Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 • Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
  Ekle
 • 22
  Yorum
TANITIM KARTI
Yerleştirme Şekli Merkezi/Yerel
Tercih Kodu 60985
Kontenjan Sayısı 90
Okulun Taban Puanı 356.5896
Güncel Yüzdelik Dilimi 24.06
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?
Bilgi Ekle SSS

Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İstanbul ili Bağcılar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre Merkezi/Yerel Sınav Puanı ile öğrenci alacak. Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni tercih edebilmeniz için Milli Eğitim Bakanlığının her yıl yapacağı 8. Sınıf LGS Sınavına girmeniz gerekiyor.

Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin belirlenen kontenjanlarına, puan üstünlüğüne göre, öğrencilerin tercihleri doğrultusunda Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılır. Puanının eşitliği hâlinde sırasıyla Okul Başarı Puanına (OBP), 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanına (YBP), okula özürsüz devamsızlık durumuna, tercih önceliğine ve öğrencinin yaşına bakılarak yerleştirme yapılır.

Aşağıdaki tabloda Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

 • Bilişim Teknolojileri Alanı
 • Sivil Havacılık Alanı
Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

(İlk yerleştirme sonuçlarına ait verilerdir.)

Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2019 356.5896 24.06
2018 - -
2017 364.5474 -
2016 323.5001 41.68
2015 306.0960 42.88
Okulumuz 06 Eylül 2004 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Abdurrahman ve Nermin Bilimli Anadolu Teknik Lisesi ve Anadolu Meslek Lisesi olarak sadece Bilgisayar Bölümü alanında eğitimini sürdürmesine karar verilmiştir. Son olarak 2005 yılı Eylül ayından itibaren Anadolu Meslek Lisesi (Donanım) ve Endüstri Meslek Lisesi kısımlarının eklenmesiyle dört alanda Bilgisayar Eğitimini yoğun olarak sürdürmektedir.
  Alanlarımız
 • Sivil Havacılık Alanı
 • Bilişim Teknolojileri Alanı

Okulumuzda sosyal tesis olarak halı saha, açık basketbol sahası, internet cafe, kütüphane, seminer salonu, 400 kişilik çok amaçlı toplantı ve konferans salonu ile 200 kişilik yemekhane salonumuz ve kantinimiz öğrencilerimize ve okulumuzdaki kurs ve seminerlere katılımda bulunan kişilere hizmet vermektedir. Bu etkinlik sahaları imkan bulundukça daha da genişletilerek tüm olanakların öğrencilerimizin hizmetine sunulması okulumuzun öncelikli hedeflerindendir.

VİZYON * Gelişen teknolojiyi yakalamak ve uygulamak için var olan okulumuz öğretmen ve öğrencilerinden övgü ile söz edilen ulusuna bağlı toplumun değerlerine saygılı, çağı yakalamış ve onu geçmeye çalışan teknolojik aydınlanmanın öncüsü adaletin, barışın hoşgörünün karşılıklı saygı ve sevginin hakim olduğu sorumlulukların ve özgürlüklerinin dengesini kurulduğu bir ortamda ülkemiz sanayisinin ihtiyacı olan nitelikli insan gücü yetiştirmek. * Tüm bunların geliştirmek için esnek katılımcı ve demokratik bir okul kültürü ve örgütlenmesine inanır.

MİSYON Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, yaşadığımız çağın gereği olan nitelikleri kazanmış, iletişim kurabilen, bilimsel, akılcı ve mantıklı düşünme becerisine sahip, teknolojiyi kullanabilen,araştırmacı ve üretken, bilgiyi paylaşan, insanlık değerlerine sahip çıkan, problem çözme becerisi kazanmış,öğretim programlarında belirtilen hedeflere yönelebilen; kendisine ve başkalarına değer veren, okulun okulunu ve öğrenmeyi önemseyen, moral ve ahlaki değerlere sahip,sanata ve insanlığa sahip çıkabilme gibi kişisel değerleri özümsemiş; kendi kendini yönetebilen, mantıklı düşünen, yaratıcı ve özgür düşünceye sahip, araştırmacı, zamanı verimli olarak kullanabilen,sorgulayıcı, estetik duygusunu kendinde geliştirmiş, gelişim için risk alabilen, duygusal olarak dengeli, başkalarında ilgi uyandırma becerileriyle donanmış,sosyal gelişimini tamamlamış ve teknolojik gelişmelere ayak uydurabilen,bilişim sektörünün ihtiyacı olan kalifiye,sorumluluk alabilecek bireyler yetiştirmek için varız.

BAŞARILAR 2008 - Ebiko Uluslararası Bilişim Olimpiyatı Mansiyon 2009 - Ebiko Uluslararası Bilişim Olimpiyatı 1.liği 2010 - Ebiko Uluslararası Bilişim Olimpiyatı 1. ve 3.lüğü
 • Öğretmen Sayısı : 48
 • Öğrenci Sayısı : 865
 • Öğretim Şekli : Tam gün
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 07:45 - 16:50
 • Derslik Sayısı : 23
 • Atölye-İşlik Sayısı : 3
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 4
 • Konferans Salonu : 1
 • Spor Salonu : 1
 • Yemekhane : 1
 • Kütüphane : 1
Adres

Barbaros Mahallesi 7. Sokak No 11 Bağcılar / İSTANBUL

Telefon

0212) 655 88 40

Fax

0212 489 23 18

web

http://anbilimli.meb.k12.tr

Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili 22 yorum yapıldı. Bir incelemede bulunarak bu okulu tercih edecek veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz!.
 • Hakaret ve küfür içerikli ifadeler kullanmayın.
 • Açık, değerli ve dürüst bilgiler yayınlayın.
 • Okulun eğitim öğretim başarısı, ulaşımı, fiziki olanakları konularında gerçek bilgiler paylaşın.
 • Diğer kullanıcılara karşı nazik olun.
 • Yorumlarınızın yararlı ve bilgilendirici olmasına özen gösterin.

Bu Okula Bir İnceleme Bırak!

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Benzer Okullar

Bu sayfada yer alan Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatistiki bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.2020

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Bu sayfamızda Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilimi yer almaktadır. Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları okuyabilir, Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarıları, formalarını, pansiyon ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Abdurrahman ve Nermin Bilimli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2020

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız