Sorubak Test Çöz

Test Çöz, öğrendiklerini pekiştir, sınavda yüksek puan alın!
S:1
Bir kasa içindeki meyveler tartıldığında 9000 gr gelmektedir. Sadece meyvelerin kütlesi 7400 gr'dır. Buna göre aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

Bu testle ilgili görüşlerini bizimle paylaşır mısın?

* Zorunlu
2000
Bir kasa içindeki meyveler tartıldığında 9000 gr gelmektedir. Sadece meyvelerin kütlesi 7400 gr'dır. Buna göre aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? sorunun cevabı "Dara 1400 gr'dır" dır. Bu cevap ile ilgili tereddüdünüz varsa lütfen bize yukarıda yer alan formdan bildiriniz. Gerekli kontroller yapılarak size geri dönüş sağlanacaktır.

Son Eklenen Testler

4 – 8 – 16 – 32 – A – 128 örüntüsünde A yerine gelebilecek rakam aşağıdakilerden hangisidir? ’Birçok kimsenin kalbi, keseleri şiştikçe daralır.’ cümlesinde vurgulanan hangi öğedir?   Osmanlı Devleti başlangıçta küçük bir beylik iken kısa sürede güçlü bir devlet haline gelmiştir. Osmanlı Devleti’nin kısa sürede büyümesinin ve güçlenmesinin sebepleri arasında aşağıdakilerden hangisi gösterilemez?  “Masal” sözcüğü, aşağıdaki cümlelerin hangisinde “gerçek” anlamıyla kullanılmıştır? - - - - namazı haftada bir kez - - - - günü öğle namazının vaktinde cematle kılınır. Namazda önce hutbe okunur. Dördü ilk sünnet, ikisi farz ve dördü de son sünnetolmak üzere toplam on rekattır.Parçadaki boşluklara aşağıdaki kelimelerden hangisi gelmelidir?  Güneş’in battığı yöne yüzümüzü döndüğümüzde arkamız hangi yönü gösterir?  Aşağıdaki cümlelerin hangisindeki ikileme cümleye zorlukla anlamı katmıştır?   6 basamaklı bir doğal sayıda hangi rakam başa gelemez? İslamiyet’ten önce şairler çeşitli tö- renlerde - - - - adı verilen bir çalgı eşliğinde şiirler söylermiş.Bu cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi getirilmelidir?                                         OKAN’IN RÜYASI Okan gece saat onda yatmış uyumuş. Uykusunda rüya görmüş. Rüyada beyaz bir ata binmiş. Kocaman bir dağın üzerine çıkmış. Dağın üzerinde bir saray varmış. Kapısı çok darmış. Okan kapıyı kırmış içeriye girmiş, Sarayda bir cüce varmış. Cüce Okan’a bir taç takmış.-Sen padişah oldun Okan, demiş. Okan çok sevinmiş.-Hani benim hizmetçilerim? diye cüceye  sormuş.Annesi Okan’ı uyandırmış.Okan uyandığına pişman olmuşOkan rüyasında hangi renk ata binmiş?  Ay tutulmasından yaklaşık 3 hafta sonra Ay’ın hangi evresi görünür? “Millet” kavramı ile ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?