Sınıf öğretmenlerine branş değiştirebilme şansı!

Sınıf öğretmenlerine branş değiştirebilme şansı!

Sınıf Öğretmenlerine Alan Değşikliği ŞansıMilli Eğitim Bakanlığı, daha önce ağustosta yapılacağı duyurulan 40 bin öğretmenin atamasını 10 Eylülde yapacak.
Başvurular ise 3-9 Eylül tarihleri arasında alınacak. Atanan öğretmenler, 12 - 16 Eylül tarihleri arasında uyum eğitimine alınacak. Hangi branşta kaç öğretmenin atanacağı ve KPSS taban puanları ise henüz belli olmadı.


Bu yıl sınıf öğretmenliğinde ihtiyaç fazlası bulunması nedeniyle başka bir alandan mezun olup sınıf öğretmenliği yapanlar da alan değiştirebilecek. Bu kişiler, il genelinde ihtiyaç duyulan alanlara geçmek için 10-13 Eylül tarihleri arasında başvurabilecek. Atamalar ise 14 Eylül tarihinde yapılacak. Atananlar, yeni görevlerine 17 Eylül tarihinden itibaren başlayacak. Ayrıca 10 Mart 2012 tarihinde yapılan fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, güzel sanatlar ve spor liseleri ile Anadolu Liseleri Öğretmenlerini Seçme Sınavı da başarılı olanların atamaları, önümüzdeki aylarda yapılacak olan eğitim kurumlarının norm güncelleme işlemleri tamamlandıktan sonra gerçekleştirilecek. Eş durumu atamalarında, eşlerden herhangi birinin ataması norm açığı bulunmaması nedeniyle yapılamamış ise atanan eşin ilişik kesmemiş olması kaydıyla bir dilekçe ile başvurması gerekiyor. Bu dilekçenin il milli eğitim müdürlüğünce bakanlığa bildirilmesi durumunda iptal işlemi gerçekleştirilecek. Öte yandan zorunlu yer değiştirmeye tabi olan asker ve polis gibi kamu personelinin öğretmen olan eşlerinin eş durumu kapsamında atanması için yeni bir çalışma yapılacak.
 

ZAMAN