Ordu Anadolu Lisesi

Ordu Anadolu Lisesi
 • Ordu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 20
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Ordu Anadolu Lisesi Ordu ili Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Ordu Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Ordu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Ordu Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz, Karadeniz bölgesinin cennet köşesi, mavi ile yeşilin kucaklaştığı şirin Orduda 05 Ağustos 1985 yılında Akyazı mahallesindeki kendi binasında eğitim öğretime başlamıştır.

Okul bahçesinde Atatürk Büstü ile öğrencilerin yararlandığı çeşme, açık sahada voleybol ve basketbol sahası bulunmaktadır. Okulumuzun bahçe sahasının oldukça dar olması ve kapalı spor salonunun olmaması gibi önemli eksikliklerimiz olmasına rağmen sosyal, kültürel ve sportif alanlarda çok büyük başarılara damgasını vurmuştur. 1985-1986 öğretim yılında Ordu Anadolu Lisesi hazırlık sınıfına ön kayıtla alınan 3 şube ( 108 öğrenci ) ile diğer Anadolu Liselerinden nakil yaptıran 12 öğrenci okulumuzun ilk öğrencileri olmuşlardır. Okulumuzda halen bir müdür, iki müdür yardımcısı,41 öğretmen,iki memur,bir teknisyen ve bir hizmetli görev yapmakta olup,683 öğrencisiyle eğitim öğretimini sürdürmektedir.

VİZYON : Okulumuzda hem öğretenlerin hem de öğrenenlerin birbirlerinin gelişimine yardımcı olmaları, herkesin her gün daha iyiye ulaşabilmek için çalışması...

MİSYON : Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı Cumhuriyet ilkelerinden ödün vermeyen çalışkan bilgi ve birikimlerini insanlık yararına kullanan yenilikçi, hoşgörülü öğrenciler yetiştiririz.

BAŞARILAR :
Adres

AKYAZI MAHALLESİ HUZUR SOKAK NO 40 52200 ALTINORDU/ORDU

Telefon

452 2341196

Fax

452 2335482

web

http://orduanadolu.meb.k12.tr

Bu okula 20 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ordu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Ordu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Ordu Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ordu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ordu Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Ordu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize [email protected] adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız