Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi

Ordu / Altınordu

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi Ordu ili Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi 2005 - 2006 eğitim-öğretim yılında, 13 kadrolu öğretmen, 1 memur, 1 hizmetli ile eğitim - öğretime başlamıştır. İlk yıl, OKS sonucuna göre 148 kız, 122 erkek olmak üzere 9 sınıf, 270 öğrenci alınmıştır. Okulumuzun ilk yıl taban TM puanı 350.984 olmuştur. Okulumuz Cumhuriyet Mah. Sağra Fabrikası arkasında Başöğretmen İlköğretim Okulu ve Bilim Sanat Merkeziyle beraber 3 okul aynı binada olmak üzere, binanın 3. katında eğitim - öğretimini bir buçuk yıl kadar sürdürmüştür. Okul bahçesi ve Konferans salonu gibi yerler ortak kullanılmıştır. İlk yıl velilerin de katkı ve istekleriyle, okulumuz güvenlik kamera sistemiyle donatılmıştır. İlk aydan itibaren öğle yemeği ve ayrıca da kantin hizmetleri verilmiştir.

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi 2. yılda, 2006-2007 eğitim - öğretim yılında 5 sınıf 145 öğrenci almıştır. Okul taban puanı da TM puanı 326.645 olmuştur. Okul, 16 ay kaldığı eski yerinden, daha önce Anadolu Öğretmen Lisesinin tadilat görerek yenilenen sahildeki binasına 03 Nisan 2007 de taşınmış ve o tarihten itibaren de kendine ait bu bağımsız binada eğitim - öğretimi sürdürmektedir.

Şu anda okulumuzda 1 okul müdürü, 1 müdür baş yardımcı, 2 müdür yard., 1 memur, 3 hizmetli ve 40 öğretmen görev yapmaktadır. Okulumuz Milli Eğitim il başarı değerlendirme sınavlarında liseler arasında başarı bakımından ilk sıralardadır. Okulda 1 bilgi teknoloji sınıfı, 1 kütüphane (kitapları ve teşkilatı mevcut olup, eksiklikleri memuru bulunmamaktadır), 1 ortak fen laboratuarı (fizik, kimya, biyoloji), 1 rehberlik servisi, 1 kantin, 1 spor odası, 1 yemekhane yer almaktadır.

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi eğitim-öğretim faaliyetlerine paralel olarak birtakım sosyal etkinliklere de aynı önemle eğilmiş ve bazı önemli başarılar elde etmiştir. Okulumuzun yeni açılmış bir okul olması ve birtakım eksikliklerimize rağmen, 4 yıllık süreç içinde mezun vereceği yıl itibariyle 650 öğrenci kapasitesi ile, deneyimli idareci ve öğretmenleriyle, seçkin öğrenci ve velileriyle Ordunun tam merkezinde başarı vadeden bir okul olacağı şüphesizdir...

VİZYON Okulumuzda öğrenmenin temel ihtiyaç kabul edilmesi. Okulumuzda hem öğretenlerin, hem de öğrenenlerin birbirlerinin gelişimine yardımcı olması. Okulumuzda herkesin her gün daha iyiye ulaşmak için çalışması.

MİSYON Öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini dikkate alarak, bilgili, becerili ve özgüvenli olmalarını, Çevresi ile iyi iletişimler kurabilen insanlar olarak yetişmelerini, Olaylara çok yönlü ve tarafsız olarak bakabilmelerini, Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını ve gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, Liderlik özelliklerinin yanı sıra işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını sağlamaktır.

BAŞARILAR

Başarı
 • Tel 0452 2253521
 • Fax 0452 2253526
Bahçelievler Mah. Mehmetçik Bulvarı No28
  http://ordubasogretmenal.meb.k12.tr
Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
0
Akkuş Anadolu Lisesi
 • Akkuş/Ordu
0
Atatürk Anadolu Lisesi
 • Altınordu/Ordu

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi formaları, Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum