Osmaniye Anadolu Lisesi

Osmaniye / Merkez

Osmaniye Anadolu Lisesi
 • Osmaniye Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 8
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Osmaniye
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 96.1365
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Osmaniye Anadolu Lisesi Osmaniye ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Osmaniye Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Osmaniye Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "96.1365". Osmaniye Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Osmaniye Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz Osmaniye Anadolu Lisesi ilk defa İlköğretim Genel Müdürlüğüne ait Özel İdare tarafından yaptırılan beş derslikli bir binada 2 hazırlık, 2 orta birinci sınıf olmak üzere, 1 müdür, 1 müdür yardımcısı, 6 kadrolu öğretmen, 1 hizmetli 140 öğrenci ile 1989 yılında eğitim-öğretime açılmış; aynı binada 1994 yılına kadar eğitim-öğretimine devam etmiş; aynı yıl Osmaniye Merkez Şirinevler Mahallesinde bulunan Şehit Yasemin Tekin İlköğretim Okulu binasına taşınmış, İlköğretim Okulu ile aynı binada 2001 yılına kadar Eğitim-Öğretimine devam etmiştir.

2001-2002 Eğitim-Öğretim yılından bu yana şu an bulunduğumuz binada eğitim-öğretime devam etmektedir.

Vizyon Başarı grafiğini sürekli yükselterek, Anadolu Lisesi adını geleceğe taşımak.

Misyon Öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onlara içinde yaşadığımız çağın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak.

Başarılar Okulumuz Osmaniye Anadolu Lisesi açıldığı günden bu yana 10 dönem mezun vermiştir. 8.dönem üniversiteyi kazanma oranımız: % 97.01, 9. dönem: %97.49, 10. dönem %98.68 dir.
Okulumuz Osmaniye Anadolu Lisesi açıldığı günden bu yana 10 dönem mezun vermiştir. 8.dönem üniversiteyi kazanma oranımız: % 97.01, 9. dönem: %97.49, 10. dönem %98.68 dir.

Osmaniye Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Osmaniye Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Fakıuşağı Mah. Prof. A. Akınoğlu Cad. Eğitim Kampüsü. Merkez / OSMANİYE

Tel: 03288252861

Fax: 03288252821

web: https://osmaniyeanadolu.meb.k12.tr

Osmaniye Anadolu Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[BURAK]

BEYLER KARNE NOTUM 95 AMA GELİR Mİ BENDE GİTMEK İSTİYORUMDA
--ACİL TERCİH YAPCAM--

2021-07-06 13:42
 
0
 
0
[Abbdbr]

Evim burada değil uzak 8km ama obp ´m yetiyor sizce girebilirmiyim?

2021-06-23 21:28
 
0
 
0
[İlknur Çolak]

Merhaba ben şu anda 9. Sınıfım ama Merkez Anadolu lisesine gelmek istiyorum ortalamanın kaç olması gerekiyor

2021-04-19 09:59
 
0
 
0
[ibrahim]

Bu okula girmemiz için gerekenler nedir

2020-06-16 10:53
 
0
 
0
[yeni öğrenci]

GELİYORUM ZATEN

2019-08-27 19:56
 
0
 
0
[12/F Purtaş]

Turkiye derecesine erişmiş öğrenciler yetiştiren bir okulun 2018 kararıyla tabiren "niteliksiz okul" yani sınavsız alması hem alt sınıflarıma hem de okuldaki kaliteli hocalarıma karşı iyi olmayacak bir durumdadır. Fikrimce eğer okulumuzun sınavsız ogrenci almasi karşılaştırılırsa öğretmenlerimin tayin istemeleri daha iyi olur.
Edit- beni zaten son senem 2 ay kalmis beni bağlamaz ama bu tür durumlar da can alıyor maalesef.

2018-04-26 22:16
 
0
 
0
[Admin]

Evet guzel bi lise benim kzimda bu okulda ve cok memmun

2017-11-07 07:42
 
0
 
0
[admin]

Harika bir okul kesinlikle gelmelisiz 🙈

2017-04-29 13:51
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 8

Osmaniye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Savrun Şehit Mustafa Çiğiloğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Düziçi Çeaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Şehit Mustafa Can Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Kadirli Şehit Öğretmen Orhan Gök Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Adnan Oğuz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Osmaniye Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Osmaniye Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://osmaniyeanadolu.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Osmaniye Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Osmaniye Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Osmaniye Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Osmaniye Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız