Şeyh Şamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Şeyh Şamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Şeyh Şamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 273.2252
Güncel Yüzdelik Dilimi 47.23
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Şeyh Şamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şeyh Şamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Şeyh Şamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Şeyh Şamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Şeyh Şamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Şeyh Şamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

 • Kimya Teknolojisi Alanı
Şeyh Şamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 273.2252 47.23
2019 260.0836 63.18
2018 - -
2017 261.6002 -
2016 199.7010 75.46
Okulumuz,1977-1978 Eğitim-öğretim yılında Örnek Ortaokulu olarak Üsküdar, Örnek Mahallesi, Esatpaşa Semtinde Sosyal Meskenler İlkokulu bünyesinde açılmış, giderek büyüyen Örnek Ortaokulu çevrenin ihtiyacı nedeniyle 1979-1980 Eğitim-Öğretim yılında Örnek Lisesine dönüştürülmüştür. Uzun süre ilkokul ile birlikte kalabalık öğrenci mevcudu ile aynı binada eğitim-öğretim yapan Örnek Lisesi güç şartlara rağmen başarılı olmuş, üniversitelerin her fakültesine, askeri okullara öğrenci göndermiştir. Örnek Lisesinin kurulduğu tarihten beri devam eden bina sorunu Bakanlığımızın Üsküdar Ünalan Mahallesinde yaptırdığı bina ile çözümlenmiş ve 1993-1994 Eğitim-öğretim yılından itibaren sağlıklı bir duruma gelmiştir.

Ayrıca il ve ilçe danışma kurulları kararı ve Bakanlığımızın onayı ile yeni binasında bu öğretim yılından itibaren ismi Şeyh Şamil Lisesi olarak değiştirilmiştir. Şeyh Şamil Lisesi adı ile birçok başarılı sonuçlar almış okulumuz 2010-2011 eğitim-öğretim yılında alınan bir kararla meslek lisesine dönüştürülmüş ve adı Şeyh Şamil Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi olarak değiştirilmiştir.

VİZYON : Nitelikli insan kaynakları ve kurumsal tutum ve anlayış birliği ile teknoloji kullanımına ve proje tabanlı çalışmaya önem vererek eğitim başarısında bir dünya okulu olmak istiyoruz.

MİSYON : Öğrencilerimize uygun eğitim ortamlarında eğitim vererek onların, gelişimlerine, ilgi, yetenek ve başarılarına göre yüksek öğretim programlarına yerleşmelerine katkı sağlamak.

 • Öğretmen : 47
 • Öğrenci : 808
 • Fen Labaratuarı: 3
 • Atölye-İşlik : 4
 • Saatler : 08:20-16:10
 • İl /İlçe Merkezine Uzaklık : Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne 6,5 km, İl Milli Müdürlüğüne 17 km mesafede
Adres

Ünalan mh. Ayazma Cd.No2 Üsküdar/İstanbul

Telefon

02163242721

Fax

02163247466

web

http://seyhsamiltem.meb.k12.tr

Şeyh Şamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şeyh Şamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Şeyh Şamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Şeyh Şamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şeyh Şamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şeyh Şamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şeyh Şamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şeyh Şamil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız