Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi

Osmaniye / Düziçi

Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi
 • Ekle
  Ekle
 • 3
  Yorum
Yerleştirme Şekli Sınavsız
OBP Puanı (*) 95.4151
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi Osmaniye ili Düziçi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 2023 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

(*) Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi'ne 2022 yerleştirme sonuçlarına göre kayıt alanında sınavsız olarak yerleşen en küçük okul başarı puanı "95.4151".

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
2022
95.4151
2021
94.5736
2020
95.6115
Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi sınavsız yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapmaktadır.

Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi OBP puanı ile yani sınavsız olarak öğrenci almaktadır. Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi kayıt alanı ve kontenjan bilgisini öğrenmek için buraya tıklayınız.

Okulumuz, 1993 - 1994 Eğitim - Öğretim yılında İstiklal İlköğretim Okulu eski binasında Düziçi Anadolu Lisesi adıyla ve 72 öğrenciyle eğitim öğretime başlamıştır. 1997 - 1998 Eğitim - Öğretim yılında Çukurova Elektrik Anonim Şirketi'nin katkısıyla yaptırılan yeni binasına taşınmış ve okulumuzun adı Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: İrfanlı Mh. A.Lütfi Dağlar Bulvarı. no17 Düziçi/OSMANİYE

Tel: 03288764818

Fax: 03288766042

web: https://duziciceas.meb.k12.tr

 • Bu okulda okuyor veya mezun musunuz?
 • Bu okulun velisi misiniz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?
Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi ile ilgili 3 yorum yapıldı. Bir yorum ekleyerek bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
[ESRANUR]

Puanım 460 fen lisesinde öğrenciyim gurbette yakınlık açısından iyi olacağını düşünerek nakil gelmek istiyorum boş kontenjan var mı?Eğitim durumunu bilmiyorum ama inşallah iyidir diye ümit ediyorum

2017-07-30 22:13
 
0
 
0
[Buse karcı]

440 puanla çeaşa gidebilirmiyim ?

2017-07-01 15:43
 
0
 
0
BENZER OKULLAR
Yorum 0

Misakı Millî Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Kadirli Atatürk Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 6

Dervişpaşa Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

Cebelibereket Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 4

Savrun Şehit Mustafa Çiğiloğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Eğitimin İçinden...
Sorular Cevaplar
Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi kaç puan 2023 95.4151
Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi özel mi? Hayır. Bu lise devlet okuludur.
Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi sınavla mı öğrenci alıyor? Hayır. Sınavsız OBP puanı ile öğrenci almaktadır.
Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi Yatılı mı? Pansiyonu yok.
Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi'nde hazırlık var mı? Hayır. Eğitim süresi 4 yıldır.
Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi yabancı dili hangisi? İngilizce
 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (https://duziciceas.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi taban puanı 2023

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız