Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Sınavsız Yerleştirme
452 2341196
452 2335482
Adres AKYAZI MAHALLESİ HUZUR SOKAK NO 40 52200 ALTINORDU/ORDU
MEB logo Ordu / Altınordu
Ordu Anadolu Lisesi

http://orduanadolu.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Ordu Anadolu Lisesi Ordu ili Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Ordu Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ordu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ordu Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel yerleştirme işlemleri okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara sırasıyla öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır. Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki yılsonu başarı puanı üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Ordu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ordu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2019 Ordu Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2018 Ordu Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Ordu Anadolu Lisesi Taban Puanı
471.6849 -

Okulumuz, Karadeniz bölgesinin cennet köşesi, mavi ile yeşilin kucaklaştığı şirin Orduda 05 Ağustos 1985 yılında Akyazı mahallesindeki kendi binasında eğitim öğretime başlamıştır.

Okul bahçesinde Atatürk Büstü ile öğrencilerin yararlandığı çeşme, açık sahada voleybol ve basketbol sahası bulunmaktadır. Okulumuzun bahçe sahasının oldukça dar olması ve kapalı spor salonunun olmaması gibi önemli eksikliklerimiz olmasına rağmen sosyal, kültürel ve sportif alanlarda çok büyük başarılara damgasını vurmuştur. 1985-1986 öğretim yılında Ordu Anadolu Lisesi hazırlık sınıfına ön kayıtla alınan 3 şube ( 108 öğrenci ) ile diğer Anadolu Liselerinden nakil yaptıran 12 öğrenci okulumuzun ilk öğrencileri olmuşlardır. Okulumuzda halen bir müdür, iki müdür yardımcısı,41 öğretmen,iki memur,bir teknisyen ve bir hizmetli görev yapmakta olup,683 öğrencisiyle eğitim öğretimini sürdürmektedir.

VİZYON : Okulumuzda hem öğretenlerin hem de öğrenenlerin birbirlerinin gelişimine yardımcı olmaları, herkesin her gün daha iyiye ulaşabilmek için çalışması...

MİSYON : Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı Cumhuriyet ilkelerinden ödün vermeyen çalışkan bilgi ve birikimlerini insanlık yararına kullanan yenilikçi, hoşgörülü öğrenciler yetiştiririz.

BAŞARILAR :

Ordu Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Ordu Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Ordu Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Ordu Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Ordu Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 452 2341196
Okulun Faxı: 452 2335482
Okulun Adresi: AKYAZI MAHALLESİ HUZUR SOKAK NO 40 52200 ALTINORDU/ORDU

Bu okula 19 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Ordu Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme - -
Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme - -
Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme - -
Gölköy Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme - -
Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi Sınavsız Yerleştirme - -

Önemli: Ordu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ordu Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Ordu Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Ordu Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Ordu Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Ordu Anadolu Lisesi yorumları, Ordu Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Ordu Anadolu Lisesi nerede?, Ordu Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Ordu Anadolu Lisesi formaları, Ordu Anadolu Lisesi adresi, Ordu Anadolu Lisesi başarıları

google+ google+ google+