Ordu Anadolu Lisesi

Ordu / Altınordu

Ordu Anadolu Lisesi
 • Ordu Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 26
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Ordu
İlçesi Altınordu
OBP Puanı (*) 97.0042
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ordu Anadolu Lisesi Ordu ili Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ordu Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ordu Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "97.0042". Ordu Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Ordu Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz, Karadeniz bölgesinin cennet köşesi, mavi ile yeşilin kucaklaştığı şirin Orduda 05 Ağustos 1985 yılında Akyazı mahallesindeki kendi binasında eğitim öğretime başlamıştır.

Okul bahçesinde Atatürk Büstü ile öğrencilerin yararlandığı çeşme, açık sahada voleybol ve basketbol sahası bulunmaktadır. Okulumuzun bahçe sahasının oldukça dar olması ve kapalı spor salonunun olmaması gibi önemli eksikliklerimiz olmasına rağmen sosyal, kültürel ve sportif alanlarda çok büyük başarılara damgasını vurmuştur. 1985-1986 öğretim yılında Ordu Anadolu Lisesi hazırlık sınıfına ön kayıtla alınan 3 şube ( 108 öğrenci ) ile diğer Anadolu Liselerinden nakil yaptıran 12 öğrenci okulumuzun ilk öğrencileri olmuşlardır. Okulumuzda halen bir müdür, iki müdür yardımcısı,41 öğretmen, iki memur, bir teknisyen ve bir hizmetli görev yapmakta olup,683 öğrencisiyle eğitim öğretimini sürdürmektedir.

Ordu Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ordu Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: AKYAZI MAHALLESİ HUZUR SOKAK NO 40 52200 ALTINORDU/ORDU

Tel: 452 2341196

Fax: 452 2335482

web: https://orduanadolu.meb.k12.tr

Ordu Anadolu Lisesi ile ilgili 26 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[MELTEM]

Benim 3 seneden genel ortalamam 95 ediyor, ancak burada ortalamanın 96 olması gerektiği yazıyor... Sizce yinede kazanabilir miyim?

2021-07-05 17:24
 
0
 
0
[StromVGX ]

benim 3 senenin toplamı 98,5 sizce girebilirmiyim

2021-06-04 18:54
 
0
 
0
[Kemal]

Benim ortalama toplam 96,5 girermiyim sizce?

2021-05-27 11:19
 
0
 
0
[malkoç]

bu yıl ortalam kaçla alıyor

2020-07-27 09:56
 
0
 
0
[Kaan]

Ordu Anadolu çok yakında eviniz ve de 95 ortalaması 95 ile almıyor en düşük 85 ile almış yani 90 ise bence girersiniz bende orayı düşünüpte çünkü

2020-07-20 12:43
 
0
 
0
[Semih]

6,7,8 Sınıf Ortalamam 95,6824 Girebilirmiyim?

2020-06-19 21:48
 
0
 
0
[Güntuğ]

Okula artık sınavsız geliyorsunuz iyi hoş da 10. sınıflar bir geldi okulun düzeni bozuldu. Geçen kültür sanat merkezindeki peçeteleri yaktılar. 9.sınıflar bir tık daha iyi. Bir arkadaş odtü hacettepe koç oranları falan demiş maalesef bu okul uygun değil onlar için. Her zaman iş insanın kendisinde bitiyor birkaç tane o sıralamada yolladığımız oluyor ama çok çalışmanız lazım. Ben çalışmıyorum başım yanacak.

2020-04-11 23:34
 
0
 
0
[Mete]

Gençler burası 97 den aşağı almıyormuş. Ben tercih yapmaya gittim. Ortalamam 96.3288. Hoca giremzsin dedi. Ama belki boş kontenjandan girerim diye yazdı ama zor. Yani ortalaması 97 den düşük olan bence burayı tercih etmeyin. Girme ihtimaliniz çok zor.

2019-07-02 14:25
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 26

Ordu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 16

Fatsa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Altınordu Başöğretmen Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Ahmet Sırımsı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 5

Ünye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ordu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ordu Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://orduanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ordu Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ordu Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ordu Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ordu Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız