Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi

Bitlis / Ahlat

Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi
 • Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjanı 120
Okulun Taban Puanı 336.6130
Güncel Yüzdelik Dilimi 23.74
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Erkek
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi Merkezi Sınav ile öğrenci alan bir Proje Okuludur.

Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi Bitlis ili Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz
Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 336.6130 23.74
2019 339.9994 29.55
2018 - -
2017 293.0957 -
2016 207.5514 81.01
24.08.1970'te lise bölümü eğitim ve öğretime başlamıştır. Sekiz derslik olan okul binası 1978 yılına kadar hizmet vermiş olup halen sekiz derslikli lisede Ergezen ilköğretim okulu öğretim yapmaktadır. 22 Aralık 1978 tarihinde eğitim ve öğretime geçen yeni okul binası 20.000 m2 lik arsa üzerine kurulmuş olup ayrıca sekiz dairelik bir öğretmen lojmanı ve müstakil bir kapalı spor salonu mevcuttur.

Okulumuzda 20 derslik ve bir Z-kütüphane bulunmaktadır. Ayrıca sekiz dairelik lojman modern bir kapalı spor salonu bahçede bir voleybol ve bir basketbol alanı mevcuttur. 1996-97 Eğitim Öğretim yılından itibaren ortaokul kısmı kademeli olarak kaldırılmaya başlanmıştır. 1998-99 Eğitim Öğretim yılından itibaren genel lise olarak öğretimini sürdürmektedir.

Okulumuz 2012-2013 yılından itibaren Anadolu Lisesi olarak eğitimini sürdürmektedir. Fatih projesi kapsamından tüm sınıflar akıllı tahta ile donatılmıştır. 2017 yılında 200 öğrencilik erkek öğrenci pansiyonu hizmete açılmıştır. Okul ile spor salonu dış cephe kaplaması, okulun çatısı, kalorifer kazanı ve radyatörler değiştirilmiştir. 2017 yılında okul bahçesi parke taşı ile kaplatılmıştır.
 • Derslik :20
 • Çok Amaçlı Salon :1
 • Fizik Laboratuvarı :1
 • Kütüphane :1
 • Yemekhane :1
 • Revir:1
 • Saatler 08.30-16.10
 • Isınma KALORİFER
 • Bağlantı Fatih Projesi Fiber İnternet
 • Yabancı Dil İNGİLİZCE (Sorubak.Com)
 • Ulaşım Okulumuza şehiriçi dolmuşlarla rahatlıkla ulaşılabilmektedir.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklı kİL MERKEZİ:60 KM İLÇE MERKEZİ: 0

Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: SELÇUKLU MAH. ŞEHİT ERDOĞAN GÖKBULAK CADDESİ NO53 PK13400 AHLAT/BİTLİS

Tel: 4344124066

Fax: 4344124067

web: http://750757.meb.k12.tr

Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 5

Hikmet Kiler Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Tatvan Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Nurullah Eren Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Tatvan Sadullah Gencer Sosyal Bilimler Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Hatuniye Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://750757.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ahlat Selçuklu Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız