Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
0452 2253521
0452 2253526
Adres Bahçelievler Mah. Mehmetçik Bulvarı No28
MEB logo Ordu / Altınordu
Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi

http://ordubasogretmenal.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi Ordu ili Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi 2019 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi Taban Puanı 455.5833 -
2016 Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi Taban Puanı
440.0767 10.8700

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi 2005 - 2006 eğitim-öğretim yılında, 13 kadrolu öğretmen, 1 memur, 1 hizmetli ile eğitim - öğretime başlamıştır. İlk yıl, OKS sonucuna göre 148 kız, 122 erkek olmak üzere 9 sınıf, 270 öğrenci alınmıştır. Okulumuzun ilk yıl taban TM puanı 350.984 olmuştur. Okulumuz Cumhuriyet Mah. Sağra Fabrikası arkasında Başöğretmen İlköğretim Okulu ve Bilim Sanat Merkeziyle beraber 3 okul aynı binada olmak üzere, binanın 3. katında eğitim - öğretimini bir buçuk yıl kadar sürdürmüştür. Okul bahçesi ve Konferans salonu gibi yerler ortak kullanılmıştır. İlk yıl velilerin de katkı ve istekleriyle, okulumuz güvenlik kamera sistemiyle donatılmıştır. İlk aydan itibaren öğle yemeği ve ayrıca da kantin hizmetleri verilmiştir.

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi 2. yılda, 2006-2007 eğitim - öğretim yılında 5 sınıf 145 öğrenci almıştır. Okul taban puanı da TM puanı 326.645 olmuştur. Okul, 16 ay kaldığı eski yerinden, daha önce Anadolu Öğretmen Lisesinin tadilat görerek yenilenen sahildeki binasına 03 Nisan 2007 de taşınmış ve o tarihten itibaren de kendine ait bu bağımsız binada eğitim - öğretimi sürdürmektedir.

Şu anda okulumuzda 1 okul müdürü, 1 müdür baş yardımcı, 2 müdür yard., 1 memur, 3 hizmetli ve 40 öğretmen görev yapmaktadır. Okulumuz Milli Eğitim il başarı değerlendirme sınavlarında liseler arasında başarı bakımından ilk sıralardadır. Okulda 1 bilgi teknoloji sınıfı, 1 kütüphane (kitapları ve teşkilatı mevcut olup, eksiklikleri memuru bulunmamaktadır), 1 ortak fen laboratuarı (fizik, kimya, biyoloji), 1 rehberlik servisi, 1 kantin, 1 spor odası, 1 yemekhane yer almaktadır.

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi eğitim-öğretim faaliyetlerine paralel olarak birtakım sosyal etkinliklere de aynı önemle eğilmiş ve bazı önemli başarılar elde etmiştir. Okulumuzun yeni açılmış bir okul olması ve birtakım eksikliklerimize rağmen, 4 yıllık süreç içinde mezun vereceği yıl itibariyle 650 öğrenci kapasitesi ile, deneyimli idareci ve öğretmenleriyle, seçkin öğrenci ve velileriyle Ordunun tam merkezinde başarı vadeden bir okul olacağı şüphesizdir...

VİZYON Okulumuzda öğrenmenin temel ihtiyaç kabul edilmesi. Okulumuzda hem öğretenlerin, hem de öğrenenlerin birbirlerinin gelişimine yardımcı olması. Okulumuzda herkesin her gün daha iyiye ulaşmak için çalışması.

MİSYON Öğrencilerimizin bireysel yeteneklerini dikkate alarak, bilgili, becerili ve özgüvenli olmalarını, Çevresi ile iyi iletişimler kurabilen insanlar olarak yetişmelerini, Olaylara çok yönlü ve tarafsız olarak bakabilmelerini, Çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazanmalarını ve gelişen teknolojiyi izleyip kullanabilmelerini, Liderlik özelliklerinin yanı sıra işbirliği ve ekip çalışmalarına yatkın bireyler olmalarını sağlamaktır.

BAŞARILAR

Başarı

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0452 2253521
Okulun Faxı: 0452 2253526
Okulun Adresi: Bahçelievler Mah. Mehmetçik Bulvarı No28

Bu okula 1 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Önemli: Ordu Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi yorumları, Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi nerede?, Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi formaları, Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi adresi, Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi başarıları, Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi Ordu, Altınordu Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi

google+ google+ google+