Handan Hayrettin Yelkikanat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Handan Hayrettin Yelkikanat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Handan Hayrettin Yelkikanat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 10
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 344.8701
Güncel Yüzdelik Dilimi 27.88
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Handan Hayrettin Yelkikanat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Handan Hayrettin Yelkikanat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Handan Hayrettin Yelkikanat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Handan Hayrettin Yelkikanat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Handan Hayrettin Yelkikanat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Handan Hayrettin Yelkikanat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

 • Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı
 • Bilişim Teknolojileri Alanı
Handan Hayrettin Yelkikanat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 344.8701 27.88
2018 273.3263 29.72
2017 381.7294 -
2016 346.3149 34.76
2015 340.1412 32.34
Handan-Hayrettin Yelkikanat Anadolu Meslek Lisesi 2000-2001 Eğitim-Öğretim yılında, 2 öğretmen ve 72 öğrenci ile eğitim ve öğretim faaliyetlerine geçici olarak Mehmet Salih Bal Ticaret Meslek Lisesi binasında başlamıştır. 27 Eylül 2001'de okulumuzun tamamlanmasıyla kendi binamızda eğitim-öğretime başlanmıştır. Günümüz koşullarına göre istihdam imkânlarını en iyi kullanılabileceği düşünülen Bilgisayar, Elektrik ve Elektronik bölümleri açılarak Türk Milli Eğitiminin hizmetine sunulmuştur.

2003 yılında 3 Bilgisayar Laboratuarı, 1 Konferans Salon kurulmuş ve bütün birimlerde internet erişimi sağlanmıştır. Atatürk Köşesi ve Hayırsever Köşesi düzenlenmiş, yapılan bütün bu çalışmalar 2003 yılında TKY İyileştirme Takımları ve Çalışmaları bazında yapılan değerlendirmede okulumuza Maltepe 1.liğini kazandırmıştır.

Sosyal etkiliklere okul öğrencilerinin katılımı sağlanmış, halk oyunları, scrabble, masa tenisi, şiir, kompozisyon, satranç, basketbol, boks, ,web sayfası düzenleme ve TKY yarışmalarında dereceler alınmıştır.

Okulumuzun açılışından bu yana çevre düzeni, bilgisayar laboratuvarları, konferans salonu, veli bekleme yeri, satranç odası, FKB laboratuvarı, PIC laboratuvarı, PLC laboratuvarı kurulmuş sportif saha için basketbol potaları, voleybol alanı, tenis alanı, atletizm alanı, bahçe satranç alanı düzenlenmiştir. 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Anadolu Teknik Lisesi olan okulumuz, çağın gereği teknolojik araç-gereçleri eğitim ortamında sürekli bir gelişim içinde kullanmaktadır. İdari amaçlı MEB ADSL internet kullanımı dışında, başta Bilgisayar Laboratuvarları olmak üzere tüm öğretmen ve bölüm odaları, kütüphane için sınırsız internet kullanımımız vardır. Ayrıca Bilgisayar laboratuarlarımızda Projeksiyon Destekli Eğitim çalışmalarının yapıldığı donanıma sahibiz. Seyyar projeksiyonlarımız, dizüstü bilgisayarlarımız ve kablosuz internet bağlantımız ile okulumuzun her biriminde internete bağlanma, ders ve sunumlarımızı görsel olarak aktarma imkanına sahibiz.

Handan-Hayrettin Yelkikanat Andolu Teknik Lisesi olarak amacımız; öğrencilerimize öncelikle eğitim aldıkları meslek alanı ile ilgili tüm mesleki yeterlilikleri kazandırmaktır. Öğrencilerimizi, sağlıklı iletişim kurabilen, ulusal değerlerle donanmış, evrensel değerlerden haberdar, özgüveni tam, sorumluluk alan ve paylaşabilen, bilimsel düşünce sahibi, analitik düşünce ve çözüm yapabilen, teknolojiyi özümsemiş ve faydalı kullanan, üretken, yaratıcı, araştırmaya ve öğrenmeye açık, Mesleki anlamda kendisini günümüz teknolojisine ve sanayi ortamına uygun olarak yetiştiren, Atatürk İlkelerine ve Demokratik Cumhuriyete sahip çıkan, ülkesine, topluma, insanlığa ve doğaya saygılı ve yararlı bireyler olarak yetiştirmektir.

Halen tam donanımlı olarak Bilişim Teknolojileri Alanı ve Elelktrik-Elektronik Teknolojileri alanlarında 1 Müdür, 4 Müdür Yardımcısı, 54 Öğretmen, 729 öğrenci ve 7 Yardımcı Personel ile eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmekte olan okulumuz, mezunlarımızın ÖSYS ile 4 yıllık Eğitim Fakültelerine, DGS ile Mühendislik Fakültelerine ve Sınavsız Geçiş ile 2 yıllık Meslek Yüksekokullarına yerleşme oranı bakımından ülkemizin model Meslek Liseleri arasındaki yerini almıştır. Merkezi sistemle yapılan sınavı kazanan öğrenciler arasından okulumuzu tercih eden ve kayıt hakkı elde eden öğrencilerin kayıtlarının yapıldığı okulumuz 2005, 2006 ve 2007 OKS tercihleri incelendiğinde tercih edilme oranı bakımından İstanbul'un ve Türkiye'nin en gözde on Meslek Lisesinden biri olma başarısını göstermiştir. Tercih edilme oranımız yapılan tüm çalışmalarda doğru yolda olduğumuzun kanıtıdır.

VİZYON Okulumuzun vizyonu; Teknolojide çağdaşlığı yakalamış ,eşdeğerleri içinde tercih edilen, lider,Avrupa Mesleki Eğitim kriterlerinde öz yapısını bozmadan Eğitim verebilen bir Meslek Okulu olmaktır

MİSYON Bütün öğrencilerin öğrenimlerini sağlamak onların bilgili,becerili ve kendine güvenen, emeğe saygılı bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak, eğitimimizi Türk Milli Eğitiminin genel amaçlarına ve Atatürk İlke ve devrimlerine bağlı kalarak ve 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek düzeye getirmektir.

BAŞARILAR 2012-2013 EĞİTİM YILI Bilişim Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yoktur" konulu afiş yarışmasında12-B sınıfı öğrencisi Gizem PALALI, hazırladığı afiş ile 2. oldu Spor Futbol Takımı - Nike Liseler Arası Futbol Turnuvasında Maltepe Şampiyonu Anadolu Yakası 4.sü İstanbul 8.si Satranç - Kartal Belediyesi 23 Nisan Satranç Turnuvasında 7 turun ardından dereceye giren sporcularımız ödüllerini 23 Nisan Salı günü törenle aldılar.Serhan BENGÜL 7´de 7 yaparak 1. oldu. Gençler kategorisi: 1. Serhan Bengül (7) 2. Barış Fırat Kanat (6) 3. Altuğ Bacak (5)
 • Öğretmen Sayısı : 55
 • Öğrenci Sayısı : 1003
 • Derslik Sayısı : 23
 • Atölye-İşlik Sayısı : 10
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 2
 • Konferans Salonu : 1
 • Kütüphane : 1
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz Maltepe ilçesi E-5 kenarında bulunmaktadır. İlçe merkezine 2,5km uzaklıktadır. İl merkezine 15km uzaklıktadır.
 • Ulaşım : İETT : E-5 den geçen Maltepe- Kartal - Pendik - Tuzla yönündeki tüm otobüsler. Minübüs : Pendik-Kadıköy, Kartal-Kadıköy minibüsleri Metro: Maltepe durağına 700metre uzaklık.
Adres

Girne Mah. Dörtler Sokak Bina No 36 / 1 Maltepe / İSTANBUL

Fax

(0216) 518 66 66

web

http://hhy.meb.k12.tr

Handan Hayrettin Yelkikanat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 10 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Handan Hayrettin Yelkikanat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Handan Hayrettin Yelkikanat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Handan Hayrettin Yelkikanat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Handan Hayrettin Yelkikanat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Handan Hayrettin Yelkikanat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, Handan Hayrettin Yelkikanat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız