Sarıyer Hüseyin Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İstanbul / Sarıyer
Sarıyer Hüseyin Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Sarıyer Hüseyin Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 8
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Başarı Puanı (OBP) 75.5812
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Sarıyer Hüseyin Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Sarıyer Hüseyin Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Sarıyer Hüseyin Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Sarıyer Hüseyin Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

VİZYON Milli Eğitim Temel Kanunu'nda yer alan genel amaçlar ve temel ilkeler ile sağlık eğitiminin özel amaçlarını özümseyip sorumluluğunun farkında, Atatürk ilke ve inkılaplarından asla ödün vermeden, hayatı korumak ve sağlığı yüceltmek için her türlü çabayı gösteren ve sağlığı tehdit edebilecek her türlü girişimden sakınan, hemşirelik alanında uluslararası nitelikte donanımlı sağlık personeli yetiştirmek ve yükseköğretime öğrenci hazırlamak , sağlık alanında öncü bir lise olmayı hedeflemektedir.

MİSYON Bilim ve teknoloji ışığında, meslekî alanda en son bilgilerle donatılmış ,hümanist,sorumluluklarının bilincinde ,yüksek mesleki becerileri ile herhangi bir ırk, inanç ,siyasal veya sosyal bir ayırım gözetmeyen ,hastalarına sağlığı yüceltmek amacıyla bakan, bütün değer ve inançlara saygı duyan, diğer sağlık çalışanları ile işbirliği içerisinde çalışacak olan hemşirelik mesleğinin bütünlüğünü korumak amacıyla çaba sarf eden bireyler yetiştirmektir

 • Öğretmen Sayısı : 34
 • Rehber Öğretmen Sayısı :
 • Öğrenci Sayısı : 525
 • Öğretim Şekli : Tam gün
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30-16:25
 • Derslik Sayısı : 19
 • Atölye-İşlik Sayısı : 2
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1

Sarıyer Lisesi 1994 yılının eylül ayında 1993-1994 öğretim yılında Sarıyer merkezinde eski Pertevniyal İlkokulu binasında hizmete başlamıştır. 1996 yılında okul binası İlköğretim Genel Müdürlüğünden, Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne tahsis edilmiştir. Sarıyer Lisesi binası 17 Ağustos 1999 depreminde orta derecede hasar görmüş, teknik elemanlar ve üniversite uzmanlarının görüşü ile binanın hizmet vermesi sakıncalı bulunmuştur. Daha sonra Yaşar Dedeman Lisesinde eğitim ve öğretime ikili sistemde devam edilmiştir. Hayırsever Hüseyin Kalkavan tarafından okulumuz yeniden inşaa edilmiştir. 2001-2002 eğitim ve öğretim yılında yeni binasında öğretime başlamış ve aynı yıl Sarıyer Lisesi olan adı Sarıyer Hüseyin Kalkavan Lisesi olarak değiştirilmiştir. 2001-2002 öğretim yılında genel lisenin yanında iki şube olarak yabancı dil ağırlıklı (YDA) lise olarak da eğitim öğretime başlamıştır. YDA ağırlıklı lise 2007-2008 öğretim yılı sonunda son mezunlarını verecektir.

Okulumuzda gündüz öğretimi yapılmaktadır. Okulumuzda Fen Bilimleri, Türkçe-Matematik,Sosyal Bilimler alanları mevcuttur.

2005-2006 öğretim yılında mezun olan öğrencilerimizden 14 öğrencimiz 4 yılla fakülteler, 7 öğrencimiz iki yıllık fakültelere, 23 öğrencimiz ise açık öğretim fakültelerine yerleşmiştir.

2006-2007 öğretim yılında mezun olan öğrencilerimizden 21 öğrencimiz 4 yıllık fakülte, 8 öğrencimiz iki yıllık fakültelere 14 öğrencimiz ise açık öğretim fakültelerine yerleşmiştir.

2007-2008 öğretim yılında YDA lisesinden mezun olan öğrencilerimizden 21 i lisans,2 öğrencimiz iki yıllık fakültelere, 2 öğrencimiz ise açık öğretim fakültelerine yerleşmiştir.

2008-2009 öğretim yılında ise genel liseden mezun olan öğrencilerimizden 32 öğrencimiz 4 yıllık fakültelere, 10 öğrencimiz 2 yıllık fakültelere, 16 öğrencimiz ise açık öğretim fakültelerine yerleşmiştir.

2009-2010 eğitim ve öğretim yılında ise genel liseden mezun olan öğrencilerimizden 31 öğrencimiz 4 yıllık fakültelere,12 öğrencimiz 2 yıllık yüksek okullara, 14 öğrencimiz ise açık öğretim fakültelerine yerleşmiştir.

Okulumuzun amacı, öğrencilere ortak genel kültür kazandırmak ve öğrencilerin ilgi,istek ve yetenekleri doğrultusunda hayata ve yüksek öğretime hazırlanmalarını sağlamaktır.

Okulumuza öğrenci kayıtları Orta öğretim yönetmeliğinde belirtilen esaslara göre yapılır.Kayıt kabul komisyonunun belirlediği bölgelere göre ikamet edilen bölgeler esas kabul edilmek üzere e-kayıt yöntemiyle yapılır.

Okulumuza yapılan öğrenci kayıtlarında diploma,tasdikname veya denklik belgesinin aslı istenir. Okulumuzdan mezun olan öğrencilere mezun oldukları tarihten itibaren 20 gün içinde diploma düzenlenir.

2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı

 • Rotaryan Kulübü´nün düzenlediği Tiyatro Yarışmasında İstanbul İkinciliği.
 • Rotaryan Kulübü´nün düzenlediği Tiyatro Yarışmasında En İyi Kadın Oyuncu Ödülü.
 • Rotaryan Kulübü´nün düzenlediği Tiyatro Yarışmasında En İyi Erkek Oyuncu Ödülü.
2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı
 • Liseler arası şiir okuma yarışması ilçe ikinciliği.
 • İlçe kitap okuma yarışmasında ilk ona girerek il yarışmasına katılım hakkı.
2011-2012 Eğitim-Öğretim Yılı
 • Mehmet Akif'i Anlamak Konulu Kompozisyon Yarışmasında İl Birinciliği
 • Cumhuriyet Konulu Şiir Yarışmasında İlçe İkinciliği
 • Liseler Arası Münazara Yarışmasında İlçe İkinciliği
2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılı
 • Liseler Arası Münazara Yarışması İlçe Üçüncülüğü
 • PAGEV'in Düzenlediği Gençlik Münazara Yarışmasında 11 D sınıfından Oğuz UZ Avrupa 'da yapılacak Olan Yarışmaya Katılmaya Hak Kazanmıştır.
 • Mehmet Akif ERSOY Konulu Bilgi Yarışmasında İlçe Üçüncülüğü
2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılı
 • ''İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti'' Yarışmasında Birincilik
 • Liseler Arası Kitap Okuma Yarışması Bireysel Olarak Üçüncülük
 • ''İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti'' Yarışmasında Üçüncülük
2008-2009 Eğitim-Öğretim Yılı
 • Liseler Arası Münazara Yarışmaları İlçe İkinciliği
 • Liseler Arası Kitap Okuma Yarışması İlçe Üçüncülüğü
2007-2008 Eğitim-Öğretim Yılı
 • Liseler Arası Münazara Yarışmaları İlçe Üçüncülüğü
2006-2007 Eğitim-Öğretim Yılı
 • Liseler Arası Münazara Yarışmaları İlçe Birinciliği
\"\"

Adres: Merkez mah. Şehit Mithat Yılmaz cad.no87 Sarıyer / İstanbul

Tel: 02122429432

Fax: 02122426452

web: http://huseyinkalkavanasml.meb.k12.tr

Sarıyer Hüseyin Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 70
Fatin Rüştü Zorlu Anadolu Lisesi

Fatin Rüştü Zorlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 76
Rotary 100.yıl Anadolu Lisesi

Rotary 100.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 51
Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 32
Küçükçekmece Anadolu Lisesi

Küçükçekmece Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 83
Kazım İşmen Anadolu Lisesi

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 212
Şehit Batuhan Ergin Anadolu Lisesi

Şehit Batuhan Ergin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Sarıyer Hüseyin Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Sarıyer Hüseyin Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Sarıyer Hüseyin Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Sarıyer Hüseyin Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Sarıyer Hüseyin Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Sarıyer Hüseyin Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sarıyer Hüseyin Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız