S:1

Gidebildiği kadar çabuk adımlarla eve gitti. cümlesindeki çabuk sözcüğünün zıt anlamlısı, aşağıdakilerin hangisinde kullanılmıştır?

Gidebildiği kadar çabuk adımlarla eve gitti. cümlesindeki çabuk sözcüğünün zıt anlamlısı, aşağıdakilerin hangisinde kullanılmıştır? sorunun cevabı "Yavaş yavaş yüyüyerek tepeye tırmandı." dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.

Henüz son eklenen yorum yok. Lütfen tüm yorumlar sekmesine tıklayınız

Bir Yorum Yazın!

* Zorunlu
2000
9-4=?
Powered by Commentics
Allah-u Teala şeytana ve meleklere Hz. Ademe secde edin dediğinde Şeytan hariç melekler secde etmişlerdi şeytan hangi duygusu sebebiyle secde etmemiştir ? Hz Âdemin iki oğlunun ismi hangi şıkta doğru verilmiştir? Hz. Âdem ve Hz. Havvayı kim kandırıp onların cennetten çıkarılmasına neden olmuştur? Kuran Kıssalarının temel amacı hangi seçenekte yanlış olarak verilmiştir? Kabil ile Habil kıssasına göre aşağıdakilerden hangisi söylenemez? Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? Aşağıdakilerden hangisi Kuran-ı Kerimin özelliklerinden biri değildir? Yeryüzünde ilk cinayeti işleyen, kardeşini öldüren Hz. Adem in oğlu aşağıdakilerden hangisidir? Kuran kaç yılında, hangi ayda, hangi gecede indirilmeye başlanmıştır? Kuran-ı Kerimde, geçmişte yaşamış peygamberlerin ve toplumların başından geçen ibret verici olayların anlatılması ne denir? –Kıyamete kadar insanlığın düşmanıdır.-Kibirli varlıktır.-Hz.Adem in cennetten yeryüzüne inmesine neden olmuştur.Yukarıda bazı özellikleri verilen varlık aşağıdakilerden hangisidir? Sizin en hayırlınız, Kuran-ı Kerimi .................... ve ....................dir.Yukarıdaki hadiste boşluklara aşağıdakilerden hangi ikisi gelmelidir? Allah Ona ‘Bizim denetimimiz ve vahyimizle bir gemi yap. diye vahy etti.Yüce Allah Ona her cinsten birer çifti, ailesini ve inananları gemiye bindirmesini emretti.Fakat Onun oğlu ve eşi kendisine inanmadı ve gemiye binmedi. Yukarıda hangi peygamberden bahsedilmektedir? İlk insan ve ilk peygamberdir.Allah topraktan yaratmış, onu diğer varlıklara üstün kılmıştı.Yukarıda hangi peygamberden bahsedilmektedir? Aşağıdaki cümlelerin hangisi kişinin kendisi için ettiği bir duadır? De ki: O, Allahtır, tektir. Allah sameddir. Doğurmamış ve doğmamıştır. Onun hiçbir dengi yoktur.Bu surenin konusu aşağıdakilerin hangisidir? Bugün ........ ilimizde bulunan Balıklı Gölün, Hz. İbra- himin (a.s.) ateşe atıldığı yer olduğuna inanılmaktadır.Boş bırakılan yere hangi şehir gelmelidir? Allah'ın güzel isimlerinden biridir. Semî, Allah herşeyi, ...................anlamına gelir. Boş bırakılan yere anlam akışına uygun olarak aşağıdakilerin hangisi gelmelidir? Aşağıdakilerin hangisi Allahın Rahman ve Rahim isimleriyle ilgili değildir? Hanif kavramın anlamı aşağıdakilerden hangisidir? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir