Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Geçmişten günümüze aktarılan, toplumun benimseyip uyguladığı değerlere ve ayrıca toplumda uyulması beklenen davranışlar ne denir?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Geçmişten günümüze aktarılan, toplumun benimseyip uyguladığı değerlere ve ayrıca toplumda uyulması beklenen davranışlar ne denir? sorunun cevabı "Kültür" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

"Şu" sözcüğü hangi seçenekte zamirdir? Amerika Kıtası’nı 1492 yılında bularak kıtaya adını veren Americo Vespucci, aşağıdaki hangi ülkenin denizcisidir? Mekkeli müşriklerin peygamberliğe Velid b. Muğire ya da Ebu Mesud’u layık görmelerinin sebebi aşağıdakilerden hangisidir? Melih    : - - - - ?Liz       : Well, it’s Turkish Pilaf.I tried it in Turkey two years ago. I like it very much and I usually cook it for my family.  Aşağıdaki sözcüklerden hangisi bir tek varlığı ifade eder? Aşağıdaki cümlelerin hangisinin sonuna soru işareti konmalıdır?  Aşağıdaki cümlelerden hangisinde virgül kullanılmalıdır? Türkiye Selçuklu Devleti, aşağıdakilerden hangisinin sonunda Moğollara bağlı olarak yönetilmişlerdir I. Yıllık yağış miktarı 1000 mm’den azdır.II. Yıllık ve günlük sıcaklık farkları fazladır.III. Bitki örtüsü cılızdır.Rüzgarların aşındırma ve biriktirme faaliyetlerinin yoğun olduğu yerlerin ortak özelliği olarak yukarıda verilenlerden hangileri gösterilebilir? “Kanunlarla belirlenen emir ve yasakların herkes için aynı olmasına ........................ denir” cümlesindeki boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır? Hz. Muhammed’in ‘‘İlim öğrenmek, her Müslüman üzerine farzdır.’’sözü İslam’ın hangi özelliğini yansıtmaktadır? Ermenilerle yapılan Gümrü Antlaşması’nıAnkara Hüûeti adıa imzalayan komutan,aşğıakilerden hangisidir?