Halil Rıfat Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Halil Rıfat Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Halil Rıfat Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 4
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Halil Rıfat Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Halil Rıfat Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Halil Rıfat Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Halil Rıfat Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Osmanlı Devleti döneminde ok atan nişancıların bir kaptan komutasında eğitim yaptıkları yerde kurulması nedeniyle KAPTAN PAŞA adıyla anılan okul 1970 yılında ortaokul olarak hizmete açılmıştır.

2010-2011 Eğitim öğretim yılında kapatılarak Halil Rıfat Paşa Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi adıyla açılmıştır.

VİZYON : Okulumuzun Mesleki Teknik Eğitim Öğretimde, bir taraftan dünyadaki ulaşılan seviyeyi yakalaması, diğer taraftan ülkemizin şartlarına en uygun meslek adamı ihtiyacının karşılandığı örnek okul olmak hedefimizdir.

MİSYON : Meslek eğitiminde ulusal ve uluslar arası seviyenin yakalanarak, ülkemiz sanayi ve endüstrisinin ihtiyaç duyduğu, ara elemanları yetiştirerek, ülke ihtiyacına sunmaktadır. Bu amaçla, bir taraftan, yönetici öğretmen kadrosu ve yardımcı personelimizin bilgi ve uygulama kabiliyetini arttırarak, diğer taraftan,eğitim ve öğretimin ihtiyaç duyduğu donanımın kurulması ve öğrenci faydasına sunulması çalışmalarımızın esasını teşkil edecektir.

BAŞARILAR : ŞİŞLİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM TİYATRO ŞENLİĞİNDE EN İYİ İKİNCİ OYUN (JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ)
 • Öğretmen : 33
 • Öğrenci : 670
 • Derslik : 16
 • BT Sınıfı : 6
 • Kütüphane : 1
 • Öğretim Şekli : Tam Gün - Tam Yıl
 • Saatler : 8:30 - 17:20
 • Bağlantı : ADSL (8 Mbit)
 • Ulaşım : -Yol Tarifi- Okulumuza Mecidiyeköyden ulaşım: Metrobüsten DARÜLACEZE durağında inin. Merdivenlerden çıkınca sağda PERPA`yı göreceksiniz. PERPA`nın önündeki perpa otaparkının sağından aşağıya doğru yolu takip edin. Sağda DARÜLACEZE`nin otaparkını göreceksiniz. Okulumuz otoparkın yanındaki okuldur. Okulumuzun öğrenci girişi alt taraftadır.
ANADOLU TEKNİK PROGRAMI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI DALLARI
 1. Bilgisayar Teknik Servisi
 2. Ağ İşletmenliği
 3. Veri Tabanı Programcılığı
 4. Web Programcılığı
ANADOLU MESLEK PROGRAMI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI DALLARI
 1. Bilgisayar Teknik Servisi
 2. Ağ İşletmenliği
 3. Veri Tabanı Programcılığı
 4. Web Programcılığı
Adres

Halil Rıfat Paşa Mah. Yüzer havuz Sk. No1 Okmeydanı / Şişli / İSTANBUL

Fax

0 212 220 38 61

web

http://sislihrpteml.meb.k12.tr

Halil Rıfat Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 4 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Halil Rıfat Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Halil Rıfat Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Halil Rıfat Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Halil Rıfat Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Halil Rıfat Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Halil Rıfat Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız