Bitlis Anadolu Lisesi

Bitlis / Merkez

Bilgi Ekle
Bitlis Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
2
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 91.0309
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Bitlis Anadolu Lisesi Bitlis ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bitlis Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*)Bitlis Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "91.0309".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
91.0309
2022
88.6738
2021
88.5876
2020
86.7345
Son 4 Yılın OBP Puan Ortalaması: 88.7567
Bitlis Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Bitlis Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Bitlis Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okul 3 Kasım 1986 tarihinde ilk defa 68 gündüzlü öğrenci ile önceden Yatılı İlköğretim Bölge Okulu olarak planlanan binada Eğitim ve Öğretime başlamıştır. 1999-2000 Eğitim ve Öğretim yılında şu anki okul binasında Eğitim ve Öğretime devam etmektedir.

Vizyon İstiyoruz ki, Bitlis Anadolu Lisesi Çevresine örnek olan, Etkinlikleri ile yakın ve uzak çevresinde aranan, Yetiştirdiği öğrencilerin kişilikleriyle tercih edilen, Demokratik ortamıyla toplumu içerisinde olunmak istenen bir kurum olsun.

Misyon Bitlis Anadolu Lisesi aldığı bilgilerle zihinsel, gördüğü rehberlik ve yaşadığı etkinliklerle ruhsal açıdan doyuma ulaşmış kendine güvenen, bu güvençle geleceğe de güvenle bakan; kararlı ve aldığı kararlarda isabetli bireyler yetiştirmek için vardır. Başarılar Geçen sene %70 lere varan başarılar elde eden okulumuz bu başarısını dahada artırmak için çalışmalarına devam etmektedir...

başarı

Bitlis Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Bitlis Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Atatürk Mahallesi Feyzullah Ensari Caddesi Polis Evi Karşısı

Tel: 04342267719

Fax: 04342267720

web: http://bitlisanadolulisesi.meb.k12.tr

  • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
  • Bu okulun velisi misiniz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Bitlis Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Yakınında kız yurdu varmi

2023-02-11 17:43:22
 
0
 
0

seneye görüşürüz

2021-01-23 12:51:46
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Bitlis Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Bitlis Beş Minare Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Güroymak Borsa İstanbul Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Hizan Kadir Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Toki Prof.dr. Fuat Sezgin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Bitlis Anadolu Lisesi kaç puan 2024 91.0309
Bitlis Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Bitlis Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Bitlis Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Erkek Pansiyonu Var
Bitlis Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Bitlis Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bitlis Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Bitlis Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://bitlisanadolulisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bitlis Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bitlis Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bitlis Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bitlis Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız