İstanbul Vali Hayri Kozakçıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İstanbul Vali Hayri Kozakçıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • İstanbul Vali Hayri Kozakçıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 1
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

İstanbul Vali Hayri Kozakçıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İstanbul Vali Hayri Kozakçıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

İstanbul Vali Hayri Kozakçıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. İstanbul Vali Hayri Kozakçıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Daha fazla bilgi için sık sorulan sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz Vali Hayri Kozakçıoğlu Ticaret Meslek Lisesi adı altında Kâğıthane Hamidiye Mahallesi Arife Sokak No: 2 adresinde, Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı olarak eğitim - öğretim hizmeti vermektedir.

Okulumuzda şu anda Ticaret Meslek Liselerinin "Muhasebe ve Finansman Bölümü" nün "Bilgisayarlı Muhasebe" alan müfredatı uygulanmaktadır. Ayrıca "Pazarlama ve Perakendecilik" ve "Büro Yönetimi ve Sekreterlik" alan müfredatı da uygulanmaktadır.

Okulumuz, ticari hayatın ihtiyaç duyduğu nitelikli ara muhasebe elemanı yetiştirmekte ve üniversitelere öğrenci hazırlamaktadır. Okulumuz öğrencileri alanlarında bir yüksek okula sınavsız devam edebilme şansına da sahiptirler. Okulumuzdaki bir, ikinci ve üçüncü sınıflarda okumakta olan öğrenciler örgün eğitime devam ederken, dördüncü sınıfta okuyan öğrenciler, haftanın iki günü okuldaki örgün eğitime katılarak derslere devam ederler, diğer üç gün ise, meslekleri ile ilgili alanlarda faaliyette bulunan işletmelerde mesleki uygulama eğitimine devam ederek stajlarını tamamlamaktadırlar.

Okulumuzda tam gün eğitim yapılmaktadır.

Okul binamız zemin kat hariç üç katlıdır. Doğalgaz ile ısıtılmaktadır. Okulumuzda su, elektrik, kanalizasyon problemi bulunmamaktadır.

Okulumuzda çok amaçlı bir salon, bir kantin, bir satranç odası, bir öğretmen odası, bir beden eğitimi odası, bir yazı işleri bürosu, bir psikolojik danışmanlık ve rehberlik servis bürosu gibi idari birimler bulunmaktadır. Üç adet bilgisayar laboratuarımız, bir adet sunum odası, bir kütüphane ve yirmi bir sınıf bulunmaktadır. Okulumuzda ayrıca tam gün tam yıl eğitim kapsamında Mesleki açık öğretim lisesi öğrencilerine yüz yüze eğitim verilmektedir.

Kurumun Yapısı:

KÂĞITHANE VALİ HAYRİ KOZAKÇIOĞLU TİCARET MESLEK LİSESİ, 1 Müdür, 1 Müdür Baş Yardımcısı , 3 Müdür Yardımcısı, 2 Rehber Öğretmen, 25 Öğretmen ve 1 Hizmetli ile eğitim öğretim hizmeti vermektedir. 1061 öğrencimiz vardır.

Okulumuzun 7252 metrekare kullanım alanı vardır. Okulun finansman kaynakları: Okul Aile Birliği gelirleri ve hayırsever katkılarıdır. Okul içinde olumlu ve etkili bir kurum kültürü vardır. Yatay ve dikey iletişim sağlıklıdır. Okulda karar alma süreçlerine herkesin katılımı sağlanır.

Okulda veli, çevre, okul işbirliği üst düzeydedir. Bakanlığımızın eğitim politikaları benimsenir ve okula hemen aktarılır.

ALANLARIMIZ:
 1. Adalet Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Zabıt Kâtipliği Dalı
 2. Büro Yönetimi Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Yönetici Sekreterliği Dalı
 3. Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Organizasyon Sorumlusu Dalı
 4. Muhasebe ve Finansman Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Bilgisayarlı Muhasebe Dalı
 5. Muhasebe ve Finansman Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Dış Ticaret Ofis Hizmetleri Dalı
 6. Pazarlama ve Perakende Alanı (Y.Dil:İngilizce) / Satış Elemanlığı Dalı
Planlı Okul Gelişim Modeli ve TKY uygulamaları kapsamında TKY felsefesine ve ilkelerine uygun olarak model çalışmaları etkili şekilde yürütülür. OGYE yoluyla, çalışmalarda eğitime taraf olan herkes temsil edilir. Okulda çalışmalarda ekip çalışması benimsenmiştir. Her öğretmen eğitim teknolojisini kullanmayı bilir ve bilgilerini öğretme sürecine aktarır.

VİZYON : Eğitim Sosyal Çevresinde, kendisini farklı ve başarılı bir biçimde kanıtlamış olarak, 21.Yüzyılın gerektirdiği bilgi ve teknolojiyi etkili ve doğru kullanabilen "Ülke Ekonomisine Katma Değer" oluşturmak yoluyla bölgesinin seçkin bir kurumu olmayı başarmaktır.

MİSYON : Türk Milli Eğitiminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda, Alanında meydana gelen yenilikleri takip ederek gençlerimizi, yapıcı, yaratıcı ve seçkin bireyler olarak yetiştirerek ülkemizin kalkınmasında tarihi ve kültürel değerlerimizi tanıtarak ülke ekonomisine katkı yarışında en önde olmayı başarma.
 • Öğretmen : 46
 • Öğrenci : 800
 • Derslik : 25
 • BT Sınıfı : 4
 • Kütüphane : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Öğretim Şekli : Okulumuzda tam gün eğitim yapılmaktadır.
 • Kantin: 1
 • Bahçe : 1
 • Saatler : Ders Başlama/Bitiş Saati :08.15-16.00
 • Bağlantı : ADSL (1 Mbit)
 • Ulaşım : Okulumuza; Şişli´den 48H, Taksim´den 48T, Eminönü´nden 44B, Beşiktaş´tan Başak Konutları Minibüs Hattı ile tek araçla ulaşılabilmektedir.
Adres

Hamidiye Mahallesi Girne Caddesi Arife Sokak No 2 Kağıthane/İSTANBUL

Telefon

02122950778

Fax

02122950777

web

http://vhktmlisesi.meb.k12.tr

İstanbul Vali Hayri Kozakçıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 1 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İstanbul Vali Hayri Kozakçıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan İstanbul Vali Hayri Kozakçıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve İstanbul Vali Hayri Kozakçıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İstanbul Vali Hayri Kozakçıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İstanbul Vali Hayri Kozakçıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuayabilir, İstanbul Vali Hayri Kozakçıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız