Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Malatya / Yeşilyurt

Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 3
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Malatya
İlçesi Yeşilyurt
OBP Puanı (*) 78.8609
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla
Bu Lise Sağlık Hizmetleri Alanında eğitim vermektedir.

Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Malatya ili Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılı için 2022 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne 2021 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "78.8609". Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.
2013-2014 eğitim öğretm yılında Anadolu Sağlık Meslek Lisesine dönüştürülen okulumuz 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ismini alararak Sağlık Hizmetleri Alanında öğrenci yetiştirmeye devam etmektedir.

Alanlar:

 • Acil Sağlık Hizmetleri/Acil Tıp Teknisiyenliği
 • Sağlık Hizmetleri Sekreterliği/Tıbbi Sekreterlik DALI
 • Hemşirelik
 • Hemşire Yardımcılığı
 • Ebe Yardımcılığı
 • Sağlık Bakım Teknisyenliği

Vizyon Ülkemizde model alınan, ilimizde tercih edilen, ayrıcalıklı okul olmak.

Misyon Öğrencilerini, Türk Milli Eğitiminin temel amaçları doğrultusunda; Evrensel düşünebilen, milli ve manevi değerlerine sahip, teknolojik gelişmelere uyabilen, insana ve çevresine duyarlı, kendini gerçekleştirmiş, öğrenmeyi öğrenen ideallerindeki üst öğrenim kurumlarına girebilen bireyler olarak yetiştirmek.
 • Öğretmen :25
 • Öğrenci :356
 • Derslik :17
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Spor Salonu :1
 • Öğretim Şekli :Normal
 • Saatler 08.00-16.30

Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: Malatya Yeşilyurt Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hıroğlu M. Osman Hasgül C. No20

Tel: 04224813486

Fax: 04224813007

web: http://gevhernesibemtal.meb.k12.tr

Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim faaliyetleri hakkında gerçek bilgiler paylaşın.
[44000]

Bağzı bilgiler yanlış tüm Türkiye içerisindeki saglık meslek liselerinde sadece 3 bölüm bulunmakta, bunlar hemşire yardımcılığı, sağlık bakım teknisyenliği ve ebe yardımcılığı bölümleri bulunmakta

2021-07-09 22:13
 
0
 
0
[LGS avcısı]

Peki ben bişey sormak istiyorum bu okul da mı karne ortalaması ile alıyor eğer alıyorsa takdir ve ya teşekkür puanı kaç olması gerekiyor kafamda deli sorular...

2020-06-12 21:22
 
0
 
0
[ecem]

ben saglık lisesi istiyorum lgs yede girmek istiyorum sınavsız yazıyo sınava girince almıyormusunuz acaba?

2020-04-04 19:51
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 35

Beydağı Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 18

Kernek Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Yusuf Kenan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 9

Tecde Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 17

Akmercan Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 28

Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://gevhernesibemtal.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2022

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız