İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İstanbul / Bayrampaşa

İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 27
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Kontenjanı 30
Okulun Taban Puanı 346.4353
Güncel Yüzdelik Dilimi 20.70
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku LGS Puanı Hesapla
İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi Sınav ile öğrenci alan bir Proje Okuludur.

İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak.

İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz
 • Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı
 • Bilişim Teknolojileri Alanı
 • Radyo Televizyon Alanı
İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 346.4353 20.70
2019 348.9021 26.53
2018 279.3814 27.55
2017 385.5868 -
2016 352.7956 32.88
Okulumuz İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul Ticaret Odası tarafından Milli Eğitim Bakanlığının hizmetine sunulmak üzere, Bayrampaşa İlçesi Yenidoğan Mahallesi Çevreyolu Caddesi üzerinde yer alan geniş bir alana kurulmuştur. 15 Ekim 1990 tarihinde çok kısa bir zamanda tamamlanarak, Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğüne devredilmiştir. 1990-1991 tarihinde Eğitim-Öğretime başlamıştır. Okulumuzun açılış töreni, merhum Cumhurbaşkanı Sayın Turgut ÖZAL?ın teşrifleri ile 8 Aralık 1990 tarihinde yapılmıştır. Okulumuzda Elektrik-Elektronik , Radyo-Televizyon ve Bilişim Teknolojileri olmak üzere üç bölüm bulunmaktadır.

2014-2015 yılı itibariyle M.E.B.'in okul türlerinin azaltılması ile ilgili yayınladığı genelge ile İstanbul Ticaret Odası Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi olan okulumuzun adı İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değişmiştir.

Anadolu Teknik Lisemizde Bilişim Teknolojileri, Elektrik/Elektronik Teknolojisi ve Radyo Televizyon Alanları, Anadolu Meslek Lisemizde Radyo Televizyon Alanı, Endüstri Meslek Lisemizde ise Bilişim Teknolojileri Alanı mevcuttur. Okulumuzdaki tüm alanlarda her türlü donanıma sahip çok sayıda atölye ve laboratuvar mevcuttur.

Bilişim Teknolojileri Alanı

 • 1-Ağ İşletmenliği Dalı
 • 2-Web Programcılığı Dalı
Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı
 • 1-Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü Dalı
 • 2-Endüstriyel Bakım Onarım Dalı
 • 3-Görüntü ve Ses Sistemleri Dalı
 • 4-Haberleşme Sistemleri Dalı
Radyo-Televizyon Alanı
 • 1-Radyo-Televizyon Programcılığı Dalı
 • 2-Kameramanlık Dalı

Okulumuzda güvenliği sağlamak için görüntülü güvenlik sistemi mevcuttur. Öğrencilerimize ders içi ve dışı spor faaliyetlerini sürdürmek için kapalı spor salonu ve açık alanda basket , voleybol ve futbol sahaları mevcuttur. Okulumuzda zengin bir Kütüphane ile Fizik, Kimya Laboratuvarı mevcuttur. 12.nci sınıfı bitiren öğrencilere Anadolu Teknik Lisesi diploması verilir. Öğrencilerimiz bu diplomalarla işyeri açabilir veya üniversiteye girebilirler.

AKILLI SINIFLAR Okulumuzda bulunan 24 dersliğin tamamı projeksiyon, laptop ve akıllı tahta ile donatılmıştır. Her sınıfta yerleşik olarak bulunan sistem ile ders işlemek oldukça kolay oduğu gibi, öğrencinin işlenen dersi izlemesi ve anlaması da daha kolay olmaktadır. 2009 yılından bu yana kullanılan akıllı tahta sistemi ile her zaman kendi kategorisindeki kurumlardan ilerde olmayı hedefleyen kurumumuz bu alanda da amacına ulaşmıştır.

BİLGİ İŞLEM MERKEZİ Bilgi işlem merkezimiz okulun tüm; telefon santral sistemi, yangın uyarı ikaz sistemi, kamera izleme sistemi, internet erişimi, seslendirme sistemi, harici sabit ve GSM telefon hatları erişimi gibi birçok sistemi aynı anda tek merkezden kontrol etmeye izin vermektedir.

Okul binamızda gerek kablolu gerekse kablosuz internet bulunmaktadır. Akıllı tahta ile donatılmış sınıflarımızın tamamında kablosuz internet erişimi bulunmaktadır. Ayrıca tüm laboratuvar ve atölyelerimizde de kablolu ve kablosuz olarak internet bağlantısı bulunmaktadır. Okulda bulunan çift ADSL bağlantısı ile de kesintisiz bir internet erişimi sağlanmakta, bunların koordinasyon ve denetimi bilgi işlem merkezince yapılabilmektedir.

ÇOK AMAÇLI SALON Okulumuzda kapalı spor salonu olarak kullanılan, gerektiğinde konferans, toplantı ve gösteri yapılabilen çok amaçlı salonumuz bulunmaktadır. Öğrencilerimiz burada hem beden eğitimi derslerini yapmakta hem de sınıflar arası basketbol ve voleybol turnuvalarını yapılabilmektedir. Bu salon gerektiğinde öğrencilerimize yönelik birçok etkinlikte kullanılmaktadır.

SPOR ALANLARI Okulumuzda, öğrencilerimizin spor yapabilecekleri, kapalı spor salonumuz dışında birçok alan mevcuttur. Okulun arka tarafında büyük futbol sahası mevcuttur. Yine okulumuzda öğrencilerin voleybol oynayabilmeleri için voleybol alanı da bulunmaktadır. Ayrıca ön bahçede, basketbol sahamız bulunmaktadır. Öğrencilerimiz boş vakitlerinde rahatlıkla bu alanlarda spor yapabilmektedirler.

KÜTÜPHANE Okulumuzda öğrencilerimizin yararlanabileceği bir kütüphanemiz mevcuttur. Kütüphanede edebiyat, şiir, sanat ve dil kitaplarının yanında teknik alandaki kitap ve dergilerde bulunmaktadır. Öğrencilerimizin kütüphaneden daha çok yararlanabilmesi ve daha çok kitap okuma alışkanlığı kazanabilmeleri için yoğun çalışmalar devam etmektedir.

TOPLANTI SALONU Okulumuzda yapılan öğretmenler kurul toplantılarının ve benzeri toplantıların yapılabilmesi için toplantı salonumuz mevcuttur. Salon kapasitesi 50 kişiliktir. Salonumuz, öğretmenlerimizi uzun sürecek toplantılarda dahi konforlu ve rahat ettirecek şekilde döşenmiştir.

KANTİN Okulumuz öğretmen ve öğrencilerine hizmet vermekte olan kantinde öğrencilerin ihtiyaç duyduğu yiyecek ve içecekler bulunmaktadır.

YEŞİL ALANLAR Okulumuz yeşil alan bakımından çok zengin bir konuma sahiptir. Bahçemizde birçok ağaç ve yeşil alan bulunmaktadır. Çevre okullar ve kurumlar içerisinde örnek olarak gösterilen bahçemiz, tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin motivasyonuna katkıda bulunmakta, ayrıca okula gelen herkesi kendisine hayran bırakmaktadır. Öğrencilerimiz bu yeşil alanlara sahip çıkmakta ve her geçen gün daha da güzelleştirmektedirler. Bayrampaşa Belediyesine de bu yeşil alanın her türlü bakımını yaptığından dolayı teşekkür ederiz.

KAMERA ve GÜVENLİK SİSTEMİ Okulumuzda kritik noktalara kameralar yerleştirilerek hırsızlıklara karşı önlem alınmıştır. Kamera sayısını artırmak için yaptığımız çalışmalar da sonuç vermiş, kamera sayısı 16´ya çıkarılarak, 24 saat esaslı kayıt yapan sistem kurulmuştur. Ayrıca okulumuz gelişmiş bir hırsız alarm sistemi ile korunmaktadır. Bu sayede okulun güvenliği hat safhaya çıkarılmaktadır. Kamera sisteminin uzaktan izlenmesine ilişkin çalışmalarımız şu an için durdurlmuştur. Çünkü okulların internet hatlarında yapılan kısıtlamalar nedeniyle bu uzaktan izleme işlemi mümkün olmamaktadır. Okul içinden ve dışından idareci ve şeflerimiz bilgisayarlarından kamera görüntülerine ulaşabilmektedirler.

 • Öğretmen :59
 • Öğrenci :723
 • Derslik :24
 • Atölye-İşlik :11
 • Konferans Salonu :1
 • Spor Salonu :1
 • Fen Laboratuvarı :2
 • BT Sınıfı :1
 • Kütüphane :1
 • Saatler 08:00 - 15:30
 • Isınma Doğalgaz
 • Bağlantı ADSL (2 Mbit)
 • Yabancı Dil
 • Ulaşım Okulumuz Bayrampaşa Metro Durağının karşısında yer almaktadır. Ayrıca Aksaray-Tem Bağlantı yolunun kenarında yer almaktadır.
 • Servis Bilgisi
 • Yerleşim Yeri Bayrampaşa / İSTANBUL
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık İlçe merkezinde yer almaktadır
Okul Tanıtım Videosunu İzleyin

İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Okulun Görselleri

İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bayrampaşa
  İlçe
İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bayrampaşa
  İlçe
İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bayrampaşa
  İlçe
İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • İstanbul
  İl
 • Bayrampaşa
  İlçe

Adres: Yenidoğan Mah. Çevreyolu Cad. No 16 Bayrampaşa / İSTANB

Tel: +90 212 544 69 87

Fax: 90 212 613 41 85

web: http://itoteml.meb.k12.tr

İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 27 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 32

Teknopark İstanbul Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 55

Borusan Asım Kocabıyık Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 57

Bağcılar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 30

Üsküdar Zeynep Kamil Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 27

İstanbul Ticaret Odası Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 48

Hamidiye Etfal Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://itoteml.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız