILINDAN İTİBAREN 9. SINIFLARDA)
VİZYON Atatürk ilkeleri ve inkılapları ışığında yaratıcı, araştırıcı, mesleğinin bilincinde, ekip çalışması yapabilen, toplum sorunlarına duyarlı, çağı yakalamış örnek sağlık personeli yetiştiren bir eğitim kurumu olmak.

MİSYON Tüm bireylere 21.yy. da sağlık alanında hızla gelişen ve değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecekbilgi, beceri ve davranışları kazandırmak, onların ilgi ve istekleri doğrultusunda ekonomik, toplumsal ve kültürel gelişmelerini sağlamak ülkemizdeki bütün sağlık birimlerine yardımcı sağlık personeli yetiştirmek, ükenin sağlık sorunlarını en aza indirmek, rehberlik ve uygulama etkinliklerini sunmak için varız.

 • Öğretmen Sayısı : 82
 • Rehber Öğretmen Sayısı : 3
 • Öğrenci Sayısı : 661
 • Öğretim Şekli : Nırmal
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08.00 - 17.00
 • Derslik Sayısı : 17
 • Atölye-İşlik Sayısı : 4
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
 • Kantin : 1
 • Bahçe : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Merkezde Valiliğe 2 km uzaklıkta
 • LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi : mezun öğrenciler Yüzde 60 oranında bir üst öğrenime yerleştiriyorlar

Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 03522228870
Okulun Faxı: 03522313179
Okulun Adresi: ŞEHİT NAZIM BEY MAHALLESİ ŞİREMENLİ CAD ORTAOKUL SOKAK NO.1 MELİKGAZİ / KAYSERİ

Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Kayseri Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları, Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nerede?, Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi formaları, Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adresi, Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi başarıları, Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kayseri, Melikgazi Kayseri Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

google+ google+ google+