Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Kahramanmaraş / Onikişubat
Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 6
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
İl Kahramanmaraş
Okulun Taban Puanı 363.6604
Güncel Yüzdelik Dilimi 15.85
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku

Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kahramanmaraş ili Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

 • Sağlık Hizmetleri Alanı

Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 363.6604 15.85
2019 378.5657 17.84
2018 320.9967 15.15
2017 421.7672 -
2016 404.7779 19.24
2012-2013 eğitim öğretim yılı itibariyle okulumuz bünyesinde Anestezi bölümü de açılarak, bölüm sayısı 4'e çıkarılmıştır.

Halen 9. 10. ve 11.sınıflar Anadolu Sağlık Meslek Lisesi türünde, 12.sınıflar ise Sağlık Meslek Lisesi türünde eğitim görmektedir.

2011 Eylül'ünde şimdiki binasına taşınan okulun, aynı yıl Ekim ayında adı Nezihe Öksüz Anadolu Sağlık Meslek Lisesi olarak değiştirilmiştir

Okulumuzda Bulunan Alanlar:
 • 1-Hemşirelik
 • 2- Acil Tıp Teknisyenliği
 • 3- Radyoloji
 • 4-Anestezi
2014-2015 Eğitim öğretim yılı itibariyle mevcut bölümler kapatılarak bunun yerine sağlık hizmetleri alanı açıldı. Ancak alan tercihleri 9.sınıf sonunda yapılacak. 10.sınıf sonunda ise dal tercihi yapılacak.

2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA AÇILACAK DALLAR:

 • 1.Hemşirne Yardımcılığı
 • 2- Ebe Yardımcılığı
 • 3- Sağlık Bakım Teknisyenliği
VİZYON Gelişen teknolojiyi takip eden, mesleki alanda en son bilgilerle donatılmış, insanı seven, iletişim becerisine sahip, sağduyulu sağlık personeli yetiştiren bir eğitim-öğretim kurumu olmak ve öncelikle Sağlık Meslek Liseleri içinde kaliteli sağlık elemanı yetiştirmede önder okul olmaktır.

MİSYON Milli ve manevi değerlere bağlı, bu değerlere sahip çıkan, insanı üstün tutarak ülkemizin nitelikli sağlık elemanı ihtiyacını karşılayan en üst düzeyde sağlık hizmeti verebilecek bireyler yetiştirmektir. Eğitim öğretim sürecinde, çağın gereklerine uygun, gelişim ve değişime açık, almış olduğu sağlık bilgilerini sahada uygulayabilen, disiplinli, çalışkan, yüreği sevgi dolu, hasta haklarına saygılı, dil, din, ırk ayırmadan hizmet veren bireylerin yetişmesini sağlamak.

BAŞARILAR 2012 LYS Sınavında %70 Yerleştirme Başarısı 2013 LYS Sınavında %93 Yerleştirme Başarısı 2014 LYS Sınavında %95 Yerleştirme Başarısı
 • Öğretmen Sayısı : 47
 • Öğrenci Sayısı : 714
 • Öğretim Şekli : Tam Gün (Normal Eğitim)
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08.15-17.50
 • Derslik Sayısı : 18
 • Atölye-İşlik Sayısı : 6
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Kütüphane : 1

Adres: Üngüt Mah.Prof.Dr.Necmettin ERBAKAN Blv. No149 PK46050 Oniki Şubat

Tel: 3442111623

Fax: 3442111624

web: http://neziheoksuzmtal.meb.k12.tr

Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 6 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Nezihe Öksüz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Elbistan Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Göksun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Kahramanmaraş Anadolu İmam Hatip Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Ticaret Ve Sanayi Odası Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Kahramanmaraş Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Nezihe Öksüz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız