Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İstanbul / Bahçelievler
Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 44
  Yorum

TANITIM KARTI

Yerleştirme Şekli Merkezi Sınav
Tercih Kodu ---
Kontenjan Sayısı ---
Okulun Taban Puanı 336.9872
Güncel Yüzdelik Dilimi 23.61
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2021-2022 eğitim öğretim yılında 2021 LGS başvuru kılavuzunda bir değişiklik olmazsa Merkezi Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

 • Sağlık Hizmetleri Alanı
Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 336.9872 23.61
2019 342.5404 28.67
2018 - -
2017 400.8908 -
2016 368.5020 28.57
Okulumuz kurulmadan önce Türkiye'de Ortopedik Cihaz ve Protez alanındaki kurumların eksiklikleri uzun yıllar devam etmiş ve bu alandaki çalışmalar gelişmiş ülkelere göre yetersiz kalmıştır. Bu eksikliği gören Sağlık Bakanlığı önce 1982'de Ortopedik Cihaz ve Protez Teknisyen Okulunu kurmuş daha sonra 1988 yılında Türk-Alman işbirliği ile başlatılan proje kapsamında Ortopedik özürlü hastaların ihtiyaçlarını karşılamak için Ortopedi Teknisyen yetiştirmek amacıyla Türkiye'de tek Sağlık Meslek Lisesi olan ve 4 yıl eğitim veren okulumuzun adını İstanbul Ortopedi Teknisyen Okulu olarak değiştirerek okulumuza yeniden faaliyet kazandırmıştır.

Okul Milli Eğitim Bakanlığına 5450 sayılı kanun gereği ile devredildikten sonra adı Bahçelievler Ortopedi Teknisyen Sağlık Meslek Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Bakanlığımızın okul çeşitliliğini azaltma genelgesiyle 2009-2010 Eğitim- Öğretim yılından itibaren adı İstanbul-Bahçelievler Sağlık Meslek Lisesi,2010-2011 Eğitim- Öğretim yılından itibaren kademeli olarak adı İstanbul-Bahçelievler Anadolu Sağlık Meslek Lisesi olarak değişmiştir.

2014-2015 Eğitim Öğretim Yıında Okulumuzun adı "Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi" ismini almıştır.

 • Öğretmen :30
 • Öğrenci :531
 • Derslik :36
 • Saatler 08.30-17.20
 • Isınma Doğalgaz
 • Bağlantı ADSL (16 Mbit ve üzeri)
 • Yabancı Dil İngilizce
 • Ulaşım Okulumuz binası yıkıldığından dolayı Siyavuşpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde misafir kurum olarak bulunmaktadır. Mahmutbey cd. Şendurak´tan geçen 97-97E-97H-97K-98A-98M-HT2-78ZB iETT hatları ile ulaşabilirsiniz. Kurmumuz yıkılmadan önce : Gaziosmanpaşa-Yenibosna otobüsü 55Y okulumuza 5 dakika yürüme mesafesinden geçmektedir. Şirinevlerden okulumuza yürüyerek 15 dakikada ve aynı şekilde bahçelievler Metro istasyonundanda yürüyerek 15 dakika içersinde okulumuza ulaşabilirsiniz.
 • Servis Bilgisi Okulumuzda çevre ilçe ve semtlere servis imkanı vardır.
 • Yerleşim YeriOkulumuz binası yıkıldığından dolayı Siyavuşpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde misafir kurum olarak bulunmaktadır İnnşatı devam etmekte olan Okulumuzun asıl idari binası ve derslikler Bahçelievler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Bahçesi içerisindedir.Uygulama Atölye Binamız ise Bahçelievler Ağız Diş Sağlığı Hastanesinin hemen arka tarafında yer alacaktır.
 • İl/İlçe Merkezine Uzaklık İlçe Merkezine 1 km İl Merkezine 15 km.

Adres: Kocasinan Merkez Mh. hürriyet cd. no1/1Mahmutbey Cd. Şendurak

Tel: 02124417082

Fax: 02124417092

web: http://bahcelievlerasml.meb.k12.tr

Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 44 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Benzer Okullar

Yorum 589
Galatasaray Üniversitesi Galatasaray Lisesi

Galatasaray Üniversitesi Galatasaray Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 822
İstanbul Erkek Lisesi

İstanbul Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 791
Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 44
Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi

Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 426
İstanbul Atatürk Fen Lisesi

İstanbul Atatürk Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Yorum 687
Çapa Fen Lisesi

Çapa Fen Lisesi Sınavla öğrenci alan bir lisedir.

Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Bu sayfada yer alan Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2021

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2021

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız