Seçim Filtreleri
Yerleştirme Türü Seç
Okul Türü Seç
İl Seç
Taban Puan
Yüzdelik Dilim (Nokta Kullanınız)
Yerleştirme Şekli: Merkezi/Yerel
0212) 655 88 40
0212 489 23 18
Adres Barbaros Mahallesi 7. Sokak No 11 Bağcılar / İSTANBUL
MEB logo İstanbul / Bağcılar
Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

http://anbilimli.meb.k12.tr
Okulu Değerlendir
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu 20657
Kontenjan Sayısı 30
Taban Puanı ---
Yüzdelik Dilimi Güncelleniyor...
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Pansiyon Yok
Eğitim Süresi 4 Yıl
Y.Dil İngilizce
Proje Okulu mu?
Devlet Okulu mu?
Listene Ekle/Çıkar

Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2019-2020 eğitim öğretim yılında 2019 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor. Aşağıdaki tabloda Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Merkezî sınav puanı ile öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Merkezî sınavla öğrenci alan okullarda merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil almayı planlıyorsanız Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9.10.11.12. sınıf boş kontenjan bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Nakil ve geçiş başvurusu veli tarafından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlüğüne dilekçe ile veya e-Devlet üzerinden yapılır. Liselerde nakil ve geçiş başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen buraya tıklayınız.

  Alanlarimiz

 • Bilişim Teknolojileri Alanı
 • Sivil Havacılık Alanı
SON ÜÇ YILLIK PUAN BİLGİSİ
Taban Puanı

Yüzdelik Dilimi
2018 Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı - -
2017 Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı 364.5474 -
2016 Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Taban Puanı
323.5001 41.6800

Okulumuz 06 Eylül 2004 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Abdurrahman ve Nermin Bilimli Anadolu Teknik Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesi olarak sadece Bilgisayar Bölümü alanında eğitimini sürdürmesine karar verilmiştir. Son olarak 2005 yılı Eylül ayından itibaren Anadolu Meslek Lisesi (Donanım) ve Endüstri Meslek Lisesi kısımlarının eklenmesiyle dört alanda Bilgisayar Eğitimini yoğun olarak sürdürmektedir.

  Alanlarımız
 • Sivil Havacılık Alanı
 • Bilişim Teknolojileri Alanı

Okulumuzda sosyal tesis olarak halı saha, açık basketbol sahası, internet cafe, kütüphane, seminer salonu, 400 kişilik çok amaçlı toplantı ve konferans salonu ile 200 kişilik yemekhane salonumuz ve kantinimiz öğrencilerimize ve okulumuzdaki kurs ve seminerlere katılımda bulunan kişilere hizmet vermektedir. Bu etkinlik sahaları imkan bulundukça daha da genişletilerek tüm olanakların öğrencilerimizin hizmetine sunulması okulumuzun öncelikli hedeflerindendir.

VİZYON * Gelişen teknolojiyi yakalamak ve uygulamak için var olan okulumuz öğretmen ve öğrencilerinden övgü ile söz edilen ulusuna bağlı toplumun değerlerine saygılı, çağı yakalamış ve onu geçmeye çalışan teknolojik aydınlanmanın öncüsü adaletin, barışın hoşgörünün karşılıklı saygı ve sevginin hakim olduğu sorumlulukların ve özgürlüklerinin dengesini kurulduğu bir ortamda ülkemiz sanayisinin ihtiyacı olan nitelikli insan gücü yetiştirmek. * Tüm bunların geliştirmek için esnek katılımcı ve demokratik bir okul kültürü ve örgütlenmesine inanır.

MİSYON Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, yaşadığımız çağın gereği olan nitelikleri kazanmış, iletişim kurabilen, bilimsel, akılcı ve mantıklı düşünme becerisine sahip, teknolojiyi kullanabilen,araştırmacı ve üretken, bilgiyi paylaşan, insanlık değerlerine sahip çıkan, problem çözme becerisi kazanmış,öğretim programlarında belirtilen hedeflere yönelebilen; kendisine ve başkalarına değer veren, okulun okulunu ve öğrenmeyi önemseyen, moral ve ahlaki değerlere sahip,sanata ve insanlığa sahip çıkabilme gibi kişisel değerleri özümsemiş; kendi kendini yönetebilen, mantıklı düşünen, yaratıcı ve özgür düşünceye sahip, araştırmacı, zamanı verimli olarak kullanabilen,sorgulayıcı, estetik duygusunu kendinde geliştirmiş, gelişim için risk alabilen, duygusal olarak dengeli, başkalarında ilgi uyandırma becerileriyle donanmış,sosyal gelişimini tamamlamış ve teknolojik gelişmelere ayak uydurabilen,bilişim sektörünün ihtiyacı olan kalifiye,sorumluluk alabilecek bireyler yetiştirmek için varız.

BAŞARILAR 2008 - Ebiko Uluslararası Bilişim Olimpiyatı Mansiyon 2009 - Ebiko Uluslararası Bilişim Olimpiyatı 1.liği 2010 - Ebiko Uluslararası Bilişim Olimpiyatı 1. ve 3.lüğü
 • Öğretmen Sayısı : 48
 • Öğrenci Sayısı : 865
 • Öğretim Şekli : Tam gün
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 07:45 - 16:50
 • Derslik Sayısı : 23
 • Atölye-İşlik Sayısı : 3
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 4
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1

Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin fiziki imkanlarını, Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarılarını, Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin tercih edilme nedenlerini, yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.

Okulun Telefonu: 0212) 655 88 40
Okulun Faxı: 0212 489 23 18
Okulun Adresi: Barbaros Mahallesi 7. Sokak No 11 Bağcılar / İSTANBUL

Bu okula 16 yorum yapıldı. Sizce bu okul niçin tercih edilmelidir? Bir yorum yaparak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.

İstanbul Benzer Okullar

Yerlestirme

Taban
Puanı

Yüzdelik
Dilimi

Fehmi Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel 219.8223 -
Güngören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel 235.2962 46.17
İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel 245.5000 41.33
Kadıköy Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel - -
Zincirlikuyu İSOV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Merkezi/Yerel 247.7717 40.28

Önemli: Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere bu sayfada yer alan tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır. Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içerikleri ve Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili yanıltıcı bilgilerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. İletişim için tıklayınız

Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2019 , Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları, Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi nerede?, Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi formaları, Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adresi, Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi başarıları

google+ google+ google+