Adnan Oğuz Anadolu Lisesi

Osmaniye / Merkez

Adnan Oğuz Anadolu Lisesi
 • Adnan Oğuz Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 10
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Osmaniye
İlçesi Merkez
OBP Puanı (*) 91.5370
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Adnan Oğuz Anadolu Lisesi Osmaniye ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Adnan Oğuz Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Adnan Oğuz Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "91.5370". Adnan Oğuz Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Adnan Oğuz Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
Okulumuz 2005-2006 Eğitim Öğretim yılında Şirinevler Mahallesi'nde bulunan Çukurova Lisesi'nin binası boşaltılarak, 24 Kasım Anadolu Lisesi adıyla eğitim öğretim faaliyetine başlamıştır.

Açıldığı yıldan itibaren Osmaniye'nin gözde eğitim kurumlarından birisi olmayı hedefleyen 24 Kasım Anadolu Lisesi, seçkin kadrosuyla kısa zamanda eğitim-öğretimde, sosyal ve kültürel faaliyetlerde ön plana çıkmayı başarmıştır.

İlk mezunlarını 2008-2009 Eğitim Öğretim yılında veren okulumuz; Üniversite Giriş Sınavlarında yüksek bir başarı grafiği çizmiştir. Okulumuz öğrencisi Teyfik ÇATAL, 2011 LYS sonuçlarına göre Osmaniye il birincisi ve MF1 puan türünde Türkiye 27. si olmuştur.

Okulumuz; 2013 Mart ayında hayırseverlerimiz tarafından yaptırılan, Adnan Menderes Mahallesi'ndeki yeni binasına taşınmış, ismi de Adnan Oğuz Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir. Okulumuz; bir müdür, bir müdür başyardımcısı, iki müdür yardımcısı, 35 öğretmen, bir Memur, bir hizmetli ve 574 öğrenci ile eğitim - öğretime devam etmektedir.

Vizyon Osmaniye'de ilk tercih edilen orta öğretim kurumları arasında olmak, öğrencilerine uluslararası standartlarda eğitim veren ve her yıl daha fazla öğrencisini üst öğrenim kurumlarına yerleştiren bir okul olmak.

Misyon Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda; Öğrencilerimizi kendisi ve çevresiyle barışık, çok yönlü bakabilme becerisine sahip, çağın gelişen ihtiyaçlarına ayak uydurabilecek nitelikte, liderlik özelliği olan bireyler olarak yetiştirmek ve onların yeteneklerine uygun yüksek öğretim programlarına yerleşmelerini sağlamaktır.

Başarılar 2011 YGS il birinciliği, LYS Sayısal Türkiye 27.liği
 • Öğretmen :33
 • Öğrenci :575
 • Derslik :20
 • Resim Sınıfı :
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :TAM GÜN
 • Yemekhane :1
 • Saatler 07.35 - 14.35
 1. 2014 Yılı Üniversite Yerleştirme Yüzdesi LYS %54.69
 2. 2015 Yılı Üniversite Yerleştirme Yüzdesi LYS %53.13

Adnan Oğuz Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Adnan Oğuz Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Adnan Menderes Mah. Mehmet Zahid Kotku Sk. No 48 Merkez/OSMANİYE

Tel: 03288148925

Fax: 03288148924

web: http://adnanoguz.meb.k12.tr

Adnan Oğuz Anadolu Lisesi ile ilgili 10 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[skwnksnwksnen]

merhaba obp punım 83 gelebilir miyim acaba?

2021-10-08 19:18
 
0
 
0
[İsmim : Su]

Merhaba obp puanım 89 acaba gelebilir miyim?

2021-09-14 15:34
 
0
 
0
[nisanur]

tercih yaptim ama gelmedi ortalamam 90.54 2. tercihimi yaptim bu sefer gelme şansı var mı?

2021-07-29 18:45
 
0
 
0
[Bilmiyorum]

10. Sınıfa geçtim. Öğrencilerle tanışma fırsatı pek olmadı ama öğretmenleri güzel. Özellikle matematik öğretmeni G.Y.Ö. çok iyi bir öğretmen. Okulumu seviyorum gönül rahatlığıyla tercihlerinize yazabilirsiniz :)

2021-07-27 12:19
 
0
 
0
[Rabiaa]

Ben toprakkaleye oturuyorum ortalamam 96 10.sınıf öğrencisiyim peki okula kayıt olmak istesem olurmu?

2021-06-15 12:28
 
0
 
0
[KEMAL]

okulla ilgili yorumlara ve arkadaşlarımdan duyduğum yorumlar iyi bir okul olduğunu gösterdi. ALLAH IN izniyle bu okula gitmeyi düşünüyorum...
"BU OKULLA GİTMENİZİ TAVSİYE EDİYORUM"

2020-06-23 15:03
 
0
 
0
[EMİRHAN]

MAHHALLE OLARAKMI ALIYOSUNUZ

2020-04-27 13:32
 
0
 
0
[mehmet ali aslan]

süperrrrrr

2018-08-04 12:34
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 8

Osmaniye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Savrun Şehit Mustafa Çiğiloğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Düziçi Çeaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 3

Şehit Mustafa Can Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Kadirli Şehit Öğretmen Orhan Gök Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 10

Adnan Oğuz Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Adnan Oğuz Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Adnan Oğuz Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://adnanoguz.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Adnan Oğuz Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Adnan Oğuz Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Adnan Oğuz Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Adnan Oğuz Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız