S:1

Aşağıdaki karışımlardan hangisinin içinde karışımı oluşturan maddelerin her biri ayrı ayrı görülebilir?

Aşağıdaki karışımlardan hangisinin içinde karışımı oluşturan maddelerin her biri ayrı ayrı görülebilir? sorunun cevabı "Çakıl – kum" dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
İlgi ve yetenekleri doğrultusunda gerekli eğitimi alarak meslek hayatına geçmiş bir kişide aşağıdaki durumlardan hangisi beklenmez? Kimi işler zamanında yapılmazsa, önemini yitiriverir. Bir tanıdığın nişan törenine tören bittikten sonra gidemezsiniz. Yine bu arkadaşınızın bayramını, zamanı geçtikten birkaç ay sonra kart yazarak kutlayamazsınız.Bu paragrafın ana düşüncesi aşağıdakilerden hangisidir? Hatay cumhuriyetin ilk cumhurbaşkanı kimdir? Aşağıdakilerden hangisi bilgi kuramının temel kavramlarındandır? Aşağıdaki sözcüklerden hangisi yanlış yazılmıştır? Aşağıdaki temel değerlerden hangisini içselleştirmiş bir sürücü, trafikte kendinden çok başkalarını düşünür ve başkalarının iyiliği için fedakârlık yapar? 60 km/sa hız ile gideceği yolu 10 saatte alan bir taksi 40 km/sa. hız ile aynı yolu kaç saatte gidebilir? Kurban bayramı hicri aylara göre ne zaman kutlanır? Boş kabın kütlesine.................. denir? Noktalı yere yere hangi kelime getirilmelidir? Aysu ve Özlemin A ve B işlerini yapma süreleri ile ilgili aşağıdakiler bilinmektedir.• Aysu A işini tek başına 2 saatte yapabilmektedir.• Özlem B işini tek başına 6 saatte yapabilmektedir.• Aysu ve Özlem birlikte çalışarak A ve B işlerinin tamamını 3,6 saatte yapabilmektedir.Buna göre Aysu B işini tek başına kaç saatte yapabilir? 215, 105, 261, 162, 210 sayıları küçükten büyüğe doğru sıralandığında ikinci ve dördüncü sayılar hangileri olur? Her kuşun eti yenmez. cümlesi için aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? I. Hiçbir kaynak sonsuz değildir II. Su kaynakları çok olduğu için rahatça kullanmak III. Besinleri uygun şartlarda saklamakBilinçli bir öğrenci olan Suna, hangilerini söylemiş olabilir? Ses teknolojisindeki gelişmeler aşağıdakilerden hangisinin bulunması ile başlamıştır? Aşağıdaki sözcüklerden hangisi hecelerine yanlış ayrılmıştır? "Biz Ankara'ya yeni geldik." cümlesinin öğeleri aşağıdakilerin hangisinde doğru verilmiştir? Gök bilimi ile ilgili çalışmalar ve araştırmalar yapan bilim insanına ne denir? Üretim sırasında doğrudan kullanılmayan mallara ne denir? Aşağıdaki cümlelerin hangisinde mecaz anlamda kullanılmış bir sözcük yoktur? Aşağıdaki ikilemelerden hangisi zarf görevinde kullanılmıştır? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir