Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
İki takım olarak, atın üzerinde koşturup, birbirlerine değnek isabet ettirmeye çalışılır. Bu spor güvenlik ve savunma ihtiyacından doğmuştur. Yukarıdaki açıklama aşağıdaki milli oyunlarımızdan hangisini anlatmaktadır?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
İki takım olarak, atın üzerinde koşturup, birbirlerine değnek isabet ettirmeye çalışılır. Bu spor güvenlik ve savunma ihtiyacından doğmuştur. Yukarıdaki açıklama aşağıdaki milli oyunlarımızdan hangisini anlatmaktadır? sorunun cevabı "Cirit" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Hangi cümlede noktalama işareti yanlış kullanılmıştır? Aşağıdakilerden hangisi “Atatürkçülük, millî egemenliğe dayalı bir devleti öngörür.” yargısını destekleyici niteliktedir? Zeliha Hanım marketten aldığı 1 kova yoğurt 15 kg gelmektedir. Boş kovanın ağırlığı 1000 gr olduğuna göre yoğurtun kütlesi ne kadardır? Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi diğerlerinden farklıdır? Hangi cümlede nesnel bir yargıya yer verilmiştir? 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu’na göre öğrenim ücreti ve diğer ücretler, kurumlarca her yıl tespit edilerek en geç hangi ayda ilan edilir?  I. Tevhit: Allah’ın birliğini ve yüceliğini anlatan şiirlerdir.II. Münacat: Allah’a karşı yapılan yalvarış ve yakarışları anlatan şiirlerdir.III. Naat: Hz. Muhammed’i övmek için yazılan şiirlerdir.IV. Mersiye: Bir kimsenin ölümü üzerine duyulan üzüntü ve acıyı dile getirmek için yazılan şiirlerdir.V. Fahriye: Bir kimseyi (devlet veya din büyüğü) övmek için yazılan şiirlerdir.Numaralanmış seçeneklerden hangisinde terim ve onu karşılayan tanımda yanlışlık yapılmıştır? Aşağıdakilerden hangisi farklı yolla beslenir? Aşağıdakilerin hangisinde doğal destanlar bir arada verilmiştir? Dünyada milyonlarca çocuk yaşar, bu çocukların hepsi..................Yukarıdaki cümleyi aşağıdakiler­den hangisiyle tamamlayabiliriz? “Ablam anlatılanları büyük bir dikkatle dinliyordu.” cümlesindeki altı çizili sözcük cümlenin hangi ögesidir? Aşağıdakilerden hangisi bizdeki fiziksel değişikliklerden değildir?