Ümraniye Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Ümraniye Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Ümraniye Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Ümraniye Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ümraniye Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ümraniye Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ümraniye Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 19.06.2012-153/4937 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı kararıyla Anadolu Sağlık Meslek Lisesi´ne dönüştürülmüştür.

2012-2013 Eğitim öğretim yılında tüm branşlarda kadrolu ve ücretli olmak üzere toplam 68 öğretmeni,3 müdür yardımcısı,1 müdür baş yardımcısı ve okul müdürü bulunan okulumuzda tüm dersler dolu geçmektedir.

Okulumuzda ayrıca 1 teknoloji sınıfı,2 tane çok amaçlı salon bulunmaktadır.Öğrencilerimiz gerek hafta içi ,gerekse hafta sonu olmak üzere voleybol,satranç,tiyatro,şiir,müzik alanlarında yaptıkları çalışmalar ile göz doldurmakta yeni başarılara imza atmaktadırlar.
  ALANLARIMIZ:
 1. Sağlık Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Hemşire Yardımcılığı Dalı
 2. Sağlık Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Sağlık Bakım Teknisyenliği Dalı
VİZYON Sağlık hizmetleri konusunda; toplumun ve işletmelerin, İstanbul´da ilk tercihleri olan bir marka okul olabilmek.

MİSYON Okulumuz, Mesleki eğitim ile kurumlara kalifiye personel sağlamanın yanı sıra; birey olarak, kendisine, ailesine ve milletine faydalı, milli ve manevi değerlere sahip, varlığı ile topluma maddi ve manevi değer katan bireyler yetiştirir.

 • Öğretmen Sayısı : 34
 • Öğrenci Sayısı : 422
 • Öğretim Şekli : Tam gün - Tekli öğretim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : Ders başlama saati:08:00 Ders bitiş saati :17:35
 • Derslik Sayısı : 12
 • Atölye-İşlik Sayısı : 2
 • Kütüphane : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : OKULUMUZUN İLÇE MERKEZLERİNE UZAKLIĞI ŞU ŞEKİLDEDİR. KADIKÖY 9Km, ÜSKÜDAR 11Km, ATAŞEHİR 6Km, ÜMRANİYE 4Km, SANCAKTEPE 16Km, ÇEKMEKÖY 11Km
 • Ulaşım : 1) 11M-ÜSKÜDAR-MUSTAFA KEMAL MAH. 2)13M-ÜSKÜDAR-ŞERİFALİ 3)13Y-KADIKÖY-ÇAKMAK MAH. 4)14BK-KADIKÖY-PARSELLER MAH. 5)20D-KADIKÖY-DUDULLU HATLARI OKUL DURAĞINDAN GEÇMEKTEDİR. AYRICA KADIKÖY VE ATAŞEHİR MİNİBÜSLERİ İLE ULAŞILABİLİR.
 • Yerleşim Yeri Bilgisi : Okulumuz Ümraniye ile Ataşehir ilçe sınırları arasındadır. Halen inşası devam eden Ataşehir finans merkezinin hemen karşısındadır. Ümraniye´den gelen Akdeniz caddesi ile TEM otoyola paralel olan Şenol Güneş Bulvarı´nın kesiştiği yerdedir.
2016 Yılı Üniversite Başarı Durumunu İncele
Adres

Site Mahallesi 3010 Caddesi 3131/1. Sokak No 2 ÜMRANİYE / İSTANBUL

Telefon

216 328 64 84

Fax

216 328 64 86

web

http://umraniyecumhuriyetmtal.meb.k12.tr

Ümraniye Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ümraniye Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Ümraniye Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ümraniye Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ümraniye Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ümraniye Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Ümraniye Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız