Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi

Ordu / Gülyalı

Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 1
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 50.3430
Kontenjan Türü Kız
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi Ordu ili Gülyalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "50.3430".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
50.3430
2021
51.5149
2020
45.0000
Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz maliye hazinesine ait olup inşaatına 77 dönüm arazide 1993 yılında başlanmıştır. YİBO olarak açılan okul, 1998-1999 eğitim öğretim yılında 8 yıllık zorunlu ilköğretim okulu olarak hizmet vermeye başlamıştır. Öğrenci azlığı sebebi ile 02/07/2012 tarihi 16615 sayılı onay ile Turnasuyu YİBO kapatılarak yerine Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi (Pansiyonlu) olarak açılmıştır. Giresun Ordu karayolundan 1800 metre içeride Turnasuyu Yama Mahallesinde Saraycık bölgesi yolu üzerinde Turnasuyu Irmağı kenarında iki vadi arasındaki düzlükte kurulmuştur. Okulumuz 21 derslik, 216 öğrenci kapasiteli pansiyon, yemekhane, 10 daireli lojman ve spor salonundan oluşmaktadır.

Okul pansiyonumuz 216 yatak kapasiteli olup odalar 3 - 4 kişiliktir. 24 saat sıcak su mevcuttur.

MİSYONUMUZ Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi, Atatürk İlke ve devrimlerine bağlı, Cumhuriyetimizin temel bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Değerlerini benimsemiş, insana ve insan haklarına saygılı, özgüveni yüksek, çalışkan ve yaratıcı, yurt, millet ve tarih bilincine sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

VİZYONUMUZ Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi, gelenekle değişimi bütünleştirmeyi başarmış, akademik ve etik standartları yüksek, İl içinde saygın ve ülke dâhilinde örnek gösterilen bir okul olmayı amaçlamaktadır. 21.yüzyıla Model ve Lider bir kurum olmanın sorumluluğu ile Ordu İlinin en başarılı Eğitim Kurumu olmaya kararlıyız. Her öğrencinin öğrenebileceğine inanıyor ve başarısızlığın olmadığı okul olmayı gerçekleştireceğiz.

2016 Üniversite Başarı Durumunu İncele
 • Öğretmen :29
 • Öğrenci :500
 • Derslik :18
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :2
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Tam gün
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Revir:1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08.30-16.00

Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Turnasuyu Köyü Gülyalı/ ORDU

Tel: 04528145552

Fax: 04528145414

web: http://turnasuyukal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[Gulsen]

Merhaba okula giden öğrenci velileri okul ile ilgili bilgi verebilirlermi acaba

2019-07-07 08:29
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 1

İkizce Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 12

Fatih Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi kaç puan 2023 50.3430
Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Kız Pansiyonu Var
Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://turnasuyukal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Turnasuyu Kız Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız