Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi/Yerel
03522225035
03522226310
Adres Mevlana Mah. Kocasinan Bulvarı No111 Kocasinan / KAYSERİ
MEB logo Kayseri / Kocasinan
Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

http://arifmolu.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Kontenjan Sayısı 30
Taban Puanı 262.3610
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kayseri ili Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı 262.3610 -
2017 Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı 354.6148 -
2016 Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı
334.4130 38.2900

  Okulumuz 1989-1990 öğretim yılında, Kayseri eşrafından Arif Molu 'nun anısına, oğulları tarafından  yaptırılmış olup aynı yıl M. Hamdi Günal müdürlüğünde eğitim, öğretime başlamıştır. Eğitime 1 derslik ve 1 atölye ile; Makina Bölümünde Almanca ve  İngilizce hazırlık sınıfları ile başlamıştır. Öğretim binasına ek olarak Devlet tarafından 1991-1992 yılında 2 atölye, spor salonu ve 10 daireli lojman yapılarak teslim edilmiştir.  Okulun binasının yapımında kardeşleri adına Karsu Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Faruk MOLU takip etmiş ve her türlü işlemlerinden sorumlu olmuştur.

1989 senesinde okulumuz Kayseri Arif Molu Anadolu Teknik Lisesi kurulmuştur.

Vizyon Hedefimiz; Çevremizde övgü ile bahsedilen, çağın önünde giden bir okul olmak,sürekli iyileştirme ve geliştirme ekseninde, toplumun elit kesimini oluşturacak, yeniliklerin öncüsü nesiller yetiştirmek, Milli Eğitimin Genel Amaçları doğrultusunda; adaletin, barışın, hoşgörünün, karşılıklı saygı ve sevginin hakim olduğu, sorumlulukların ve özgürlüklerin dengesinin kurulduğu bir ortamda, TOPLAM KALİTE´ yi bütün oluşumları ile gerçekleştirmektir.

ALANLARIMIZ:
 1. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Ağ İşletmenliği Dalı
 2. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Veri Tabanı Programcılığı Dalı
 3. Bilişim Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Web Programcılığı Dalı
 4. Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Tıbbi Laboratuvar ve Hasta Dışı Uygulama Cihazları Dalı
 5. Kimya Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Kimya Laboratuvarı Dalı
 6. Kimya Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Proses Dalı
 7. Makine Teknolojisi Alanı (Y.Dil:Almanca) / Bilgisayarlı Makine İmalatı Dalı
 8. Makine Teknolojisi Alanı (Y.Dil:Almanca) / Endüstriyel Kalıp Dalı
 9. Makine Teknolojisi Alanı (Y.Dil:Almanca) / Makine Bakım Onarım Dalı
 10. Makine Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Bilgisayarlı Makine İmalatı Dalı
 11. Makine Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Endüstriyel Kalıp Dalı
 12. Makine Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Makine Bakım Onarım Dalı
 13. Tekstil Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Dokuma Desinatörlüğü Dalı
 14. Tekstil Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Dokuma Operatörlüğü Dalı
 15. Tekstil Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Tekstil Baskı ve Desenciliği Dalı
 16. Tekstil Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Tekstil Boyacılığı Dalı
 17. Tekstil Teknolojisi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / İplik Üretim Teknolojisi Dalı
Misyon Biz... "Çağdaş uygarlığın gelişiminde etkin, yenilikçi,öğrenmeyi öğrenen, sorgulayan, araştırmacı; soyut, özgür ve bilimsel düşünmeyi gerçek bilgiye ulaşmada bir yol olarak kabul eden; dengeli, sağlıklı, üretken bireyler yetiştiren, mücadeleci, planlı, Atatürkçülüğün özüyle ülkemizin kalkınmasını hedefleyen, hoşgörülü sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek için..."
 • Öğretmen :129
 • Öğrenci :1463
 • Derslik :29
 • BT Sınıfı :3
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :19
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Örgün Öğretim
 • Yemekhane :1
 • Saatler 08:00-16:35

Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 03522225035
Okulun Faxı: 03522226310
Okulun Adresi: Mevlana Mah. Kocasinan Bulvarı No111 Kocasinan / KAYSERİ

İlk yorumu siz yapın !

Önemli: Kayseri Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları, Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nerede?, Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi formaları, Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adresi, Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi başarıları, Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kayseri, Kocasinan Arif Molu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

google+ google+ google+