S:1

Aşağıdakilerden hangisi millî kültürümüzün örneklerinden değildir?

Aşağıdakilerden hangisi millî kültürümüzün örneklerinden değildir? sorunun cevabı "Geziler" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
10-15-.....-25-30-35 yandaki örüntüde verilmeyen sayı hangisidir? Allah tarafından gönderilen, peygamberi ve kutsal kitabı olan, hayata yön veren, inanç, ibadet ve ahlak kurallarının bütünüdür.Tanımı verilen kavram aşağıdakilerden hangisidir? İstiklal Marşını okurken nasıl davranmalıyız? Aşağıdaki sözcüklerden hangisinin yazımı yanlıştır? Talip ile ailesi köyde yaşıyorlardı. Babası çobandı. Tam on beş koyunları vardı. ​Talip okuldan gelince babasına yardım eder, koyunları otlatırdı. Babası da ona her gün iki lira harçlık verirdi. ​Talip de bu harçlıkları kumbarasına atardı. ​Talip o paralarla bisiklet almak istiyordu. Talipin babası ne iş yapıyordu? Mustafa Kemal in yayınladığı ilk ihtilal bildirgesi hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi Ahilik teşkilatının temel ilkeleri arasında yer almaz? 40 metre kumaşın 5 metresi satılıyor. Geri kalan kumaş 5 eşit parçaya bölünüyor. Her bir eş parçanın uzunluğu kaç metredir? Aşağıdakilerden hangisi Milli Mücadele sırasında savaşan kahramanlarımızdan değildir? 60 + 40 = .......... işleminin sonucu nedir ? Teknolojik gelişmelerle ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır? Bir toplama işleminde toplam 4568 ve toplananlardan birisi 1289 ise diğer toplanan kaçtır? Millî Mücadele de Kılavuz Hatice, Kara Fatma gibi Türk kadınlarının rol oynadığı görülmektedir. Bu durum aşağıdakilerden hangisinin göstergesidir? Aşağıdaki metinlerin hangisinde olay, üçüncü kişinin ağzından anlatılmıştır? 23 Nisan 1920de TBMMnin açılmasının ardından Anadoluda bazı İsyanlar başlamıştır. Aşağıdakilerden hangisi isyanlara karşı TBMMnin aldığı tedbirler arasında yer almaz? Tuz ve suyu karıştıran Arda tekrar tuzu elde etmek istiyor. Hangi yöntemi kullanmalıdır? Dört öğrenci bazı iç salgı bezlerine ait görevleri söylemişlerdir: Bilge: Korku, heyecan, öfke gibi anlarda salgılanır. İsa: Kan şekerinin düzenlenmesinde görev alır. Sezgin: İç salgı bezleri ile sinir sistemi arasındaki uyumu sağlar. Taha: Ergenlik döneminde dişi ve erkeğe özgü özelliklerin çıkmasında görev alırlar.Buna göre öğrencilerin söylediği bu görevler arasında hangi iç salgı bezine ait bir görev yoktur? Aşağıdakilerden hangisi peygamberimizin çocuklarından birisi değildir ? Bir mal veya hizmet satın alırken temel gereksinimini ön planda tutan kişiye ........... .............................. denir.Yukarıdaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Dün manava giderek elma, muz, portakal ve nar aldım.Yukarıdaki paragrafta virgül hangi amaçla kullanılmıştır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir