Sor

Ettahiyyâtü .................... vessalavâtü vettayyibât. Esselâmu ................ eyyühennebi

yfarko670 03.01.2023 / 03:55
Soru
Ettahiyyâtü .................... vessalavâtü vettayyibât. Esselâmu ................ eyyühennebiyyü ve rahmetüllâhi ve berakâtüh. Esselâmü ................ ve alâ ibâdillâhissâlihîn. Eşhedü en lâ ................. illallâh ve eşhedü enne Muhammeden ............. ve rasûlüh.
YukarıdaTahiyyat duası yazılırken bazı kelimeler çıkarılmıştır. Duada boş bırakılan yerlere sırasıyla hangi kelimeler yazılmalıdır?
Eklenen Cevaplar
  vpiaji 31.01.2023 / 19:13 
#1
lillahi - aleyke - aleynâ - ilâhe - abdühû 

Haydi bize bu sayfa hakkındaki düşüncelerini paylaş. Fikirlerin bizim için çoook kıymetli.
Cevap Ekle 💯
* Zorunlu
10000
-Sorubak- sözcüğünün son harfi
Powered by Commentics
Benzer Sorular
Sofraya oturduğumuzda, yemeğe başlamadan önce ..., yemeğimizi yiyip bitirdikten sonra yemekten kalkarken ... dememiz gerekir. Yukarıdaki boşluklara sırasıyla gelmesi gereken kelimeler aşağıdaki şıkların hangisinde doğru olarak verilmiştir?
Aşağıdakilerden hangisi iletişim adabına uygun davranışlardan değildir?
Aşağıdakilerden hangisi sofrada dikkat edilmesi gereken bir davranış değildir?
Aşağıdaki cümleler doğruysa başına (D), yanlışsa (Y) yazınız.(....) Nezaket kurallarına uyan kişiler çevresindekilere karşı daha saygılı ve anlayışlı olur.(....) Selamlaşmak insanlar arasındaki sevgi ve muhabbeti azaltır.(....) Kırıcı ve incitici sözlerden kaçınmak konuşma adabının gereklerindendir.(....) Yemek yerken konuşmamak gerekir.(....) Tahiyyat Duası namazlarda otururken okunan bir duadır
...her gün beş vakit namazda Müslümanlara selamlaşmanın önemini hatırlatmaktadır.Cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisidir?

Son Eklenen Testler