Sorubak.Com haber,dosya,video,duyuru alarmı

Sorubak Bilgi "S orubak.com çok hızlı ama ben yine de haberlerden çok geç haberdar oluyorum, çok haber giriyorsunuz aradığımı bulmakta zorlanıyorum" ya da "mutlaka okumak istediğim haberler var ama haberi arayacak zamanım yok" diyorsanız Haber Alarmı ın 3. versiyonunda bu durumlar için çözümler üretildi.

HABER ALARMINI BURADAN İNDİREBİLİRSİNİZ 


Artık sorubak.com Haber Alarmı ı kişiselleştirebilecek, sizin için önemli haberler için kural oluşturabilecek, aradığınız haberlere çok daha hızlı ulaşabileceksiniz.

Haber Alarmı’nın kurulum gerektirmeyen versiyonunu  hemen indirip çalıştırabilirsiniz.

İnternet haberciliğinde birçok yeniliğe önderlik eden SORUBAK.COM, Haber Alarmı ın 3 cü versiyonunda kişisel tercihler üzerine durdu.  sorubak.com okurları hızı, içeriği ve habere yaklaşımıyla farklılığını hissettikleri  sorubak com un   haberlerine,dosyalarına,videolarına artık tercihleri doğrultusunda ulaşabilecek.

 HABER ALARMI’NIN ÖZELLİKLERİ

Haberin kaynağına gitme:

Haber başlığında veya alt kısımdaki kısa açıklama kısmının üzerinde iken farenin sol tuşuna kısa aralıkla iki kere kliklerseniz haberin kaynağına ulaşırsınız.

 Ayarlar:

Fareyi Haber Alarmı’nın üstünde sağ klikleyip, Ayarlar bölümünden girin. Açılan Pencerede Yenileme Süresini değiştirebilir, Haber Alarmı’nın bilgisayar başlama seçeneklerini düzenleyebilirsiniz. Ayrıca Program Görünümü bölümünden Haber Alarmı’nı kişiselleştirebilirsiniz.

Ayarlar bölümünde öncelikli sözcüklerinizi sisteme girerek, belirlediğiniz sözcükleri içeren haberlerin başlıklarını kırmızı görebilirsiniz.

Sıralama:

No,  Tarih Saat, Haber Başlık, Kategori sütunlarından birine tıkladığınızda sıralama ilgili sütuna göre yapılacaktır.  Başlıkların üzerine kliklediğinizde sıralamayı değiştirebilirsiniz, Shift+diğer başlığı kliklediğinizde hem 1. kliklediğinize hem de 2. kliklediğinize göre sıralanır. No, Tarih Saat, Haber Başlık, Kategori başlıklarının yerini fareyle taşıyarak değiştirebilir, istemediğiniz bir başlığı sütundan çıkartabilirsiniz.

Haberlerin başına sonuna gitme:

Haber Alarmı nedir?

Haber Alarmı  sorubak.com ’un haberlerini, internete bağlı olmak şartıyla, herhangi bir web  tarayıcı açık olmadan da haber takip etmenizi sağlayan bir programdır.
Haber Alarmı aktifken sağ alt köşede haber başlıkları görünecek. İlginizi çeken bir başlık olduğunda, başlığa tıklayıp haberi okuyabilirsiniz.
Haber Alarmı’nı açıp tüm son dakika gelişmelerinin başlıklarını ve spotlarını görebileceksiniz. 

 
F2 tuşuna basarsanız son habere, F4 tuşuna basarsanız ilk habere konumlanırsınız.

Manuel yenileme:

F5 Tuşuna basarsanız yeni haber var mı kontrol  eder.

Büyütme / Küçültme:

Grid üzerinde iken + ya basarsanız büyür, - ye basarsanız yazı boyutu küçülür CTRL ve O ya basarsanız orijinal hale gelir.