Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi

Osmaniye / Merkez

Hesapla
Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
5
Yorum

Beğen

Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 83.2717
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Kız
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi Osmaniye ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi 2024-2025 eğitim öğretim yılı için 2024 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi'ne 2023 yerleştirme sonuçlarına göre sınavsız olarak yerleşen öğrenciye ait en küçük okul başarı puanı "83.2717".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2023
83.2717
2022
82.8776
2021
77.4604
2020
80.0741
Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz 2007-2008 eğitim öğretim yılında 120 öğrenci ile pansiyonlu bir okul olarak eğitim öğretime açılmıştır. Açıldığı günden bu güne her geçen gün yenilenerek eğitim öğretime devam etmektedir

2008-2009 eğitim öğretim yılında yatılı öğrencilerin fazla olması nedeniyle yer sıkıntısı yaşanmış, bu nedenle 45 öğrencimiz Osmaniye Merkez Öğretmen Lisesi Pansiyonunda kalarak okulumuza servisle gidiş geliş yapmak zorunda kalmıştır. 2009-2010 yılında yemekhanenin üstündeki çalışma salonu yatakhaneye çevrilmiştir, kapasite 136'ya çıkarılmış ve Öğretmen Lisesi Pansiyonunda kalan öğrencilerimizin bir kısmı bu bölüme alınmıştır.

Zamanla pansiyonda kalmak isteyen öğrencilerin azalması sonucu tüm öğrencilerimiz kendi pansiyonumuza alınmıştır.

Odalardaki öğrenci sıkışıklığını giderip standartlara uygun hale getirmek amacıyla uzun uğraşlar sonucu 2012-2013 eğitim öğretim yılında Pansiyonumuza yeni bir ek bina yapılmış, odalardaki öğrenci sayıları 6 kişiden 4 kişiye indirilmiştir. Yeni binayla birlikte öğrenci kapasitesi 152'ye çıkmıştır.

2009-2010 eğitim öğretim yılına kadar yemek ihtiyacı Hazır Yemek Alımı ile giderilmiş, bu yılda yemekhanemiz hizmete geçirilerek yemeklerimiz kendi yemekhanemizde yapılmaya başlanmıştır. Bu durum öğrenci memnuniyetini artırmıştır.

Okulumuzun amacı; Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda; öğrencilerin ilgi, yetenek ve başarılarına göre yükseköğretim programlarına hazırlanmalarını, yabancı dili dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde öğrenmelerini sağlamaktır.

Açıldığı yıldan itibaren Osmaniye'nin gözde eğitim kurumlarından birisi olmayı hedefleyen Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi, seçkin kadrosuyla kısa zamanda eğitim-öğretim, sosyal ve kültürel faaliyetlerde ön plana çıkmayı başarmıştır. İlk mezunlarını 2010-2011 Öğretim yılında veren olan okulumuz; bir müdür, bir müdür başyardımcısı, üç müdür yardımcısı, 28 öğretmen ve 526 öğrenci ile eğitim-öğretime devam etmektedir.

Vizyon Sadece İl içerisinde değil Çevre iller tarafından da tercih edilen bir okul olmak.

Misyon Akademik başarının yanında Sosyal ve kültürel Faaliyetlerde başarılı, Kendini ifade edebilen, Özgüveni yüksek Bireyler yetiştirebilmek. başarı
  Başarılar
 1. 2011 LYS DE %64
 2. 2012 LYS DE %70
 3. 2013 LYS de %65
 4. 2014 LYS DE %58
 5. 2015 LYS DE %68
 1. Öğretmen :33
 2. Öğrenci :525
 3. Derslik :20
 4. Kütüphane :1
 5. Fen Labaratuarı :1
 6. Öğretim Şekli :NORMAL
 7. Yemekhane :1
 8. Saatler 07:50
 9. Isınma KALORİFER ve TÜM SINIFLARDA KLİMA
 10. Ulaşım Okul Servisleri, Cevdetiye Dolmuşları ile gün içerisinde ulaşım sağlanmaktadır.

Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Kadirli Yolu Üzeri 6. Km. OSMANİYE

Tel: 328 834 2008

Fax: 328 834 2009

web: http://ahmetcevdetpasa.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi ile ilgili 5 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

Hocam 2023OBP puani kac

2023-06-21 13:04:50

Benim puanım 82.3333 bu şekilde galiba beni alırmı bu okul yardımıcı olursanız sevinirim

2023-06-18 17:19:35

Hocam benim puanım 89 Ahmet Cevdet Paşa Anadolu lisesine gidebilirmiyim?

2022-06-30 11:31:50

pansiyonun sadece kız olması kötü. lütfen erkek pansiyonu da olsun.

2017-05-06 14:18:44
Reklam

güzel okul. %60 üzerinde üniversite yerleştirme başarısı var.

2017-05-06 14:17:22
BENZER OKULLAR
Yorum 2

Toprakkale Şehit İbrahim Etiz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Osman Gazi Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 7

Osmaniye Oğuz Kağan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Düziçi Çeaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi kaç puan 2024 83.2717
Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi Yatılı mı? Sadece Kız Pansiyonu Var
Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://ahmetcevdetpasa.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi taban puanı 2024

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız