Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İzmir / Narlıdere

Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 0
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
İli İzmir
İlçesi Narlıdere
Taban Puanı 247.5785
Yüzdelik Dilimi 51.23
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla

Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İzmir ili Narlıdere İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi - Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Okulun Son 5 Yıllık Kontenjan Bilgisi
2022
0
2021
30
2020
68
2019
30
2018
30
Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2021 247.5785 51.23
2020 270.6857 51.18
2019 321.1131 36.50
2018 261.1074 34.53
2017 303.4502 -
Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
Öğrencilere; uluslararası ticarette çalışacak ve hizmet verecek olmaları dikkate alınarak, öncelikle iyi bir İngilizce eğitim imkânı sağlanması hedefleniyor. Dört yıllık eğitim sürecinin ilk iki yılı Milli Eğitim Bakanlığının liseler için belirlediği genel derslerden oluşurken üçüncü yıldan itibaren ise uzmanlık dallarına ayrılacak. Arkas, interaktif bir öğrenim ve gelişim süreci içinde, gençlerin mesleki bilgi ihtiyaçlarını karşılanmasına destek olmayı istiyor. Bu amaçla dal derslerinin alındığı yıllarda müfredatta yer alan derslere ek olarak Arkasta uzun yıllar çalışmış duayen yöneticilerin deneyimlerini öğrencilere aktaracağı platformlar da planlıyor.

Arkasta staj ve iş imkânı... Eğitimin üçüncü ve dördüncü senesinde öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği teorik eğitimin yanında öğrendiklerini uygulamak amacıyla staj yapacak. Arkas öğrencilere staj önceliği tanıyacak. Mezun olan başarılı öğrencilere ise personel ihtiyacına göre iş imkânı sunacak.

Arkas Öğrenci Yurdu, Anadoludan gelecek öğrencilere destek... Okul arazisinde aynı zamanda 110 Kişilik Erkek Öğrenci Pansiyonu da inşa ediliyor. Bu sayede özellikle Anadoludan ya da çevre illerden İzmire gelerek lojistik mesleğini öğrenmeye hevesli başarılı gençlere fırsat verilmesi hedefleniyor. Arkas Narlıdere Mesleki Ve Teknik Lisesi 4 bin 792 metrekare üzerinde beş katlı bir binadan oluşacak. Binada otuzar kişilik 15 dersliğin yanında kütüphane, kimya, fizik, biyoloji ve bilgisayar laboratuarları, teknik merkez, sığınak, su deposu ve çok amaçlı bir salon bulunacak.

Toplam 2 bin 850 metrekare üzerinde dört kattan oluşacak yurt binasında ise mutfak, yemekhane, çamaşırhane, su deposu, spor salonu, sosyal alanlar, hemşire ve doktor odaları, her katta etüt odaları ve ikişer kişilik yatakhaneler bulunacak. Engelli kullanımına uygun olarak tasarlanan her iki binada da engelli asansörü yer alıyor.

Vizyon Çağdaş eğitim veren, yenilikleri bulmayı amaçlayan, lojistik dalında öncelikli olarak tercih edilen, eğitimdeki kalitesiyle kendini kanıtlamış nitelikli eleman yetiştiren lider eğitim kurumu olmak. Misyon Ülkesini ve milletini seven, ülke kalınmasında sorumluluk sahibi olan, ulaştırma alanında güncel bilgileri takip eden ve uygulayan bireyler yetiştirmektir.

Başarılar 19 mayıs 2015 gençlik koşusu genç erkekler birincilik, üçüncülük takım halinde ikincilik kupası kazandık. Foça ilçe milli eğitim müdürlüğü hikaye yazma yarışması mansiyon ödülü aldık.
 • Öğretmen :23
 • Öğrenci :299
 • Derslik :16
 • BT Sınıfı :2
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal- Tekli Eğitim
 • Saatler08:30 15:20-16:10
 • Ulaşım Belediye otobüsleri ile Konaktan 209, 554 numaralı otobüsler ile Üçkuyular Fahrettin Altay aktarma merkezinden Urla yönüne giden 5-8-209-320 otobüsler ile kaymakamlık durağında inilerek okulumuza ulaşılabilmektedir.
 • Ulaştırma Hizmetleri Alanı

Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Huzur Mh. Bahar Sk. No 3 / A Narlıdere / İZMİR

Tel: 02322391046

Fax: 02322391047

web: http://arkasmesleklisesi.meb.k12.tr

İlk yorumu siz yapın !
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Konak Göztepe Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Konak İbn - I Sina Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Selçuk Şehit Polis Demet Sezen Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Bornova Mazhar Zorlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Konak Mithatpaşa Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Sorular Cevaplar
Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kaç puan 2022 247.5785
Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kaç kişi alıyor? Son 5 yıllık kontenjan bilgisi yukarıda belirtildi.
Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Merkezi/Yerel
Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://arkasmesleklisesi.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız