Hamidiye Etfal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Hamidiye Etfal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Hamidiye Etfal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 46
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 377.4888
Güncel Yüzdelik Dilimi 10.12
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Hamidiye Etfal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Hamidiye Etfal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Hamidiye Etfal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Hamidiye Etfal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Hamidiye Etfal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Hamidiye Etfal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

 • Sağlık Hizmetleri Alanı
Hamidiye Etfal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 377.4888 10.12
2018 306.4479 18.98
2017 412.6823 -
2016 388.4539 23.33
2015 390.3950 19.70
2010-2011 Eğitim Öğretim yılından itibaren İstanbul/Şişli Anadolu Sağlık Meslek Lisesi olarak eğitim öğretime devam eden okulumuz Anestezi Teknisyenliği, Radyoloji Teknisyenliği ve Hemşirelik bölümlerinde Eğitim ve Öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Hamidiye Etfal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TEOG Sonuçlarına göre öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığınca tercih sistemine göre merkezi olarak yerleştirilmektedir.

VİZYON : Evrensel eğitim ve öğretim ilkeleri doğrultusunda; dünü bugünü ve geleceği bütünleştirerek, erdemli insan olmanın idealini ve değişimi yaşayacak özgün, etkili ve nitelikli bir okul toplumu oluşturmaktır. Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda; doğru, dürüst, çağdaş, araştırmacı, özgüvenini kazanmış, güzel ülkemizi, hak ettiği çağdaş medeniyetler seviyesine getirebilmek için sürekli çalışan ve bilimsel düşünceye sahip sağlık personeli yetiştirmektir.

MİSYON : Milli Eğitimin Temel İlkeleri doğrultusunda insan sevgisine sahip, teknolojiyi iyi kullanabilen, kendini sürekli geliştiren; bilgili, becerili ve kendine güvenen, 21. Yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek becerilere sahip sağlık personeli yetiştirmektir. Saatler : 08.00 - 16.40
Adres

19 Mayıs Mahallesi, Halaskargazi Caddesi, Etfal Hastanesi Sk. No 12 /ŞİŞLİ

Telefon

0212 240 1905

Fax

0212 291 71 30

web

http://sasml.meb.k12.tr

Hamidiye Etfal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 46 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Hamidiye Etfal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Hamidiye Etfal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Hamidiye Etfal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Hamidiye Etfal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Hamidiye Etfal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Hamidiye Etfal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız