Sancaktepe Fatih Borsa İstanbul Anadolu Lisesi

İstanbul / Sancaktepe

Sancaktepe Fatih Borsa İstanbul Anadolu Lisesi
 • Sancaktepe Fatih Borsa İstanbul Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İl İstanbul
İlçe Sancaktepe
Başarı Puanı (OBP) 50.6086
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Sancaktepe Fatih Borsa İstanbul Anadolu Lisesi İstanbul ili Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Sancaktepe Fatih Borsa İstanbul Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Sancaktepe Fatih Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Sancaktepe Fatih Borsa İstanbul Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında Borsa tarafından yapılarak Milli Eğitim Bakanlığına hibe edilmiştir. Araç gereç ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanmıştır.20 derslik olarak inşa edilen okul binamız 10 şubeden oluşan toplam 400 kişilik 9.sınıf öğrencisiyle faaliyete başlamıştır. Okulumuz 2013-2014 Eğitim- Öğretim Yılında Açılmıştır.
 • Derslik :20
 • BT Sınıfı :2
 • Kütüphane :1
 • Saatler 08:40 - 16:15
 • Ulaşım İETT 132C 18K 18Ü NUMARALI ARAÇLAR KARTAL-SULTANBRYLİ DOLMUŞ HATTI SULTANBEYLİ-YENİDOĞAN DOMUŞ HATTI OTOBAN ÇIKIŞ GİŞELERİNE 5 dk. UZAKLIKTA (KARTAL-SAMANDIRA GİŞELERİ) METRO OTOBÜS İŞLETMESİ SAMANDIRA TESİSLERİNE 3 dk. UZAKLIKTA
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık KARTAL MERKEZE UZAKLIK ÖZEL ARAÇ İLE 15 dk. TOPLU TAŞIMA İLE 25 dk. SANCAKTEPE MERKEZE UZAKLIK ÖZEL ARAÇ İLE 20 dk. TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI İLE 30 dk.

Sancaktepe Fatih Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Sancaktepe Fatih Borsa İstanbul Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

Sancaktepe Fatih Borsa İstanbul Anadolu Lisesi
Sancaktepe Fatih Borsa İstanbul Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sancaktepe
  İlçe
Sancaktepe Fatih Borsa İstanbul Anadolu Lisesi
Sancaktepe Fatih Borsa İstanbul Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Sancaktepe
  İlçe

Adres: Fatih Mahallesi Samandıra Caddesi No 5 Sancaktepe / İSTANBUL

Tel: 0 216 561 1545

Fax: 0 216 561 1545

web: http://sfbmtal.meb.k12.tr

Sancaktepe Fatih Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 76

Fatin Rüştü Zorlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 78

Rotary 100.yıl Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 55

Küçükyalı Rezan Has Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 43

Küçükçekmece Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 89

Kazım İşmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 216

Şehit Batuhan Ergin Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Sancaktepe Fatih Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Sancaktepe Fatih Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://sfbmtal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Sancaktepe Fatih Borsa İstanbul Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Sancaktepe Fatih Borsa İstanbul Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Sancaktepe Fatih Borsa İstanbul Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Sancaktepe Fatih Borsa İstanbul Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız