Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi

Ordu / Altınordu

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi
 • Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 5
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Ordu
İlçesi Altınordu
Başarı Puanı (OBP) 93.2759
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi Ordu ili Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi 2005 - 2006 eğitim-öğretim yılında, 13 kadrolu öğretmen, 1 memur, 1 hizmetli ile eğitim - öğretime başlamıştır. İlk yıl, OKS sonucuna göre 148 kız, 122 erkek olmak üzere 9 sınıf, 270 öğrenci alınmıştır. Okulumuzun ilk yıl taban TM puanı 350.984 olmuştur. Okulumuz Cumhuriyet Mah. Sağra Fabrikası arkasında Başöğretmen İlköğretim Okulu ve Bilim Sanat Merkeziyle beraber 3 okul aynı binada olmak üzere, binanın 3. katında eğitim - öğretimini bir buçuk yıl kadar sürdürmüştür. Okul bahçesi ve Konferans salonu gibi yerler ortak kullanılmıştır. İlk yıl velilerin de katkı ve istekleriyle, okulumuz güvenlik kamera sistemiyle donatılmıştır. İlk aydan itibaren öğle yemeği ve ayrıca da kantin hizmetleri verilmiştir.

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi 2. yılda, 2006-2007 eğitim - öğretim yılında 5 sınıf 145 öğrenci almıştır. Okul taban puanı da TM puanı 326.645 olmuştur. Okul, 16 ay kaldığı eski yerinden, daha önce Anadolu Öğretmen Lisesinin tadilat görerek yenilenen sahildeki binasına 03 Nisan 2007 de taşınmış ve o tarihten itibaren de kendine ait bu bağımsız binada eğitim - öğretimi sürdürmektedir.

Şu anda okulumuzda 1 okul müdürü, 1 müdür baş yardımcı, 2 müdür yard., 1 memur, 3 hizmetli ve 40 öğretmen görev yapmaktadır. Okulumuz Milli Eğitim il başarı değerlendirme sınavlarında liseler arasında başarı bakımından ilk sıralardadır. Okulda 1 bilgi teknoloji sınıfı, 1 kütüphane (kitapları ve teşkilatı mevcut olup, eksiklikleri memuru bulunmamaktadır), 1 ortak fen laboratuarı (fizik, kimya, biyoloji), 1 rehberlik servisi, 1 kantin, 1 spor odası, 1 yemekhane yer almaktadır.

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi eğitim-öğretim faaliyetlerine paralel olarak birtakım sosyal etkinliklere de aynı önemle eğilmiş ve bazı önemli başarılar elde etmiştir. Okulumuzun yeni açılmış bir okul olması ve birtakım eksikliklerimize rağmen, 4 yıllık süreç içinde mezun vereceği yıl itibariyle 650 öğrenci kapasitesi ile, deneyimli idareci ve öğretmenleriyle, seçkin öğrenci ve velileriyle Ordunun tam merkezinde başarı vadeden bir okul olacağı şüphesizdir...

VİZYON Okulumuzda öğrenmenin temel ihtiyaç kabul edilmesi. Okulumuzda hem öğretenlerin, hem de öğrenenlerin birbirlerinin gelişimine yardımcı olması. Okulumuzda herkesin her gün daha iyiye ulaşmak için çalışması.

MİSYON Öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini dikkate alarak, bilgili, becerili ve özgüvenli olmalarını, Çevresi ile iyi iletişimler kurabilen insanlar olarak yetişmelerini, Olaylara çok yönlü ve tarafsız olarak bakabilmelerini, Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını ve gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, Liderlik özelliklerinin yanı sıra işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını sağlamaktır.

BAŞARILAR

Başarı

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Bahçelievler Mah. Mehmetçik Bulvarı No28

Tel: 0452 2253521

Fax: 0452 2253526

web: http://ordubasogretmenal.meb.k12.tr

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 23

Ordu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Ünye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Fatsa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ordubasogretmenal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız