Teknoloji ile Yaratıcılığı Arttırmanın 7 Yolu

Teknoloji ile Yaratıcılığı Arttırmanın 7 Yolu
Teknoloji ile Yaratıcılığı Arttırmanın 7 Yolu

Teknolojiden yardım alarak yaratıcılığa katkıda bulunmak mümkün. Yaratıcılık, doğuştan gelen bir özellik değildir ve tam aksine uzun vadede en iyi şekilde geliştirebileceğinizi de hatırlatmak isteriz. Kişisel gelişimi bir adım öne taşıyacak ve sizi diğer insanlardan farklı hale getirecek olan birtakım detaylardan bahsedeceğiz ve bu detayları da göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

  • Deneyimler edinmeye çalışın. Daha fazla okumak, daha fazla görmek ve daha fazla şey yaşamak, yaratıcılığınızı uzun vadede geliştirecek ve sizleri daha özel bir bireye dönüştürecektir. Yeterli zaman ya da maddi imkan yoksa eğer teknolojinin nimetlerinden en iyi şekilde faydalanabilir ve yardım alabilirsiniz. Seyahat blogları ve çekilen vloglar, gitmek ya da bilgi almak istediğiniz yeri cep telefonlarınıza ve bilgisayarlarınıza taşımaya devam ediyor. Zamanı lehinize çevirmek adına sizler de bu ayrıntıyı kullanabilir ve fayda sağlayabilirsiniz.
  • Negatif düşüncelerden uzak kalmaya çalışın. Yaratıcılığı geliştirmede karşılaşacağınız en büyük sorunlardan bir tanesi de yaşanacak olumsuzluklar ve motivasyonun zaman zaman düşecek olmasıdır. Yine teknoloji desteği alarak sizler de motive edici hikayeler okuyabilir ve vidyolar izleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra elinizde çok sayıda doküman var ve bu dökümanlara online olarak bir tek tık ile ulaşabiliyorsunuz.
  • Büyük kahramanları kendinize örnek alın. Onların hayat hikayelerini okuyun ya da vrsa söyleşilerine katılın. Amerikada yaşayan bir adamın söyleşisine nasıl katılacağım dediğinizi duyar gibiyiz. Elinizin altında teknoloji gibi bir nimet var ve az önce de bahsettiğimiz gibi bir tek tık ile tüm seminer görüntülerine ve söyleşilere ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca mail yolu ile iletişim kurup sorular sorabileceğinizi de unutmamanız gerekiyor.
  • Herhangi bir olaya ya da odaklandığınız konuya farklı açılardan bakmayı deneyin. Empati yetinizi hiçbir zaman kaybetmeyin ve kendinizi bir nesnenin yerine koyun. Bir çanta gibi ya da bir kanepe gibi düşünün. Hatta kendinizi bir meyve olarak konumlandırın ve bir meyve gibi düşünmeye başlayın. Bir süre sonra ilgili nesne ya da meyveyi konuşturmaya başladığınız fark edecek ve ortaya yaratıcı şeyler çıkartacaksınız.
  • Yaratıcılığı geliştirecek ve katkıda bulunacak etkinliklere dijital dünya aracılığı ile kolayca ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra birçok faaliyet de yine online dünya üzerinden canlı yayınlar ile tarafınıza ulaştırılıyor. Sizler de bu yayınlara dahil olabilir ve bilgi edinebilirsiniz.
  • Yaratıcılığınıza katkıda bulunacak yayınları yine online olarak takip edebiliyorsunuz ve bu yayınlar için herhangi bir ücret ödemenize de gerek kalmayacaktır.
  • Yaratıcılığınızı geliştirecek online oyunların olduğunu biliyor muydunuz? Oyun oynamak hiçbir zaman boşa vakit kaybı değildir ve beyninizin belli bir kısmını kullanarak bu eylemi yerine getiriyorsunuz. Bu tür oyunları tespit ederek günün bir bölümünü bu oyunlara ayırın.

Birçok farklı kaynağa göz atarsanız eğer yaratıcılık denilen şeyin doğuştan geldiğini göreceksiniz. Oysaki bu tamamen hatalı bir söylem ve bilgi olacaktır. Yaratıcılık, sizlerin de katkısı ile uzun vadede geliştirilebilir. Çok fazla okumak ve araştırmak elbette önemli ancak yeni dönem teknolojisi sayesinde yapabileceğiniz daha farklı şeyler de var.

Dijital dünyayı ve gelişen teknolojiyi kullanarak sizler de yaratıcılık unsurunu bir adım daha öne taşıyabilir ve bu konuda artı değer sağlayabilirsiniz. Bu konu ile ilgili çok sayıda kaynak ve makale mevcut. Araştırmalarınızı yaptığınızda sizler de bu eserlere daha hızlı bir şekilde erişim sağlayabildiğinizi göreceksiniz. Hepsini olmasa da bir kısmını temin edebilir ve incelemeye başlayabilirsiniz.

Yazar:Sorubak.Com

NE ZAMAN?

Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Sınav
Haber Kategori
Ne Zaman
Haber Kategori
Haber

SON HABERLER