Cebelibereket Anadolu Lisesi

Osmaniye / Merkez

Cebelibereket Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 8
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 87.5552
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Cebelibereket Anadolu Lisesi Osmaniye ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Cebelibereket Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Cebelibereket Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "87.5552".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
87.5552
2021
88.9847
2020
82.0356
Cebelibereket Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Cebelibereket Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Cebelibereket Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz 1994 yılında Çukurova Lisesi ismiyle eğitim-öğretim yılına başlamış olup, 2004 yılında yapılan yeni binasına taşındıktan sonra isim değişikliği yapılmış olup,2005 - 2006 Eğitim - öğretim yılından 2009-2010 Eğitim öğretim yılı sonuna kadar Osmaniye Lisesi' olarak eğitim ve öğretime devam etmiş olup 2010-2011 Eğitim öğretim yılında Anadolu Lisesine dönüştürülmüş ve adı Cebelibereket Anadolu lisesi olmuştur.

Orta öğretim çağındaki öğrencilerin, toplumumuza ve eğitim sistemimize intibaklarını sağlamak amacıyla açılan okulumuz; 13000 metrekarelik alanda kurulmuş olup, 24 derslikli olup, 5 laboratuar, 1 çok amaçlı toplantı salonundan oluşmuştur

Vizyon Cebelibereket Anadolu Lisesini, her zaman göreve hazır yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, ülkesine hizmet bilincine sahip öğrencilerimiz, mezunlarımız ve velilerimiz ile güç birliği sağlayarak; tercih edilen, kendini sürekli yenileyen, araştıran ve analiz yapabilen katılımcı ve inisiyatif kullanabilen gençler yetiştiren, sosyal ve kültürel etkinliklerde adından söz ettiren, yüksek öğretime her yıl artan sayıyla öğrenci yerleştiren, eğitim ve öğretim kurumu haline getirmek.

Misyon Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı çağdaş, lider özeliklere sahip, çalışkan bilgi ve birikimlerini tüm insanlık yararına kullanan topluma faydalı, yaratıcı ve pozitif düşünebilen, yarattığı değerlerle ülkesini tüm dünyada temsil edebilen nitelikli bireyler yetiştirmek.

Başarılar Okul sporları genç kızlar oryantiring takım İl 1.liği Okul sporları genç erkekler serbest güreş Müsabakası ferdi İl 1.liği, Genç kızlar oryantiring yaveriye toki yarışması ferdi İl 1.liği Hazırlıklı ve Hazırlıksız okuma yarışması İl 1.liği Şiir okuma yarışması İl. 1.liği İstanbul-Osmaniye-Trabzon illerinin katıldığı "Atatürk ve Sanayi"konulu kompozisyon dalında İl. 1.liği
 • Öğretmen :52
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :725
 • Derslik :26
 • Resim Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :2
 • Konferans Salonu :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Öğretim Şekli :Normal Öğretim
 • Yemekhane :1
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler Başlama: 08:15 Bitiş: 15:40
 • LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi %47

Cebelibereket Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Cebelibereket Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Dr. İhsan Göknel Mah. Kemal Satır Cad. 2001 Sk. No7 Merkez/Osmaniye

Tel: 03288145923

Fax: 0

web: http://cebelibereketal.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Cebelibereket Anadolu Lisesi ile ilgili 8 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[muhammed nur]

Yıl sonu ortalamam 85 Cebelibereket Anadolu Lisesine gidebilir miyim?

2022-07-02 19:21
 
0
 
0
[melike bulut]

biraz ortalama düşürün

2022-07-02 15:34
 
0
 
0
[Ali Yılmaz]

Lgs sınav puanı kaç puanla aliyor

2022-05-26 15:15
 
0
 
0
[ali saraç]

okulunuzun servis imkanı var mı

2021-07-26 17:29
 
0
 
0
Reklam
[Aylin]

Bahçesi geniş,temiz,güvenli,disiplinli bir okul.Sportif etkinlikleri ve sanatsal etkinlikleri çok.

2021-07-18 06:50
 
0
 
0
[Selim]

Temiz,ferah,güvenli bir okul.Eğitim kalitesi iyi.

2021-07-18 06:41
 
0
 
0
[Ahmet Altıntaş]

Okul çok iyi hocaların anlatımı ilgilenmesi çok güzel okul temiz gayet iyi .

2020-10-15 23:33
 
0
 
0
[aac1453]

Bu okul hakkında bilgi verir misiniz teşekkürler.

2019-08-02 01:02
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 3

Osmaniye Oğuz Kağan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 22

Adnan Oğuz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Osmaniye Sultan Baybars Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Cebelibereket Anadolu Lisesi kaç puan 2023 87.5552
Cebelibereket Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Cebelibereket Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Cebelibereket Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Cebelibereket Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Cebelibereket Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Cebelibereket Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Cebelibereket Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://cebelibereketal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Cebelibereket Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Cebelibereket Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Cebelibereket Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Cebelibereket Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız