Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 10
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 263.6088
Güncel Yüzdelik Dilimi 55.09
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

 • Metal Teknolojisi Alanı
Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 263.6088 55.09
2019 209.1527 87.60
2018 - -
2017 253.7440 -
2016 230.0269 73.64
Okulumuz 1993 yılında bilgisayar, elektrik, elektronik bölümlerine kayıtlı 300 öğrencisi ile eğitim öğretime açılmıştır.

Okulumuz 1993 yılında bilgisayar, elektrik, elektronik bölümlerine kayıtlı 300 öğrencisi ile eğitim öğretime açılmıştır.1995/96 döneminde kimya ve yapı ressamlığı bölümleri 96/97 yılında meb işbirliğiyle İHKİP işbirliğiyle konfeksiyon Makineleri, 2002/2003 yılında metal işleri, mobilya dekorasyon bölümleri açılmıştır.2005/2006 yılında ise anadolu meslek lisesi kurularak bünyesinde 1 bilgisayar sınıfı açılmıştır. Öğrenim süremiz 2005/2006 eğitim öğretim yılından itibaren, modüler eğitim sistemine geçiş ile birlikte 4 yıla çıkarılmıştır.

 • Öğretmen Sayısı : 135
 • Öğrenci Sayısı : 2760
 • Öğretim Şekli : İKİLİ EĞİTİM
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 07.20 Ders Bitiş:18.40
 • Derslik Sayısı : 30
 • Atölye-İşlik Sayısı : 19
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 3
VİZYON Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda Türk Milli Eğitim sisteminin amaçlarına uygun, çağdaş, sosyal ve teknıolojik gelişmeleri takip edebilen, geçmişine sahip çıkarak geleceğini yönlen diren, düşünen ve düşündüklerini ifade edebilen, araştıran, sorgulayan, bilgiye ulaşan sağlıklı nesilleri yetiştirmeyi hedefliyoruz.

MİSYON Hedefimiz doğrultusunda öğrenci merkezli eğitimi ön planda tutan meslek içinde yenilikleri sürekli takip eden öğrenciye iyi model olma çabası içinde mesleğini seven görev ve sorumluluğunuın bilincinde çalışmalar yapmak.

ALANLAR
Alanlar
Adres

Kemalpaşa Mah. Bağlar Cad. 1806 Sok. No5 34295 Küçükçekmece/İSTANBUL

Telefon

212 599 72 07

Fax

212 579 04 80

web

http://nahitmenteseeml.meb.k12.tr

Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 10 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız