Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi Sınav
0434 246 87 55
0850 303 21 26
Adres Beşminare Mahallesi Devlet Hastanesi Yanı / Merkez Bitlis
MEB logo Bitlis / Merkez
Hikmet Kiler Fen Lisesi

http://hkfl.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Kontenjan Sayısı 90
Taban Puanı 364.2168
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Kız/Erkek
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Hikmet Kiler Fen Lisesi Bitlis ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Hikmet Kiler Fen Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Hikmet Kiler Fen Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Hikmet Kiler Fen Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Hikmet Kiler Fen Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Hikmet Kiler Fen Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Hikmet Kiler Fen Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Hikmet Kiler Fen Lisesi Taban Puanı 364.2168 -
2017 Hikmet Kiler Fen Lisesi Taban Puanı 479.2767 5.9500
2016 Hikmet Kiler Fen Lisesi Taban Puanı
465.0527 5.3500

Hikmet Kiler Fen Lisesi 2007-2008 eğitim öğretim yılında Bitlis Anadolu Lisesi bünyesinde açılmıştır.4 Temmuz 2007´de Hikmet Kiler Vakfı tarafından temeli atılan okulumuz, 08.08.2008 tarihinde açılmıştır.

Hikmet Kiler Fen Lisesi 2011 yılında ilk mezunlarını vermiştir. Okulumuz Bitlis'in ÖSYM sınavlarındaki başarısında önemli bir yere sahiptir. Bu başarı ile birlikte okulumuzun taban puanı her geçen yıl artmaktadır.

Hikmet Kiler Fen Lisesi
 • Öğretmen :26
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :358
 • Derslik :24
 • Müzik Sınıfı :1
 • Resim Sınıfı :1
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :3
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tam Gün
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:00 - 15:30
 • Isınma Kalorifer-Katı Yakıt
 • Bağlantı ADSL (4 Mbit)
 • Ulaşım ŞEHİRİÇİ ÖZEL HALK OTOBÜSLERİ
 • Yerleşim Yeri BEŞMİNARE MAH. DEVLET HASTANESİ YANI

Fiziki Yapı: Okulumuz 15.000 metre karelik alan üzerine inşa edilmiştir. Okulumuz eğitim öğretim binası ve pansiyon binasından olmak üzere iki binadan oluşmaktadır. Bahçemizde futbol, basketbol ve voleybol sahaları bulunmaktadır.

Okul Binası: Okul binamız 400 öğrenci kapasitelidir.Dört katlı okul binamızda 16 normal derslik, 8 branş dersliği bulunmaktadır. Ayrıca dinlenme salonu, kütüphane, proje hazırlama odası ve sergi salonu bulunmaktadır. Okulumuzda bilgisayar destekli fen laboratuvarları ve bilişim teknolojileri sınıfı bulunmaktadır. Laboratuvarlarımız, çoğu üniversite ile yarışacak düzeyde donanıma sahiptir. Fatih projesi kapsamında okulumuza etkileşimli tahta kurumlumları tamamlanmış olup tahtalar aktif bir şekilde kullanılmaktadır.

Pansiyon: Pansiyonumuz 08/08/2008 yılında hizmete girmiştir. Tek binadan müteşekkil pansiyonumuzun sağ bloku kız; sol bloku erkek bölümü olarak kullanılmaktadır. Pansiyonumuz 4 katlı olup 180 erkek,120 kız olmak üzere 300 öğrenci kapasitelidir.

Fen Liselerinin Amacı
 • a) Zeka düzeyleri ile fen ve matematik alanlarındaki yetenekleri yüksek olan öğrencileri, matematik ve fen bilimleri alanında yüksek öğrenime hazırlamayı,
 • b) Matematik ve fen bilimleri alanlarında gereksinim duyulan üstün nitelikli bilim adamlarının yetiştirilmesine kaynaklık etmeyi,
 • c) Öğrencileri araştırmaya yöneltmeyi, bilimsel ve teknolojik gelişmeler ile yeni buluşlara ilgi duyanların çalışacakları ortamı ve koşulları hazırlamayı,
 • d) Yeni teknolojileri kullanabilen, yeni bilgiler üretebilen ve projeler hazırlayabilen bireyler yetiştirmeyi,
 • e) Öğrencilerin bilimsel araştırma yapmalarına, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izlemelerine yardımcı olacak şekilde yabancı dilde iyi yetişmelerini sağlamayı amaçlar.
BAŞARILAR Hikmet Kiler Fen Lisesi ÖSYM sınavlarına hazırlık aşamasında yapılan faaliyetler: Öğrenci başarı durumları 9. sınıftan itibaren izlenerek gerekli rehberlik yapılmaktadır. Başarının bereysel değil bütünü kapsaması esas alınır. Öğrencilere I. ve II. dönemde yapılan denemelerde öğrenci başarı durumları takip edilir. Mesleki rehberlik kapsamında meslek tantımları ve rol model kişiler tanıtılır. Öğrencilere Hikmet Kiler Vakfı desteğiyle kaynak ve üniversite gezileri imkanı sağlanır.

Hikmet Kiler Fen Lisesi ÖSYM sınavlarına hazırlık aşamasında yapılan faaliyetler:

Öğrenci başarı durumları 9. sınıftan itibaren izlenerek gerekli rehberlik yapılmaktadır. Başarının bereysel değil bütünü kapsaması esas alınır. Öğrencilere I. ve II. dönemde yapılan denemelerde öğrenci başarı durumları takip edilir. Mesleki rehberlik kapsamında meslek tantımları ve rol model kişiler tanıtılır. Öğrencilere Hikmet Kiler Vakfı desteğiyle kaynak ve üniversite gezileri imkanı sağlanır.

2015 mezunlarımızdan 15 kişi ilk 15000 e girmiş Tıp,mühendislik,diş hekimliği bölümlerini terfcih etmiştir.Geçen yıldan bekleyen öğrencilerimizle birlikte toplamda 24 tıp, 9 diş hekimliği ve diğer bölümlere öğrencilerimiz yerleştiler.

Hikmet Kiler Fen Lisesi Hikmet Kiler Fen Lisesi Hikmet Kiler Fen Lisesi Hikmet Kiler Fen Lisesi

Hikmet Kiler Fen Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Hikmet Kiler Fen Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Hikmet Kiler Fen Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Hikmet Kiler Fen Lisesi'nin başarılarını, Hikmet Kiler Fen Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0434 246 87 55
Okulun Faxı: 0850 303 21 26
Okulun Adresi: Beşminare Mahallesi Devlet Hastanesi Yanı / Merkez Bitlis

Bu okula 4 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Bitlis Hikmet Kiler Fen Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Hikmet Kiler Fen Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Hikmet Kiler Fen Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Hikmet Kiler Fen Lisesi taban puanı 2019 , Hikmet Kiler Fen Lisesi yüzdelik dilimi, Hikmet Kiler Fen Lisesi yorumları, Hikmet Kiler Fen Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Hikmet Kiler Fen Lisesi nerede?, Hikmet Kiler Fen Lisesi üniversite başarısı, Hikmet Kiler Fen Lisesi formaları, Hikmet Kiler Fen Lisesi adresi, Hikmet Kiler Fen Lisesi başarıları, Hikmet Kiler Fen Lisesi Bitlis, Merkez Hikmet Kiler Fen Lisesi

google+ google+ google+