Faik-Fikriye Torunoğulları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Kars / Merkez

Faik-Fikriye Torunoğulları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Faik-Fikriye Torunoğulları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Kars
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 83.4533
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla
Bu Lise Sağlık Hizmetleri Alanında eğitim vermektedir.

Faik-Fikriye Torunoğulları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kars ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Faik-Fikriye Torunoğulları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Faik-Fikriye Torunoğulları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "83.4533". Faik-Fikriye Torunoğulları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Faik-Fikriye Torunoğulları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Faik-Fikriye Torunoğulları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz.

Sizde yorum alanımızda Faik-Fikriye Torunoğulları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanımızda paylaşabilirsiniz.

Faik-Fikriye Torunoğulları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarılarını, fiziki olanaklarını, OBP okul başarı puanı, öğretmen başarı durumunu, kıyafeti hakkında bilgiler paylaşarak bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Faik-Fikriye Torunoğulları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kaç ortalama ile öğrenci alıyor? Kaç puanla öğrenci alıyor? Bu okulda öğrenim gören öğrenciler aşağıdaki yorum alanımızda paylaşarak Faik-Fikriye Torunoğulları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih etmeyi düşünen öğrencilere yardımcı olabilirler.

Faik-Fikriye Torunoğulları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Faik-Fikriye Torunoğulları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Faik-Fikriye Torunoğulları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[Rahimcan ]

Benim ortalamam 78 Fikriye lisesine gidebilirmiyim alırmı beni

2021-08-04 14:08
 
0
 
0
[ Anonim]

Ben bu okulun öğrencisiyim 10 sınıfa geçtim bu okula gelmenizi tavsiye ederim çok iyi bir okul ve öğretmen kadrosu çok iyi okul ort 75 üstüdür ben bu okula 84 ort geldim

2021-07-28 09:31
 
0
 
0
[Nazlıcan]

Ortalama 79 la alınıyor mu acaba?

2021-07-27 18:00
 
0
 
0
[Didem]

78.7255

2021-07-12 03:07
 
0
 
0
[Didem]

Bu okulu tercih ettim

2021-07-12 03:04
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Şehit Binbaşı Bedir Karabıyık Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Gazi Kars Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Kağızman Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Faik-Fikriye Torunoğulları Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Kars 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Kazım Karabekir Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Faik-Fikriye Torunoğulları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz