Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Manisa / Salihli

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yerleştirme Şekli Sınavsız Yerleştirme
Okulun Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Yok
Okulun Eğitim Süresi 4 Yıl
Okulun Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu? Evet
Proje Okulu mu?

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Manisa ili Salihli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 eğitim öğretim yılında 2020 LGS başvuru kılavuzuna göre sınavsız olarak öğrenci alacak.

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaöğretim kayıt alanınız içerisinde ise bu okula sınavsız bir şekilde tercihinize bağlı olarak yerleşebilirsiniz. Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2020 LGS başvuru tercih kılavuzunda açıklanacak olan Sınavsız Yerleştirme öncelikleri doğrultusunda öğrenci alımı yapacak.

Aşağıdaki tabloda Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin son üç yıllık taban puanını ve yüzdelik dilimini inceleyebilirsiniz. Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi LGS taban puanı ve yüzdelik dilimini yıllara göre sürekli olarak güncel tutuyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.

Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.

Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla

 • Kayıt alanı,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
 • Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.

Salihli 70.Yıl Anadolu Sağlık Meslek Lisesi eğitim hayatına ilk defa 1993 yılında hemşirelik ve ebelik bölümü ile özel bir iş hanı binasında başlanmıştır. 1999 yılına kadar bu binada eğitim-öğretimini sürdürmüş 1999 yılında Özel İdarenin tahsis ettiği şehir merkezinde ve başka kurumlarında içinde bulunduğu başka bir binaya geçilmiştir. Fiziki şartları itibarı ile eğitim, öğretime uygun olmayan bu binadan 2009 yılında Salihli Milli Eğitim Müdürlüğünün katkıları ile Salihli 50.Yıl İlköğretim Okuluna ait olan şu an hizmet verilmekte olan binaya Valilik oluru ile geçilmiştir.

Vizyon Çalışanlarımız, Öğrenci ve Velilerimiz tarafından adımızın KALİTE kelimesi ile birlikte anıldığı, yenilikçi ve gelişmeye açık, yalnızca paydaşlarımızın değil ilçe halkı içinde faydalı olabilecek, adını her alanda duyurabilen ve sağlık işini meslek olmanın yanında değer olarak benimseten bir kültür ve eğitim yuvası olarak anılmak istiyoruz.

Misyon Okul olarak sahip olduğumuz eğitim ve öğretim potansiyelimizi öğrencilerimize en iyi şekilde yansıtarak, hem mesleki hem de kültürel açıdan kendini tamamlamış, Türk Milli Eğitim sisteminin temel amaçları doğrultusunda yetiştirilmiş, Milli ve Manevi Değerlerine sahip çıkabilen, İnsan Hak ve Özgürlüklerinin farkında olan, almış olduğu eğitim sonucunda yetenekleri geliştirilerek sağlık sektöründe nitelikli eleman tanımına uyabilecek, bizim onlarla gurur onların ise mezun oldukları okulun değerleri ile onur duyacağı bireyler yetiştiren ekolü devam ettirmektir.
 • Öğretmen :38
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :623
 • Derslik :18
 • BT Sınıfı :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Öğretim Şekli :Gündüz Örgün Öğretim
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:00-17:40
Okulumuzda 2014-2015 eğitim öğretim yılından itibaren 9. sınıf tüm şubelerde ortaktır. Okulumuzu kazanan öğrenciler 10. sınıfta Sağlık Hizmetleri Alanına geçecekler ve 11 sınıfta Hemşire Yardımcılığı, Ebe Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği dallarını seçeceklerdir.

Alanlarımız

Sağlık hizmetleri
 • Hemşire yardımcılığı
 • Ebe yardımcılığı
 • Sağlık bakım teknisyenliği
 • Hemşirelik
 • Acil tıp teknisyenliği
2016 Üniversite Başarı durumunu incele
 • Tel 02367121983
 • Fax 02367121982
Yeşilyurt Mahallesi 892 Sokak No 8 Salihli / MANİSA
  http://salihli70yilasml.meb.k12.tr
İlk yorumu siz yapın !

Merkezî Yerleştirme, Merkezi Sınavla öğrenci alan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, özel program ve proje uygulayan eğitim kurumları ile meslekî ve teknik Anadolu liselerinin Anadolu teknik programlarına tercihler doğrultusunda merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yapılan yerleştirmedir.

Evet. e-Okulda kayıtlı öğrencilerin, Merkezî Sınavla Öğrenci Alan Okulları tercih edebilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması zorunludur.

Merkezî sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına merkezî sınav puanı üstünlüğüne göre yerleştirme yapılır. Merkezî sınav puanının eşitliği hâlinde sırasıyla;

 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 7’nci sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 6’ncı sınıftaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne,
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığına,
 • Tercih önceliğine,
 • Öğrencinin doğum tarihine göre yaşı küçük olana bakılarak yerleştirme yapılır.

Merkezi Sınava giren öğrenciler, Yerel Yerleştirme ile öğrenci alan okullar için tercihlerini yaparak kayıt işlemini tamamladıktan sonra, Merkezi Sınavla öğrenci alan okullar için açılacak Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Okullar ekranından en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler.

Bu sayfada yer alan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başarı durumu ve istatiski bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sayfalarında paylaştığı içeriklerden ve Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin resmi web sayfasından alınmıştır.

Kişisel verilerin korunması açısından şehven paylaşılmış olan içeriklerin kaldırılması için lütfen bize sorubak2013@yahoo.com.tr adresimizden bildiriniz. İlgili içerik en kısa sürede kaldırılacak veya düzeltilecektir. Sorubak.Com ile iletişim için tıklayınız

İçeriğe eklemeye çalıştıklarımız: Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı 2020 , Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yüzdelik dilimi, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yorumları

Ayrıca Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonu var mı? yatılı mı?, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üniversite başarısı, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi formaları, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adresi,

81

İl

9000

Okul

80000

Yorum