Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Bir maddeyi ısıtınca hangi kaba koyarsak koyalım onun şeklini aldığını görmekteyiz. Bu madde ısıtılmadan önce ne haldeydi?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Bir maddeyi ısıtınca hangi kaba koyarsak koyalım onun şeklini aldığını görmekteyiz. Bu madde ısıtılmadan önce ne haldeydi? sorunun cevabı "Katı" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

Elektriği iyi ileten maddelere ne ad verilir? Aşağıdaki karışımlardan hangisinin içinde karışımı oluşturan maddelerin her biri ayrı ayrı görülebilir? Bir erkek uzun atlamacı 6 m 28 cm, bir bayan uzun atlamacı 4 m 79 cm atlıyor. Erkek sporcu bayan sporcudan ne kadar uzağa atlıyor? Hande Hanım, elektrik faturası için 154  lira, su faturası için 97 lira ve doğalgaz faturası için 379 lira ve kira için 1280 TL  ödemiştir. Hande Hanım faturalar için  toplam kaç lira ödemiştir? Türkiye ve Yunanistan’da deniz turizmi, Haziran’da başlarken, Avustralya’da Aralık’ta başlamaktadır.Bu durumun temel nedeni aşağıdakilerden hangisinde doğru verilmiştir?  Peygamberimiz Hira mağrasında ilk vahy’i aldığında başından geçenleri eşi Hz. Hatice’ye anlatınca o, Peygamberimizi teselli ederek kimin yanına götürmüştür?  Aşağıdaki  sözcüklerden hangisi sözlükte baştan üçüncü sırada bulunur? Bir yolcu treninde 53 çocuk, 84 erkek ve erkeklerden 36 fazla kadın vardır. Trendeki kaç yolcu vardır?  Araplar, aşağıdaki hangi uygarlığın rakamlarını matematik biliminde kullanmışlardır? Biz, arkadaşlarla bazen evimizin yakınındaki parka gideriz. Parkta gür yapraklı, yemyeşil ağaçlar vardır. Parkın ortasındaki gölcükte kırmızılı mavili balıklar, bembeyaz kuğular, küçük ve sevimli ördekler dolaşır. Gölün kenarında üzerine mis kokulu hanımelleri dolanmış, tahtadan çardak- lar bulunuyor.Bu parçada aşağıdaki sorulardan hangisine cevap alınamaz? Hangisi insanların fiziksel farklılıklarındandır? Aşağıdakilerden hangisi manevi (iç) temizliktir?