S:1

Hangi cümlede özel adın yazılışı yanlıştır?

Hangi cümlede özel adın yazılışı yanlıştır? sorunun cevabı "Ay, dünyanın uydusudur." dır. Bu cevap ile ilgili tereddütünüz varsa veya daha iyi bir cevabınız varsa bize aşağıda yer alan formdan yazabilirsiniz. Bir soru sorabilir veya sorulan bir soruya sizde cevap verebilirsiniz.
Hudeybiye Anlaşması sonrasında Medineye gelen ve anlaşma gereği düşmana teslim edilen, düşmanın elinden kurtulduktan sonra Suriye yolu üzerinde Mekke kervanlarıyla çatışan sahabi kimdir? Kanıtlanabilir ve herkes tarafından kabul edilen bilgilereolgu denir. Aşağıdakilerden hangisi bu cümledeki tanıma uymaktadır? Türk milletinin, sınırları belli bir coğrafyada bağımsız bir devlet olarak yaşama hakkını dünya devletlerine kabul ettirmesi aşağıdakilerden hangisiyle gerçekleşmiştir? Tencerede 10 tabak yemek vardı. Bunlardan 6 tabağını arkadaşlarla yedik. Tencerede şimdi kaç tabak yemek kaldı? Aşağıdakilerden hangisi fosil yakıt değildir? Ülkemiz maden bakımından oldukça zengindir. Fakat bu madenlerden ekonomik olarak yeterince yararlanılamamaktadır. Bu durumun sebebi olarak; I. Gerekli teknolojinin olmaması II. Yeterli paranın olmaması III. Yeterli işgücünün olmaması hangileri gösterilebilir? Birim yüzeye dik olarak etki eden kuvvetin büyüklüğüne fizikte ne ad verilir? Aşağıdaki hangi sözcüğün sonunda ünlem işareti yanlış kullanılmıştır? Türk tarihinde Vakayıhayriye (Hayırlı Olay) olarak bilinen olay, aşağıdakilerden hangisidir? Aşağıdakilerden hangisi çözelti değildir? "Trafikte araçta bulunmayan, karayolunda hareketsiz veya hareketli halde olan insanlara........ denir." cümlesindeki noktalı yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir? Bir din içindeki görüş, yorum ve anlayış farklılıkları nedeniyle ortaya çıkan oluşumlara ne ad verilir? Akvaryumda 8 balığımız vardı. 6 balık daha aldık. Kaç balığımız oldu? I. AraştırmaII. Merak III. İhtiyaçBilim ve teknolojinin gelişmesinde hangilerinin etkili olduğu söylenebilir? Dinimizin yapılmasını tavsiye ettiği emir ve davranışlara ne denir? Aşağıdakilerden hangisi hizmet sektörünün faaliyet gösterdiği yerlerden biridir? Disiplin cezaları ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır? ― Bir konunun farklı yönleri tartışılır.― Dil göndergesel işlevde kullanılır.― Dinleyiciler konuşmaya aktif şekilde katılır.Verilen özellikler sözlü anlatım türlerinin hangisine aittir? Aşağıdaki kurum ve kuruluş adlarından hangisi doğru yazılmıştır? Aşağıdakilerden hangisi araştırma sorusudur? Son Eklenen Sorular
Yazılı Sorularını Online Çöz
Test Çöz: Seviye ve derslere göre ayrılmış güncel sınav sorularından oluşan onlarca sınav örneğinden istediğiniz testleri çözmeye başlayın.
Test Çöz
Yazılı Sorularını İndir
Yazılı Soruları İndir: Seçtiğiniz seviye göre güncel ve müfredata uygun yüzlerce farklı sınav örneği içerisinden istediğiniz sınavı ücretsiz indirin.
Şimdi İndir