Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İstanbul / Sarıyer

Bilgi Ekle
 Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
3
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli : Sınavsız
OBP Puanı (*) : 48.9689
Kontenjan Türü : Kız
Okulun Pansiyonu : Yok
Eğitim Süresi : 4 Yıl
Yabancı Dili : İngilizce
PASCH Okul Türü : Hayır
AP (Advanced Placement) : Hayır
IB Diploma Programı : Hayır
eTwinning Etiketi :
Devlet okulu mu? :
Proje Okulu mu? :

Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2025-2026 eğitim öğretim yılı için 2025 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne 2024 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "48.9689".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2024
48.9689
2023
47.2912
2022
56.4960
2021
62.3088
Son 4 Yılın OBP Puan Ortalaması: 53.7662
Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

 • Bilişim Teknolojileri Alanı /Web Programcılığı Dalı
 • Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Alanı/Erken Çocukluk Eğitimi Dalı
 • Moda Tasarım Teknolojleri Alanı/ Modelistlik Dalı
 • Grafik Ve Fotoğraf Alanı /Grafik Dalı
 • Tekstil Teknolojisi Alanı/Dokuma Desinatörlüğü Dalı

Hangi Alanı Seçmeliyim?

İstanbul ili Sarıyer ilçesi İstinye semtinde 1993 yılında eğitim - öğretime başlayan okulumuz, hayırsever Naci ÜLGEZEN tarafından eşi Şükran ÜLGEZEN adına yaptırılmıştır. . Okulumuzun adı 2014 Haziran ayında Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir. Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: İstinye Mahallesi Ortakçı Sokak No5 Sarıyer İSTANBUL

Tel: 02122293031

Fax: 02122293030

web: http://sukranulgezen.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Sınıflar kaçar kişilik. Bilişim bölümü dersler verimli geçiyormu

2022-07-27 20:17:50
 
0
 
0

okula erkek alıyolar mı

2020-06-15 17:47:12
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Sarıyer Mehmet Şam Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 38

Madenler Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Mehmet Salih Bal Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 81

Gümüşpala Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Tuzla Borsa İstanbul Kız Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kaç puan 2025 48.9689
Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar: Bu sayfada yer alan Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sukranulgezen.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Şükran Ülgezen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2025

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız