Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
02242464256
02242460859
Adres Adalet Mahallesi 1.Hürriyet Caddesi No122 OSMANGAZİ/BURSA
MEB logo Kayseri / Bünyan
Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

http://hamidiyemtal.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar
Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Hizmetleri Alanında eğitim vermektedir.

Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kayseri ili Bünyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı 372.6975 -
2016 Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı
360.1829 30.8100

2007 yılında okul Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'ndan Milli Eğitim Bakanlığı'na geçmiştir. Milli Eğitim Bakanlığına geçişten sonra ilk mezunlarını 2010-2011 yılında vermiştir. Kuruluşundan itibaren bir çok kişiyi ülke tarımına hizmet için yetiştirmiş olan okulumuz; gelecekte de ülke tarımının daha üst seviyelere gelebilmesi için çalışmaya devam etmektedir.

  Alanlarımız:
 • Tarım Alanı
 • Gıda Teknolojileri Alanı
 • Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Alanı
 • Laboratuvar Hizmetleri

Vizyon Ülke tarımının en çok tercih ettiği, yüksek öğretime kendi alanında en çok öğrenci gönderen, çiftçimize rehberlik edebilen öğrenciler yetiştiren okul olmaktır...

Misyon Ülkemiz tarımına ve tarımsal kuruluşlara, doğayı ve çevreyi kullanabilen, fikir üreten, teknolojiyi verimli kullanabilen, Ziraat Teknisyenleri yetiştirebilmektir...
 • Öğretmen :43
 • Rehber Öğretmen :2
 • Öğrenci :669
 • Derslik :21
 • Kütüphane :1
 • Atölye-İşlik :4
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tam gün
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:20 - 16:30
 • Pansiyon Bilgileri 110 Kişilik Erkek Öğrenci Pansiyonu
 • Ulaşım Belediye Otobüslerinden Acemlerden: B16/A Kent Meydanından : 35/H Terminalden: 95 Ayrıca: 8/L - 40H - 14L - B40 hatları ilede Bursa´nın çeşitli yerlerinden okulumuza ulaşılabilir.
 • Servis Bilgisi Öğrenci servisleri velilerimizin istek durumuna göre ve ikametgah bölgesine göre ayarlanabilmektedir.
 • Yerleşim Yeri Okulumuz Hürriyet Mahallesi bölgesinde Eski Ziraat Okulu olarak anılmaktadır. Eski Mudanya yolu güzergahı üzerinde olup; Hürriyet-Bağlarbaşı yolu üzerindedir. Yeni açılan Timsah Arena Stadyumunun yakınındadır. Bursa Tarım İl Müdürlüğü okulumuzun hemen yanındadır.

Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 02242464256
Okulun Faxı: 02242460859
Okulun Adresi: Adalet Mahallesi 1.Hürriyet Caddesi No122 OSMANGAZİ/BURSA

Bu okula 2 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Kayseri Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları, Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nerede?, Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi formaları, Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adresi, Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi başarıları, Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kayseri, Bünyan Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

google+ google+ google+