Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi

Ordu / Ünye

Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi
 • Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Ordu
İlçesi Ünye
Başarı Puanı (OBP) 79.3035
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi Ordu ili Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 1963 yılında açılan Özel Lise'nin bünyesinde öğretime başlamış ve daha sonra 10045 nolu tip projeye uygun olarak 1969 yılında yapılan şu anki binasına taşınmıştır.1995 yılında aynı müdürlük bünyesinde Yabancı Dil ağırlıklı lise açılmıştır.(Daha sonra Yabancı Dil Ağırlıklı Liseler Bakanlıkça kaldırılmıştır). 2002-2003 öğretim yılı başında karma pansiyon hizmete girmiştir. 2011-2012 Eğitim öğretim yılı başında Ünye Endüstri meslek lisesine bağlı olan Tacülbadbey öğrenci yurdu ile takas edilerek kız öğrenci pansiyonuna dönüştürülmüştür.

Okulumuza 23.01.1969 tarihinde tahsis edilen 17775 m2 (cilt 204,sayfa 30, sıra 62) arsanın bir kısmı Kız Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi'ne tahsis edilmiştir. Şu anda okul adına tahsisli bulanan ve tapulu arsa 10.000 m2'dir.

Mevcut derslik binası betonarme olup üç katlıdır. Okul binalarında belediye şebeke suyu vardır. Pansiyon binasında trafo bulunmaktadır. Kanalizasyon hatları şehir şebekesine bağlıdır.

YATILILIK VE PANSİYON DURUMU : Okulumuzun 144 Kız Öğrenci kapasiteli pansiyonu bulunmaktadır. Pansiyon 2011-2012 öğretim yılı başında Ünye Teknik Lise ve Endüstri meslek lisesinden devralınmıştır. Pansiyonunda 144 kız öğrenci barınmaktadır.

OKULUN ÖĞRETİM ŞEKLİ VE BİNA , ŞUBE VE ÖĞRENCİ SAYISI: Okulumuzda 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında ikili öğretim yapılmaktadır. Okulumuz 21 dersliklidir.
 • Derslik Sayısı : 21
 • Laboratuvar :Yok
 • Yönetici odası ve büro : 6 adet ana binada,pansiyonda 2 adet
 • Öğretmenler Odası : 1 adet
 • Rehberlik servisi Odası : Müstakil 1 adet
 • Spor Salonu ve sahası : Okulumuz bahçesinde 800 kişilik kapalı spor salonumuz vardır.
 • Revir : Pansiyon binasında bulunmaktadır.
 • Okul Bahçesi : Bir kısmı beton kaplı, ağaçlandırılmış ,ihata duvarı mevcut.
 • Kütüphane : 1 adet
Vizyon Kurulduğu 1963 senesinden itibaren Ünye'nin en köklü ve en büyük lisesi olmak, oGüvenli, huzurlu, disiplinli ve düzenli bir eğitim ortamı oluşturmak, oSosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde daima en önde olmak, oÖğrenci, öğretmen ve velinin gurur duyacağı çevresiyle, iç donanımıyla bölgenin en etkili okulu olmak, oAkademik eğitime öğrenci yetiştirmede eşitleriyle yarışta liderliği bırakmamak.

Misyon Biz Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi olarak; Üretken, girişimci, katılımcı, yaratıcı, özgür düşünen, sağlıklı, mutlu ve başarılı birey olarak yaşamın her alanında sürekli başarıyı kovalayan, öğrencilerimize rehber ve yönlendirici olarak Atatürk ilke ve inkılapları çizgisinde gelişimi ve değişimi planlayıp ekip ruhuyla çalışıp diğer gruplara örnek olmak için varız.

yurtyurtyurtyurtyurtyurtyurtyurtyurtyurtyurtyurtyurtyurtyurtyurtyurtyurtyurtyurtyurtyurtyurtyurtyurtyurt

Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Akkuş Niksar Cad. No45

Tel: 4523231368

Fax: 04523231257

web: http://umral.meb.k12.tr

Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 23

Ordu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Ünye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Fatsa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://umral.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız