Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi

Osmaniye / Düziçi

Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi
 • Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 2
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
İli Osmaniye
İlçesi Düziçi
Başarı Puanı (OBP) 95.6115
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku OBP Hesapla

Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi Osmaniye ili Düziçi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa sınavsız olarak öğrenci alacak.

Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi 2021 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Okulumuz, 1993 - 1994 Eğitim - Öğretim yılında İstiklal İlköğretim Okulu eski binasında Düziçi Anadolu Lisesi adıyla ve 72 öğrenciyle eğitim öğretime başlamıştır. 1997 - 1998 Eğitim - Öğretim yılında Çukurova Elektrik Anonim Şirketi'nin katkısıyla yaptırılan yeni binasına taşınmış ve okulumuzun adı Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi olarak değiştirilmiştir.

VİZYON : *Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesini; ortaöğretim giriş sınavında öncelikli tercih edilen, *Milli ve manevi değerlerine bağlı, özgüveni olan, çağın gereklerine ayak uydurabilen, bilgiyi aktaran değil; bilgiye ulaşmanın yollarını gösteren, *Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde adından söz ettiren, *Üniversiteye her yıl artan sayıda öğrenci yerleştiren eğitim-öğretim kuruluşu haline getirmek.

MİSYON : Atatürk'ün Cumhuriyet'i emanet ettiği ve demokrasi bayrağını geleceğe taşıyan, ülkesine ve insanlığa bağlılık duygusu gelişmiş, milli değerlerine bağlı "Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" nesiller yetiştirmek.
 • Öğretmen : 44
 • Öğrenci : 634
 • Derslik : 23
 • BT Sınıfı : 1
 • Kütüphane : 1
 • Fen Labaratuarı: 2
 • Öğretim Şekli : Tam Gün
 • Yemekhane : 1
 • Saatler : Ders Giriş:08;00 Ders Çıkış:15;00 (12) Ders Çıkış:15;50 (9,10,11)

Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık yapılır.

Nakil ve geçişler, haftalık yapıldığında her haftanın, aylık yapıldığında ise her ayın; ilk iş gününden başlayarak son iş gününden önce veli tarafından çalışma saatleri içerisinde öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Daha Fazlası için buraya tıklayınız.

Adres: İrfanlı Mh. A.Lütfi Dağlar Bulvarı. Düziçi/OSMANİYE

Tel: 03288764818

Fax: 03288766042

web: http://duziciceas.meb.k12.tr

Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi ile ilgili 2 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.
BENZER OKULLAR
Yorum 6

Osmaniye Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 2

Düziçi Çeaş Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Savrun Şehit Mustafa Çiğiloğlu Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 8

80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 1

Kadirli Şehit Öğretmen Orhan Gök Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 0

80.yıl Cumhuriyeti Anadolu Lisesi Sınavsız öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Kaynaklar:Bu sayfada yer alan Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tanıtım bölümünde kullanılan tüm bilgiler, okulun resmi web sitesi (http://duziciceas.meb.k12.tr), MEB (www.meb.gov.tr) ve kullanıcıların iletişim kanallarımız üzerinden gönderdikleri bilgilerden derlenmiştir.

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Düziçi ÇEAŞ Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız